Dünya

Türkiye nota vermişti! ABD’den ‘Ege adaları’ ile ilgili birinci açıklama geldi

Paylaş:

Yunanistan’ın memleketler arası hukuka alışılmamış halde Ege’deki GASA kapsamında bulunan Midilli ve Sisam adalarına zırhlı araçlar sevk etmesinin akabinde Türkiye, Yunanistan ve ABD’ye nota vermişti. Hususla ilgili ABD’den birinci açıklama geldi.

Günlük basın toplantısında değerlendirmelerde bulunan Ned Price, “Yunanistan’ın Ege’de GASA kapsamındaki adalara onlarca zırhlı araç ve tank çıkararak provoke ettiği tansiyonun tırmanmasından telaş etmiyor musunuz?” sorusuna, şu cevabı verdi:

*Rusya’nın bir kere daha hâkim bir devleti işgal ettiği, transatlantik toplum ve memleketler arası toplumun Ukrayna halkının yanında olduğu ve Rus saldırganlığına karşı durduğu bir periyotta, artık NATO ortakları ortasında tansiyonu artırabilecek açıklamaların yahut aksiyonların vakti değil.

*NATO müttefiklerimizi bölgede barış ve güvenliği korumak ve her türlü sıkıntı farklılıkları çözmek için diplomatik olarak birlikte çalışmaya teşvik etmeye devam ediyoruz.

ADALAR KİMİN?

Sözcü toplantı sırasında, Yunan bir gazetecinin “Adalar hangi ülkenin egemenliği altındadır, Türkiye’nin mi? Yunanistan’ın mı?” sorusuna ise cevap vermeden diplomatik yollarla farklılıkların çözülmesi gerektiği vurgusunu yineledi.

TÜRKİYE NOTA VERMİŞTİ

Yunanistan’ın milletlerarası hukuka karşıt formda Ege’deki GASA kapsamında bulunan Midilli ve Sisam adalarına zırhlı araçlar sevk ettiği ortaya çıkmıştı.

Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan’ın Midilli ve Sisam adalarına ABD menşeli zırhlı araçlar konuşlandırması sebebiyle Yunanistan ve ABD’ye protesto notası vermişti.

NÜKLEER MUTABAKAT OLSA DA İRAN HALKININ YANINDA DURACAĞINA KELAM VERDİ

İran’da devam eden protestolara da değinen Price, ABD’nin protestolarla ve protestoların İran’a imzalaması için teklif edilen yeni nükleer mutabakat süreci ile alakalı olmadığını ileri sürdü.

Muhabirin, “Protestolar sizinle alakalı değil lakin siz İranlı yetkilileri, kurumları yaptırım listesine alarak, ABD’li bir şirket İran’da Starlink internet ağını faal hale getirerek ve siz İran’a bağlantıda kullanılmak üzere yazılım ve donanım sevk etmeleri için şirketleri teşvik ederek şu anda protestoların bir modülü oldunuz. İran ile nükleer muahedeyi imzalasanız dahi İran sokaklarındaki insanlara dayanağınızı sürdüreceğinize, İran kurum yetkililerine yaptırım uygulamaya devam edeceğinize dair İran halkına kelam veriyor musunuz?” sorusuna Price “Kesinlikle, Yüzde yüz.” cevabını verdi.

“ABD BUNUN BİR MODÜLÜ DEĞİL”

Sözcü, ABD’nin protestoların bir modülü olmadığını, İran idaresinin ABD’yi olayların bir kesimi olarak göstermeyi çok istediğini fakat ülkedeki olayların halkın yasal talepleri doğrultusunda bu noktaya geldiğini savundu. AA

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu