GüncelGündem

Uşak’ta başlayıp Katar’da son bulan İnterpol hikayesi beyazperdeye uyarlanacak

Paylaş:

İSTANBUL (AA) – Türkiye ve Katar ortaklığında hayata geçirilmesi planlanan “Komiser Yiğit: Karun’un Laneti” filminin çekimleri Türkiye, Katar, İtalya ve Hindistan’da gerçekleştirilecek.

Yapımcılığını Kum Film’in üstlendiği, senaryosunu Mert Selek’in kaleme aldığı film, Katar’da gerçek mekanlarda çekilecek.

“Devam eden bir kariyeri olduğu için ikna etmem zor oldu”

Yönetmen Meryem Beyza Er, projenin detaylarını, çekim planlarını ve rol olacak oyuncularla ilgili bilgileri AA muhabirine anlattı.

Sekiz yaşından beri yönetmen olmak istediğini ve 8 yıldır da aktif yönetmenlik yaptığını vurgulayan Er, uzun metraj filmlerinden önce 6 kısa metraj film çektiğini ve “Biz Susunca” adlı kısa metraj filmiyle çeşitli ödüller aldığını söyledi.

Er, ilk uzun metraj filmi “Rüzgargülü”nün ardından geçen yıl da dijital platform için “Zevcat”ı çektiğini kaydederek, şu bilgileri verdi:

“Bu proje aslında benim Katar’a gitmemle başlayan bir yolculuk oldu. Katar’la ilgili herkes kadar bir fikrim vardı fakat çok da merak ettiğim bir ülke değildi. Dünya Kupası’nın belgesel çekimini yapmak üzere oraya gitmiştim. Şu anda kurgu aşaması bitmek üzere. Katar’da Lütfi Çiçek’le tanıştım. Aile dostumuz olduğu için kendisini gıyaben tanıyordum. Tanıştığımızda kendi hayat hikayesini anlattığı kitabını hediye etti. Kitabı bitirdiğimde tekrar ziyaret ettim ve filmini yapmayı teklif ettim. Hem görevde hem de devam eden bir kariyeri olduğu için ikna etmem zor oldu. Lütfi Bey’in hikayesinde beni en çok etkileyen şey kendi karakteriydi. Hem pozitif oluşu ve hem de mesleğini yapma şekli benim çok hoşuma gitti. Mesleğine olan aşkından açıkçası etkilendim.”

“Meslek seçiminde gençlere yardımcı olacak bir profil çıkaracağız”

Lütfi Çiçek’in eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gibi üst düzey siyasilerin yakın korumalığı ve Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü gibi görevler yaptığının altını çizen Er, “İki dönem İnterpol Daire Başkanlığı yapmış birisi. Onunla tanıştığımda bir film karakteri gördüğümü düşünüyorum. Filmin adını da Komiser Yiğit: Karun’un Laneti olarak planladık.” dedi.

Meryem Beyza Er, filmi çekmeyi planladıktan sonra hem Türkiye hem Katar’da çok sayıda kurumla görüşerek destek aradığına işaret ederek, “Katar’daki yetkililerin en çok ilgilerini çeken şey günümüz Katar’ını tanıtmak istemem oldu. Katar’ı şu anki haliyle çok sevdim ve bunu anlatmak istiyorum. Oraya bir kadın olarak gittiğiniz zaman kendinizi bir ‘first lady’ gibi hissediyorsunuz. Bunu göstermek istiyorum. Filmin yaklaşık yüzde 65’i Katar’da geçecek. Odağımız Türk polisinin gücü olacak, belki de meslek seçiminde gençlere yardımcı olacak bir profil çıkaracağız.” şeklinde konuştu.

“Şu an hedefimizdeki en büyük isim Bella Hadid”

Çekim takvimini Ekim 2024 ile Mart 2025 arasında oluşturmak istediğini aktaran Er, şöyle devam etti:

“2025 yılı Türkiye-Katar kültür ilişkilerinin 25. yıl dönümü. Türkiye-Katar ortaklığındaki bu filmle bu dostluğu taçlandırmak istiyoruz. Şu ana kadar Katar’da çekilmiş ve yayınlanmış uzun metraj bir film yok. O anlamda ilk olmayı arzu ediyoruz. Oyuncu kastımızı da aslında belirlemeye başladık. Şu an hedefimizdeki en büyük isim Bella Hadid. Onunla çalışmayı çok istiyorum. Komiser Yiğit rolü de bizim için çok önemli, Körfez ülkelerinde sevilen Türk oyuncuları değerlendirme aşamandayız. Kendileriyle yakın zamanda iletişime geçeceğiz.”

“Tesettürlü kızların hikayeleri dizilerde yanlış anlatılıyor”

Genç yönetmen, yakın gelecekteki diğer projelerinden de bahsederek, Emine Şenlikoğlu’nun “İmamın Manken Kızı” romanını dizi olarak çekmek istediğini ve gerekli hazırlıkları yaptığını sözlerine ekledi.

Yakın zamanda seyirciyle buluşturmayı hedeflediği dizi projesi hakkında da bilgi veren Er, “Tesettürlü genç kızların hikayesini anlatmak istiyordum. Bize anlatılmak istenen şeylerin yanlış olduğunu düşünüyorum. Anlatmak istediklerini ama bizi tanımadıklarını düşünüyorum. Bu yüzden bizi anlatacak projeler yapmak istiyorum. Bu projeyi yapmak için tesettürün medyada moda olmasının geçmesini bekliyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Muhabir: Fatih Türkyılmaz

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu