Ekonomi

Türkiye Bilişim Vakfı koordinasyonunda üniversite öğrencilerine rotasyonlu staj imkanı

Paylaş:

İSTANBUL (AA) – Türkiye Bilişim Vakfı platformu başlangıç noktası koordinasyonuyla Akbank, Eczacıbaşı Topluluğu ve Fazla, 27 üniversite öğrencisine veri bilimi, dijital pazarlama/e-ticaret ve yazılım alanlarında rotasyonlu staj fırsatı sunuyor.

Türkiye Bilişim Vakfı'ndan yapılan açıklamaya göre, farklı ağlarda bulunan gençleri ve şirketleri bir araya getiren ve sürdürülebilir bir gezegen için teknoloji kullanımını teşvik eden Türkiye Bilişim Vakfı platformu Başlangıç Noktası, yeni bir projeyi hayata geçirerek, Akbank, Eczacıbaşı Topluluğu ve Fazla iş birliği ile “Ezber Bozan Deneyim” adı verilen rotasyonlu staj programını başlatıyor.

Programda, üniversite öğrencilerinin mezuniyet öncesi kariyer yolculuklarına ilk adımı atarak, staj deneyimi kazanmaları hedefleniyor.

3 büyük şirketi bir araya getiren proje, başvuranlar arasından seçilecek 27 üçüncü sınıf üniversite öğrencisini ağırlayacak. Gençlerin; veri bilimi, dijital pazarlama/e-ticaret ve yazılım alanlarından birini seçmesi bekleniyor. Projeye dahil olan katılımcılar, kendi tercihleri ile uzaktan veya fiziksel olarak deneyim yolculuğuna çıkarak farklı eğitimlerde edindikleri bilgileri 3 farklı firmada pratiğe dönüştürme şansı yakalıyor. Bu fark yaratan programla üniversiteli gençler, mezuniyet öncesi kariyerlerine Başlangıç Noktası eşliğinde güçlü bir adım atıyor.

Her firmada 3 ay staj yaparak toplam 9 ay sürecek program için başvuru süreci 11 Nisan'a kadar sürecek. İşe alım odaklı projenin adaylarını, yetkinliklerini ölçmelerine katkı sağlayacak test ve envanterlerin yanı sıra eğitimler ve jüri mülakatlarından oluşan bir süreç bekliyor.

Başvurular sosyal girişim olan Microfon platformu üzerinden alınacak. Program sürecinden önce sunulacak olan eğitimlere ise Enocta platformu, uzman kişiler tarafından verilen çevrimiçi video eğitim içerikleri ile destek olacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Faruk Eczacıbaşı, Gençlerin kendi yetkinlik nişini bulması farklı sektörleri deneyimlemesinden geçtiğini, bu olanağı tanıyan projeye katılanların kariyer yolculuğunda daha bilinçli ilerleyeceğini düşündüğünü aktardı.

– “Türkiye’nin geleceğine hizmet eden bir girişim olacağına yürekten inanıyorum”

Akbank İnsan ve Kültür Genel Müdür Yardımcısı Pınar Anapa, Akbank olarak, gençlerin kariyer yolculuklarındaki ilk adımları desteklemenin önemine inandıklarını belirterek, “Ezber Bozan Deneyim ile hızla değişen dünya dinamikleri ve ihtiyaçları karşısında gençlerin adaptasyon yetkinliklerini geliştirmelerinde rol almayı hedefliyoruz. 9 aylık süre boyunca alanında lider 3 şirkette, farklı sektörleri deneyimleyecek olan gençler; bu sektörlere özgü dinamikler, pratikler ve perspektiflerle zenginleşecekleri bir deneyim yaşayacaklar. Ezber Bozan Deneyim’in uzun soluklu ve Türkiye’nin geleceğine hizmet eden bir girişim olacağına yürekten inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Fazla Kurucu Ortağı ve Üst Yöneticisi (CEO) Olcay Silahlı ise dünya adına etki odaklı sürdürülebilir iş modelleri kurma ve gençlere örnek olma misyonu ile çıktığımız yolculukta, dünya için gençlerle bir araya geldiklerini aktararak, şunları kaydetti:

“Ezber Bozan Deneyim Projesi ile çevresel, sosyal ve ekonomik perspektiflerden sürdürülebilir ve adil sistemler kurmak adına veri bilimi, dijital pazarlama ve yazılım alanlarına dair uzmanlığımızı gençlerle paylaşacağız; sosyal etki ekosistemine ve girişimcilik dünyasına adım atan gençlere yol arkadaşlığı ve rehberlik edeceğiz. Fikirleri gerçeğe dönüştürmek konusunda tutku sahibi olan, konfor alanı tanımayan ve mevcut düzene meydan okumaktan keyif alan tüm gençleri aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz.”

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu