Spor

Türkiye U19 Kadın Futbol Milli Takımı Erzurum’da hazırlıklara başladı

Paylaş:

TÜRKİYE U19 Bayan Futbol Ulusal Ekibi, İsveç’te yapılacak Avrupa Şampiyonası öncesi hazırlık kampını Erzurum’da başlattı. Ulusal Ekip, Erzurum’da Estonya Ulusal Grubu ile de iki hazırlık maçı yapacak.

Türkiye U19 Bayan Ulusal Kadrosu, Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını sürdürüyor. Deniz düzeyinden 3 bin 176 metre yüksekliğindeki Palandöken Dağı eteklerindeki Büyükşehir Belediyesi’nin Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde ikinci etap programı için kente gelen U19 Bayan Futbol Ulusal Ekibi, teknik yönetici Aytürk Kıyıcı idaresinde çalışmalarını sürdürüyor. Teknik yönetici Kıyıcı idaresinde ulusal futbolcular, birinci günkü idmana koşuyla başladı. Isınma hareketleri ve pas çalışması yapan ulusallar, idmanı çift kale maçla bitirdi.

İkinci etap kampının bir hafta süreceğini belirten U19 Bayan Futbol Ulusal Grubu Teknik Yöneticisi Aytürk Kıyıcı, kamp müddetince Estonya ile iki hazırlık maçı yapacaklarını söyledi.

?Kıyıcı, “Kampımız çok hoş gidiyor. Kızlarımız çok istekli. Gayemiz Eylül ayı sonunda yapılacak olan Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi ve bayan futbolunu en uygun biçimde temsil etmek. Şampiyonadaki rakiplerimiz İspanya, Portekiz ve İsveç. Onlarla A liginde uğraş edeceğiz ve amacımız kümede kalmak. Çalışmalarımız da o halde devam ediyor. Takımımızda 22 oyuncumuz var. Şampiyonaya 20 oyuncuyla gideceğiz. 2005- 2006 doğumlu kızlarımız, 18-19 yaş kümesi oyuncular. Ağustos ayında kamp yaptığımız Erzurum’da nitekim hem saha, hem tesis, hem de hava olarak çok hoş bir atmosferi var. Federasyonumuz da bize bütün imkanları sunuyor” diye konuştu.

Fenerbahçe’nin futbolcusu olan Ulusal grup kaptanlarından Cansu Kara da ikinci etap kampının çok güzel başladığını ve morallerin çok düzgün olduğunu belirterek, “Erzurum kampında Estonya ile iki hazırlık maçımız olacak. Eylül sonunda da Avrupa Şampiyonası için İsveç’e gideceğiz. Küçüklüğümden beri futbolun içindeyim. Ulusal grubun kaptanı olduğum için de gururluyum. Futbola ailemin takviyesi ile başladım. Babam da antrenör ve sporun içinde olduğu için daima destekledi. Maksadım yurt dışında, olabilecek en büyük ekipte oynamak. Örnek aldığım futbolcu ise Lyon’da top koşturan ve benim üzere sol bek olan Selma Bacha” dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Spor

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu