GüncelGündem

Uyuşturucu parası cinayetinde sevgililere ceza yağdı

Paylaş:

Konya’da 31 Aralık 2022’de Ali Gönül (23), arabası ile arkadaşı Abdullah Atlı’yı sanayi sitesine götürmek için yola çıktı. Ahmet Özcan Caddesi’ne geldiklerinde araçtan inen Atlı, etraftan tabanca ile açılan ateş sonucu yaralandı.

Ali Gönül tarafından araba ile Meram Eğitim Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne götürülen Atlı, kurtarılamadı.

Çalışma başlatan polis, kuşkulu olarak 50 hatadan kaydı bulunan Alparslan Otomobilci, 2 kabahatten kaydı olan sevgilisi Rabia Tugay ve Tuğçe Esen’i gözaltına aldı. Hatalarını itiraf eden şüpheliler, süreçleri sonrası tutuklandı.

“İSTEYEREK YA DA TASARLAYARAK YAPMADIM”

Cinayete ait ‘ruhsatsız silah satın alma’ ve ‘tasarlayarak adam öldürme’ hatalarından hazırlanan iddianame, Konya 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde kabul edildi. Alparslan Otomobilci, Rabia Tugay ve Tuğçe Esen, 22 Haziran 2023’te görülen birinci duruşmada Abdullah Atlı’yı nasıl öldürdüklerini anlattı.

Duruşma salonunda bulunan Abdullah Altı’nın ailesine dönüp, özür dilediğini ve helallik istediğini belirten Otomobilci, “Rahmetliden 1-2 kere uyuşturucu aldım. Daha sonra benden 4 bin 500 lira alıp, uyuşturucuyu vermedi. Paramı da geri vermedi. Merhum olaydan 4-5 gün evvel meskenime gelip, bana silah doğrulttu ve küfretti. Ben de kendimi savunmak için bir tabanca satın aldım. Olay günüyse onu yolda gördüm. Konuşmak için yanına gitmek istediğimde 1 el silah sesi geldi. Rabia o sırada ateş etmiş lakin Abdullah bana yanlışsız ateş etti sandım. Maksat gözetmeksizin 1 el ateş ettim. İsteyerek ya da tasarlayarak yapmadım” dedi.

“HEDEF GÖZETMEKSİZİN ATEŞ ETTİM”

Rabia Tugay ise şunları anlattı:

“Abdullah, benim çocukluk arkadaşım. Alparslan ise benim sevgilim. İkisinin ortasında uyuşturucu yüzünden hasımlık vardı. Olay günü Tuğçe, ‘Arkadaşım ile görüşeceğim’ dediği için gitmek istediği yere bıraktık. Dönerken Abdullah ile karşılaştık. Abdullah’ı durdurmak istedim lakin durmadı. Daha sonraysa korkutmak için gaye gözetmeksizin ateş ettim” diye konuştu.

“SADECE UYUŞTURUCU ALMAK İÇİN GİTMİŞTİM”

Tuğçe Esen de “Konya’ya uyuşturucu almaya gelmiştim. Daha sonra Rabia ve Alparslan ile ortamızda para toplayıp, Aksaray’a uyuşturucu almaya gittik. O gece Abdullah tanışmak için bana bildiri attı, daha sonra uyuşturucu vereceğini söyledi. Sonraki gün Abdullah ile buluşmak için konuttan çıktık. Beni yol üzerinde bilmediğim bir yerde indirdiler. Abdullah ile telefonda konuşuyordum. ‘Rabia’nın elinde silah var’ dedikten sonra telefon kapandı. Daha sonra beni tekrar otomobile aldılar. Rabia ve Alparslan’ın elinde silah gördüm. ‘Niye öldürdünüz?’ diye sorduğumda, Alparslan bana ‘Adam olmayanın cezası yatılmaz’ diyerek yanıt verdi. Onların yanına yalnızca uyuşturucu almak için gitmiştim. Tahliyemi talep ediyorum” dedi.

Savcı, mütalaasında kâfi kanıt olmadığına işaret edip, tasarlama kastının bulunmadığını belirtti. Savcı, Alparslan Otomobilci ile Rabia Tugay için ‘kasten öldürme’ hatasından müebbet mahpus, Tuğçe Esen içinse ‘yardım etme’ kabahatinden 10 yıldan 15 yıla kadar mahpus cezası istedi.

KARAR DURUŞMASI

Konya 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanıklar ile taraf avukatları katıldı. Son kelamı sorulan Otomobilci, “Atlı, benden aldığı para karşılığında uyuşturucu getirecekti lakin vermedi. Aramızdaki hasımlık bundan kaynaklanıyor. 1 el silah sesi gelince o anın şaşkınlığıyla amaç gözetmeden ateş ettim. Öldürme kastım yoktu. Bu türlü bir olaya sebep olduğum için çok pişmanım” dedi.

Rabia Tugay ise “Amacım öldürmek olsaydı; daha yakın arada baş yahut göğüs bölgesine ateş ederdim” diye konuştu.

Tuğçe Esen de “Diğerleri ile yalnızca arkadaşım, olayla bir ilgim yok” dedi.

Mahkeme heyeti, Arabacı’ya ‘kasten öldürme’ hatasından müebbet mahpus cezası verdi. Birebir cürümden müebbet alan Rabia Tugay’ın cezası, ‘iyi hal’ indirimi uygulanarak 25 yıla düşürüldü. Tuğçe Esen de sevgililere yardım ettiği gerekçesiyle 10 yıl mahpus cezasına çarptırıldı.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu