GüncelGündem

Türkiye Barolar Birliği: Hayvan katliamı durdurulsun

Paylaş:

Türkiye Barolar Birliği Hayvan Hakları Kurulu, sokak hayvanlarına yönelik ‘katliam çağrıları’ yapıldığını belirterek devlet yetkililerine “Hayvan katliamları durdurulsun” diye seslendi.

Türkiye Barolar Birliği Hayvan Hakları Kurulu, sokak hayvanlarına yönelik ‘katliam çağrıları’ yapıldığını belirterek ikazlarda bulundu.

“Son aylarda sokak köpeklerine yönelik olarak birtakım çevreler tarafından başlatılan operasyon, katliam davetleri ile devam etmekte, şiddet giderek artmaktadır” denilen Türkiye Barolar Birliği açıklamasında, “Hepimizi üzen olaylar kullanılarak köpürtülen nefret telaffuzları sonucunda, yurdumuzun birçok yerinde sokak köpekleri zehirlenmekte ya da öldürülmektedir! Yasa dışı oluşumlar ve onlara bağlı trol çeteleri tarafından toplumsal medya üzerinde yayılan yanlış bilgilerle ve medyadaki taraflı haberlerle toplumdaki hayvan düşmanlığı, sokak hayvanlarının hayatını tehlikeye sokan boyutlara varmıştır” sözlerine yer verildi.

“HAYVANLARIN ORTADAN KALDIRILMASI İÇİN SİLAHLANMA DAVETLERİ YAPIYORLAR”

Türkiye Barolar Birliği Hayvan Hakları Komisyonu’nun açıklaması şöyle devam etti:

*Hayvanların ortadan kaldırılması için silahlanma davetleri yapanlar, bu mevzu üzerinden toplumda kaos yaratmayı amaçlamaktadır. Bu yüzden sokak hayvanlarını besleyen gönüllülerin hayatları da risk altına girmiştir. Hakikaten İzmir Bayraklı’da birebir aileden üç kişi, gündüz saatlerinde besleme yaptıkları için sokak ortasında silahla öldürülmüş, birçok yerde gönüllüler darp edilmiştir.

*Biz, hayvan hakları savunucuları olarak hem insanların hem de sokak köpeklerinin hayat hakkının korunması emeliyle gerekli önlemlerin maddelere uygun olarak ivedilikle alınması için davette bulunuyoruz.

*Öncelikle 5199 sayılı Hayvanları Müdafaa Maddesi’nin 6. unsurunda belirtildiği biçimde, yasanın çıkış sebebi ve temel emeline uygun olarak, belediyelerin sokak hayvanlarını “aşılayıp kısırlaştırdıktan sonra buldukları yere bırakmaları” temeldir ve bu unsur yürürlüktedir.

*Sokak hayvanlarının yok edilmesi için paylaşım yapmak, talepte bulunmak, yasanın kelam konusu hususuna terstir, suça tahrik niteliği taşımaktadır.

*İnsanlar tarafından evcilleştirilerek sokakta yaşamak zorunda bırakılan hayvanların mağdur olduğu, her insan üzere onların da hayatta kalmak ve kendilerini korumak hissiyle hareket ettiği bilinmelidir.

“BAKANLIKLARA VE BELEDİYELERE ÇAĞRIMIZDIR”

*Bakıma muhtaç ya da saldırganlık gösteren hayvanlar olduğunda rehabilitasyonu için gerekli yardımın yapılmasını sağlamak da ilgili kamu kurumlarının misyonları ortasındadır.

*Belediyelerden maddede belirtilen sorumluluklarını yerine getirmelerini istemek dururken, hayvanların katledilmesi için talepte bulunmak, sorunu çözmediği üzere, çok daha büyük problemler doğmasına yol açmakta ve hukukun çiğnenmesine neden olmaktadır.

*Hayvanların da içinde yaşadığımız toplumun bir ögesi olduğunu, herkesin hukuk devletinin hudutları içinde maddelere uyma zorunluğu bulunduğunu bir kere daha devlet yetkililerine ve tüm vatandaşlarımıza hatırlatırız.

*Hayvanlar yalnız değildir; bu ülkede onların yanında olan hayvan hakları savunucuları, demokratik kitle örgütleri ve Baroların hayvan hakları merkezleri vardır.

*Tarım ve Orman Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Etraf Bakanlığı ve belediyelere davetimizdir: Katliamları durdurun, hatalıların ceza almasını sağlayın, yükümlülüklerinizi yerine getirin.

Paylaş:

PAROX CAM ÇİZİK GİDERME TOZU

Parox  oto camına nasıl uygulanır?

Parox’un cama uygulanması, boya üzerinde yaptığımız polisaj uygulamaları ile büyük benzerlikler gösteriyor. İkisi arasındaki temel fark, malzemelerin sertlik farkı. Boyalı yüzey cama oranla çok yumuşak. Cam çok sert bir malzeme olduğu için boyaya oranla daha yüksek devir/baskı/süre gerekiyor sonuç alabilmek için...

Parox  uygulamasına geçmeden önce, uygulama yapacağınız camı çok iyi yıkayın, kil uygulayın, cam üzerinde ne kadar boya, reçine, pislik vb. varsa temizleyin. Bu sayede camınızın durumunu daha 
net bir şekilde görebileceksiniz.

Parox un Hazırlanması

Parox toz halinde bir malzeme. Bunu camınızda kullanılabilir hale getirmek için sulandırmanız gerekiyor. Bunun için küçük bir şişeye yaklaşık 50 gr. kadar toz seryum dökün ve azar azar su ekleyip karıştırın/çalkalayın.

Kıvamının ne çok kuru, ne de çok sıvı olması gerekiyor.

Camınızın durumuna göre 50-150 gr. civarında parox

 yeterli olacaktır

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com-www.nanotozlar.com-www.claypacks.com,www.potasyumsilikat.net

www.netyerim.net,www.dmrsuren.com,www.magnezyumoksit.com,www.nanomikron.com

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu