AktüelGüncelGündemTürkiye

Üretici: AKP’ye oy vere vere parmak nasırlaştı

Paylaş:

Üretici: AKP’ye oy vere vere parmak nasırlaştı

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca memleketi Denizli’de üreticiler ile buluştu. Tavas ilçesinde İnceğiz ve Gülbağlık köylerinde zeytin üreticileri ile buluşan Karaca, Karaköy’de de pazarda ürününü satmaya çalışan çiftçilerle konuştu.

Giyim eşyası satan bir pazarcı sattığı ürünü daha pahalıya aldığını belirterek, “2 ay önce 75 liraya sattığım ayakkabıyı şu anda toptancıdan 95 liraya alıyorum. Vatandaş alış veriş yapmıyor. Ancak zorunda olunca alıyor” diye konuştu.

Pazarda sebze meyve satan bir üretici ise elindeki marulu göstererek, “1,5 yıl önce maliyetler iyiydi. Bu ürüne 80 liraya gübre atıyordum şu an 330 lira. Bankaya 5 bin 600 lira borcum vardı. Ödemeye gittim bir haftada 9 bin lira hesap çıkardılar. Ana parası 3 bin 600 lira” diye konuştu.

Karaca üreticiye “Biz de diyoruz ki; bunları sileceksin. Beşli çetenin faiz borçlarını sileceğine çiftçinin borcunu sileceksin” diye yanıt verdi. Durumunu anlatmayı sürdüren üretici, “Benim traktörüm vardı. Traktörümü sattım. Kurtaramadım kendimi. Şimdi tarlayı da satılığa çıkardım. Bu ürünü 2 liradan satmak istedim, satamadım. Mecbur fiyatını düşürdüm. Milletin almaya gücü yok. Biz çiftçi olarak seneye bu ürünü yetiştiremeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bir başka üretici ise elindeki domatesi göstererek; “Milletvekili gelmiş demiş ki, 200 liraya gübre almayın biz bunu ucuzlatacağız. Gübre 500 lira oldu. Vatandaş her şeyi öğrendi artık. 7 liraya satmam gereken domatesi 5 liradan satıyorum. Kimse alamıyor” diye konuştu.

Daha sonra ellerini gösteren üretici, “Şurası nasırlaştı. Neden bu? AKP’ye oy vere vere nasırlaştı. Ama bu parmağı keseceğim geliyor şimdi. Bundan sonrası beraber yürüyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bir kadın üretici ise; “Gübre düşecek de çiftçi ayakta duracak. Çiftçi ölüyor, elinde bir şey kalmadı. Herkes aç kalırsa devlet de aç kalır. Çiftçi artık bıraktı her şeyi” diye konuştu.

POTASYUM SİLİKAT NE İŞE YARAR?

· Kutikula tabakasının hemen altında epidermal hücrelerde bir tabaka halinde toplanır.

· Biotik ve abiotik streslere karşı bitkiyi korur.

· Silisyumun hücre duvarında toplanması ile böceklere karşı mekanik bir koruma etkisi sağlanır. B öcekler silisyum ile kuvvetlenmiş kutikula tabakasını geçmekte zorlanır.

· Çeltikte yapılan silisyum uygulama çalışmalarına göre silisyumun çeltik yapraklarını önemli ölçüde dikleştirmiş ve kontrol (Silisyum uygulanmayan) bitkilerine göre bitki kuru ağırlığının arttığı gözlenmiştir.

· Silisyum uygulanan bitkilerin daha canlı bir yeşil renge sahip olduğu rahatça göze çarpar. Bunun sebebi, yaprakların 40–70 derecelik artışları ışıktan yaralanmayı arttırdığı için bitkilerde fotosentez oranını %36 oranında arttırır ve bu da bitki kuru ağırlığında artış sağlar.

Narda Kirazda ve Domateste Çatlamaya SON..!!!
Hububatta Başakların Yatmasına ve Dane Dökümüne SON..!!!
DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

0552 3307100-0532 5466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,parspet hayvan bakım ve yara tozu,badimon yara tozu,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür,bit-pire kovucu,nangrafi,nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu