GüncelJurnalci TV

Uğur Dündar hakkındaki FETÖ iddialarına isyan etti..

Paylaş:

Hükümet yanlısı Takvim ve Sabah Gazetesi’nde usta gazeteci Uğur Dündar hakkında bir soruşturma başlatıldığı iddia edilmişti.Uğur Dündar, HALK TV canlı yayınında buna isyan etti. HSK’ya seslenen Dündar, “Pes, pes diyorum” dedi.

Uğur Dündar’a Soruşturma haberi, Halk TV’de Gökmen Ulu ve avukat Celal Ülgen’in konuk olduğu Gündem Özel programında gündeme geldi.

Şikede kumpas ve diğer kumpas davalarındaki haberleriyle tanınan Sabah Gazetesi’nde Nazif Kahraman’ın iddiasına göre, haberde “Uğur Dündar’ın Sözcü Gazetesi’nde yayınlanan ve ABD Savcılığı’nca FETÖ mensuplarının teşvikiyle yürüttüğü soruşturmaya ilişkin bazı yazıları hakkında tespit tutanağı düzenlenerek soruşturma dosyasına delil olarak konduğu kaydedildi” deniliyor.

Avukat Celal Ülgen, “Dün sevinçle ayrıldık adliyeden. Ama bu sabah Takvim ve Sabah’ta bir haber çıkmış. Sizinle ilgili (Uğur Dündar’a hitaben) soruşturma açıldığı yönünde haber çıkmış. Sabah’tan Nazif Kahraman yapmış. Bu isim Şike Davası’nda tanıklardan biriydi. Zarrab davasıyla ilgili yazı yazmışsınız. Sizin yazınızdan Nazlı Ilıcak alıntı yapmış. Nasıl alıntı yapar? Soruşturma açıldığı yazılmış” dedi.

Uğur Dündar soruşturmaya ilişkin “Pes, pes diyorum…” diyerek duygularını dile getirdi. Dündar şöyle devam etti:

“Yarım asırdır yolsuzluk haberi yaparım. Reza ile ilgili haber yaptı diye suçlanmak sağlıklı bir insanın aklına gelebilecek durum değil. Twitter’i kullanıyorum. Kimin ne amaçla kullanacağını nerden bilebilirim. Ben de çifte standart yok. Ben yazarım, belgeye dayalı yazarım. FETÖ beni linç etmiş. İftiralar atmış. Ölüm listelerine girmişim. FETÖ ekmeğimle oynamış. Her gün hapse girecek gazeteciler listesine girmişim. Yazıktır. HSYK’ya sesleniyorum. Böyle bir şey varsa; tüm dünyayı Türkiye’yi böyle göstermeye, kriptoların yaranacağız diye bunu yapması kabul edilemez.”

Avukat Celal Ülgen daha sonra şu bilgileri verdi:

“Sizin hakkınızda soruşturma açılmışsa bunu ilk sizin ve bizim öğrenmemiz lazım. Demek ki bu muhabir ile soruşturma savcısı arasında organik ilişki vardır. Bunu ortaya çıkartacağız.

İsmini bir daha söylemeyeceğim ama Nazif Kahraman, ‘şunlar Bylock’çular diye’sayısız haber yaptı. Ancak iki soruşturmada iki ByLockçu ile bu muhabirin görüşmesi ortaya çıktı.”

(odatv)

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu