Ekonomi

Unico Sigorta’nın önceliği sürdürülebilir büyüme

Paylaş:

İSTANBUL (AA) – Unico Sigorta, yeni yaşında da istikrarlı ve karlı büyümesine devam ediyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Unico Sigorta, “hayat dışı/elementer” branşta müşterilerine hizmet sunuyor.

2005'te Birleşik Krallık'ın en büyük sigorta şirketlerinden Aviva International Holdings Limited'in hisseleri devralmasıyla “Aviva Sigorta AŞ” olan şirket ünvanı, 2015'te Kibele BV'nin şirket hisselerini devralması sonrası ise “Unico Sigorta” olarak değişti.

Unico Sigorta bugün yüzde 80 Heksagon Mühendislik ve Tasarım AŞ, yüzde 20 Kibele BV ortaklığıyla yoluna devam ediyor.

Unico Sigorta, salgın dönemi sonrasında dünyada ve Türkiye'de yaşanan ekonomik, sosyal değişimler ve belirsizlik ortamının artmasıyla müşterilerinin kendilerini her zamankinden daha fazla güvende hissedecekleri hizmet ihtiyacını anlayıp geliştirmeye yöneltti.

Şirket, değişen müşteri ihtiyaçlarına hızlı ve en uygun çözümleri sunmak için 2022'de “Değişim, Dönüşüm ve Gelişim” üzerine oluşturduğu 3 yıllık iş planını uyguluyor, AR-GE ve yatırımlarını sürdürüyor.

Unico Sigorta, eylül sonu 683 milyon 157 bin 342 TL net kar rakamı elde etti, öz sermayesi 1 milyar 517 milyon 763 bin 193 TL'ye ulaştı. 9 aylık kar rakamının Aralık 2022 sonu karına göre artışı yüzde 101 olan şirketin, eylül sonu öz sermaye karlılığı yüzde 45,9, aylık öz sermaye büyümesi ise yüzde 85 oldu.

– “Sektöre değer katmak için her geçen gün daha çok çalışıyoruz”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Unico Sigorta Genel Müdürü Ender Güzeler, eylül sonu hasar prim oranına bakıldığında tüm branşlar özelinde yüzde 75 gibi karlılığa etken oluşturan bir hasar primi olduğunu belirtti.

Güzeler​​​​​​​, “Unico Sigorta olarak 35 yıllık tecrübemiz, donanımlı insan kaynağımız ve güçlü iş ortaklarımız ile sektöre değer katmak için her geçen gün daha çok çalışıyoruz. Eylül itibarıyla açıkladığımız finansal sonuçlarımız da bu istikrarın bir göstergesi.” ifadelerini kullandı.

2024'te hem ürün ve hizmet hem de fiyatlama anlamında geliştirme hedefiyle araştırma, geliştirme çalışmalarına öncelik verdiklerini aktaran Güzeler, şunları kaydetti:

“Bu yıl lansmanını yaptığımız sektörde ilk olan Tam Kasko ürünümüz ile müşterilerimize tüm kasko ana ve ek teminatlarını uygun fiyatlarla sunuyoruz. Bu ürüne özel güvence sağladığımız mekanik arıza, donma, eskime, gelir kaybı gibi ek teminatlar ile müşterilerimizi başlarına gelebilecek olası tüm risklere karşı koruyoruz. Ayrıca bireysel müşterilerimize özel lastik saklama hizmetimizi kasko müşterilerimize de ücretsiz olarak sunuyoruz. Bunun yanı sıra UniKobi ürünümüz ile de 25 milyon TL'ye kadar sigorta bedelli 70'e yakın faaliyet alanında kobilerimize deprem, yangın, hırsızlık gibi ana teminatlarımız bulunuyor. Ayrıca sigortalılarımızın ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilen gelir kaybı, elektronik cihaz, makine kırılması, kar kaybı, kira kaybı, üçüncü şahıs sorumluluk gibi pek çok ek teminat da sunuyoruz. Üstelik bu poliçeyi düzenlerken müşterilerimizden riziko teftiş, soru formu veya fotoğraf istemeden hızlı bir şekilde hizmet veriyoruz.”

– “Depremden aldığımız en büyük ders, deprem sonrası etkilerin hızlı ve etkin çözümüne ilişkin olarak çalışmak”

Unico Sigorta Genel Müdürü Güzeler, depremlerin ve benzeri tüm doğal afetlerin herkes için çok üzücü sonuçlara sebep olduğunu vurguladı.

Unico Sigorta olarak aldıkları en önemli dersin, deprem sonrası etkilerin hızlı ve etkin çözümüne ilişkin olarak çalışmak olduğunu kaydeden Güzeler, “Bu kapsamda Kocaeli Üniversitesi Jeoloji ve Jeofizik Mühendislik Bölümü ile AR-GE tabanlı bir proje çalışması başlattık. Türkiye'de bir ilk niteliğinde olan bu projeyle hasara neden olan zemin etkisi, faya uzaklık, topografik eğim, yerel jeolojik özellikler, yeraltı suyu seviyesi, deprem ivmesi gibi pek çok etkinin bir arada değerlendirileceği bir çalışma yürüteceğiz.” açıklamasında bulundu.

Tüm çalışanlarını ve iş ortaklarını da işlerinin odağında tutmanın öncelikleri olduğunu belirten Güzeler, “Ancak böylesi bir yaklaşımla bu memleketin sigortası olmak mümkün.” ifadelerini kullandı.

Unico Sigorta, ayrıca müşteri odaklı yaklaşımımızı desteklemek için şirkette Müşteri Mükemmeliyet Merkezi'ni kurdu. Bu birim ile müşterilerin beklentilerini ve önceliklerini anlayıp, isteklerine saygı duyup, uygun çözümler sunarak geleceğe umutla ilerleyebilecek sürdürülebilir bir yaklaşım geliştirebilmek amaçlanıyor.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu