GüncelGündem

Türkiye’nin kurban bağışları dünya mazlumlarının sofrasına ulaşacak

Paylaş:

İSTANBUL (AA) – AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, Türk Kızılay bu yıl “Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye” sloganıyla başlattığı çalışmada, vekaletle kurban bedelini yurt içi ve Filistin-Gazze için 11 bin 750, yurt dışında 4 bin 300 olarak belirledi.

Kızılay, Türkiye dahil 21 ülkede toplam 128 bin hisselik kurban kesmeyi ve 3 milyon 800 bin ihtiyaç sahibine ulaştırmayı hedefliyor.

Türkiye Diyanet Vakfı, “Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş” temasıyla bu yıl ihtiyaç sahiplerine bağışları ulaştırmayı amaçlıyor. Vakıf, vekalet yoluyla kurban kesim bedelini yurt içinde 11 bin 750, yurt dışında ise 4 bin 750 lira olarak duyurdu.

İHH İnsani Yardım Vakfı, bayram kampanyası kapsamında Türkiye dahil 60 ülkede kurban kesmeyi planlıyor. Vakıf, kurban bedelini bu yıl yurt içi ve yurt dışında 6 bin 700 lira olarak belirledi. Ayrıca İHH, yurt içinde ve dışında 75 bin çocuğa bayramlık kıyafet yardımında da bulunacak.

İHH, bu sene Gazze’deki çalışmalarına daha çok ağırlık verecek. Vakıf, İsrail’in Gazze’deki saldırıları sebebiyle farklı ülkelerde keseceği kurbanları, paylar halinde konservelenmiş ve dondurulmuş şekilde Gazze’ye ulaştıracak.

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, “Kurban; Allah’a Yakınlaşmak, Muhtaçla Paylaşmaktır” mesajıyla bayram yardımı organizasyonları düzenleyecek. Derneğin kurban bağış bedeli Afrika’da 3 bin 800, Asya’da 4 bin 300, Arakan kampları ve Yemen’de 6 bin, Gazze’de 30 bin, Türkiye’de 11 bin 700 ve Filistin kamplarında ise 11 bin lira olarak belirlendi.

Deniz Feneri Derneği, “Kurbanda Kardeşliği Hisset” sloganıyla kurban yardımlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak. Dernek bir hisse kurban bedelini yurt içinde 12 bin, yurt dışında 3 bin 600 lira olarak açıkladı.

Yardımeli Derneği, “Kurbanlar Kardeşliğe, Fidanlar İnsanlığa” temasıyla kurban organizasyonu düzenleyecek. Dernek, kurban hisse bedelini Afrika için 3 bin 500, Asya için 5 bin, Türkiye-Balkanlar-Lübnan (Filistin mülteci kampları) için 9 bin 500, Filistin için 17 bin 500 ve Gazze için 11 bin 750 lira olarak duyurdu.

İDDEF 47 ülkede yaklaşık 3,5 milyon ihtiyaç sahibine ulaşmayı hedefliyor

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), 47 ülkede yaklaşık 3,5 milyon ihtiyaç sahibine ulaşmayı hedefliyor. İDDEF, bu yıl vekalet yoluyla yurt dışı kurban kesiminde küçükbaş kurban bedelini 3 bin 500 lira, büyükbaş hisse bedelini ise 3 bin lira olarak belirledi.

Sadakataşı Derneği, bu yıl “İyiliğe Hisse” çağrısıyla Türkiye ve Gazze başta olmak üzere 30 ülkede kurban kesmeyi hedefliyor. Kurban hisse bedeli için 3 ayrı fiyat kategorisi oluşturan dernek, Afrika ve Orta Asya ülkelerinin bulunduğu birinci bölgede 3 bin 500 lira, Avrupa ve Asya ülkelerinin bulunduğu ikinci bölgede 6 bin 500 lira, Türkiye, Suriye, Mısır ve Filistin’in bulunduğu üçüncü bölgede 10 bin olarak tespit etti.

Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı, 40 ülkede kurban organizasyonu planlarken, yurt dışı kurban hisse bedelini 4 bin 750 lira olarak açıkladı. Türkiye dışından bağış yapmak isteyen hayırseverlerin kurban hisse bedelini 130 avro olarak duyuran vakıf, Gazze için kurban hisse bedelini 7 bin lira, Türkiye dışından bağış yapmak isteyen hayırseverlerin kurban hisse bedelini 205 avro olarak açıkladı.

Mirasımız Derneği, kurban hisse bedelini Kudüs için 550 avro, Afrika için ise 3 bin 500 lira olarak belirledi. Dernek, aynı zamanda Kudüs’te yetim ve ihtiyaç sahibi çocukları bayramlık ve bayram harçlıklarıyla sevindirecek. Hayırseverler, 1250 lira karşılığında çocuklara bayramlık kıyafet hediye edebilecek, 250 lira bağışlayarak da bayram harçlığı ulaştırabilecek.

Beşir Derneği, 1 hisse bedelini yurt içi 11 bin 500, yurt dışı 4 bin 500 lira olarak açıkladı.

Yeryüzü Doktorları Derneği 22 ülkede kurban dağıtımı yapacak

Yeryüzü Doktorları Derneği, “Kurban Olsun Sağlık Olsun” kampanyası kapsamında kurban bağışlarını 22 ülkede ihtiyaç sahiplerine iletecek. Kurban hisse bedelini yurt içinde 12 bin lira, yurt dışında ise 4 bin lira olarak belirleyen dernek, bu yıl Afganistan, Çad, Kamerun, Yemen ve Filistin gibi toplam 22 ülkede kurban dağıtımı yapacak.

İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin, Afrika büyükbaş kurban hisse bedeli 2 bin 450, küçükbaş kurban bağışı bedeli 3 bin 500 lira oldu.

Umut Kervanı İnsani Yardım Vakfı, kurban hisse bedelini yurt içinde 12 bin, Afrika’da 3 bin 250, Bangladeş’te 3 bin 750, Yemen ile Afganistan’da 4 bin 500, Filistin’de 26 bin olarak açıkladı.

Kurban bağış fiyatını Kardeş Eli Derneği 2 bin 990 lira, Lösemili Çocuklar Vakfı 12 bin 900 lira olarak duyurdu.

Yetim Vakfı, “Gülüşüne Kurban” sloganıyla Kurban Bayramı’nda başta Türkiye olmak üzere 24 ülkede 400 bin kişiye ulaşmayı planlıyor. Vakfın yurt dışı kurban hisse bedeli 3 bin 900, yurt içi ve Filistin kurban hisse bedeli 11 bin lira. Vakıf, kurban etlerini Gazze’ye 3 ay içinde konserve olarak, Lübnan’daki Filistin kamplarına dondurulmuş şekilde ulaştıracak. Çocuklara bayramlık kıyafet hediye etmek için de çalışma yapan vakıf, bir çocuğun bayramlık ihtiyacı için bağış bedelini 1250 lira olarak belirledi.

Tebessüm Derneği, 10 ülkede kurban organizasyonu gerçekleştirecek. Dernek, kurban bağış bedelini yurt dışında 3 bin 500, yurt içinde 11 bin lira olarak açıkladı.

Vuslat Derneği, Afrika, Asya ve Avrupa kıtalarında bulunan yaklaşık 20 ülkede kurban organizasyonları düzenleyecek. Dernek, yurt dışında büyükbaş kurban hisse bedelini 2 bin 900 olarak belirledi.

İhlas Vakfı, vekaletle kurban kesimlerini yurt içinde ve yurt dışında yapacak.

Ayrıca, Mehmetçik Vakfı gibi birçok kuruluş da yurt içinde kurban yardımı organizasyonu düzenleyecek.

Muhabir: Hikmet Faruk Başer

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu