GüncelGündem

Vatandaşı simit bile alamayan ülke olduk

Paylaş:

CHP’nin 7. Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yeni ofisinde simit ve çay eşliğinde SÖZCÜ’ye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisi ve Genel Lider Özgür Özel’e yönelik suçlamaları için ‘’Partimizin içini karıştırmak istiyor. Ancak biz kendisini çok âlâ biliyoruz, tanıyoruz. Neyi ne için yaptığını, neyi ne için söylediğini de çok güzel biliyorum. Bugüne kadar kendisi ile çok karşı karşıya geldik” dedi.. CHP’nin mahallî seçimlerde Bursa, Balıkesir dahil çok sayıda yeni vilayet ve ilçe belediyesi kazanacağını söyleyen Kılıçdaroğlu şu bildirileri verdi:

SEÇİMDEN SONRA TEKRAR ZAM

“22 yıldır iktidarda olan bir siyasal parti şayet bu ülkede vatandaşını simit alamaz noktaya getirdiyse, bu iktidarın hangi muvaffakiyetinden kelam edeceksiniz.

Bir simit 10 lira olmuş, artırım yapıp 15 liraya çıkıyor ve iktidar baskısı ile bu artırım geriye alınıyor. Artırımdan da vazgeçilmiş değil, seçimden sonra tekrar artırım gelecektir.

Merkez Bankası Türkiye’nin en esaslı ve önemli kurumlarından biridir. Lakin bu iktidar periyodunda bu kurum da yıpratılıyor. Bankaya lider dayanmıyor. 22 yıldır bu ülkenin esaslı kurumlarını hâlâ tanıyamadılar. Merkez Bankası’na içerden atama yapılmalıdır. İthal isimlerle idare olmaz, bankayı bilen başarılı ismiler var, yoksa istikrar da olmaz, idare de kalıcı olmaz. Bu iktidarın kimi muvaffakiyetleri da var, haksızlık yapmamak lazım. Mesela yandaşlara hizmet etme başarısı var. Yollar yaptık, köprüler yaptık diyorlar lakin nasıl yaptılar? Bir liralık işi 100 liraya yaptılar. Ortadaki 99 lira yandaşlara gitti. Milyarlarca dolar 5’li çetelere gitti. Geçiş garantileri, yolcu garantileri hasebiyle vatandaşın cebinden yeniden para çıkacak, soygun bitmiş değil…”

YAKINDAN İZLİYORUM

“Türkiye üzere sıkıntıları çok fazla olan ve giderek artan bir ülkede, her yurttaşın ülke meseleleri konusunda irade beyan etmesi gerekir ve çok da doğaldır. Bu açıdan siyaseti ve iktidar sahiplerinin yaptıklarını yakından izlemek doğrularına yanlışsız, eğrilerine eğri demek de hepimizin ortak görevi… Ben de onu yapıyorum, izliyorum. Sıcak siyasetin içindeyken siyasette derinleşme konusuna gereğince vakit ayıramıyorsunuz. Bu derinlik için bilhassa akademik dünya ile ve iş dünyası ile konuşmanız lazım. Bu görüşmelere de en az üç dört saat vakit ayırmak gerekiyor. Ben artık onu yapıyorum ve onun için de günlük yoğunluğum devam ediyor.”

Özgür Beyefendi, çok tecrübelidir

Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkanlığı’nı devrettikten sonra parti Genel Merkezi’ne gitmediğini belirtti. ‘’Özgür Özel ile halef selef olarak baş başa bir yemek yediniz. Birinci buluşma nasıl geçti? Partiyi ve seçimleri mi konuştunuz? Kendisine deneyimlerinizi mi aktardınız?’’ diye sorunca, ‘’Özgür Beyefendi partimizdeki çok deneyimli bir siyasetçidir, yıllarca küme başkanvekilliği yaptı, küme başkanlığı misyonunda bulundu. O yemekte genel siyaseti konuştuk, mahallî seçimleri ele aldık, fikirlerimizi aktardık, ülke meselelerini görüştük ’’ karşılığını verdi. Kılıçdaroğlu, “Televizyonda takip ettiğiniz bir program ya da dizi var mı? Mesela İnci Taneleri çok gündemde, seyredebildiniz mi?’’ soruma ise “Tiyatro ya da sinemaya gitmeye, toplumsal aktivitelere şimdilik vakit ayıramıyorum. TV dizilerine de vakit ayıramıyorum. İnci Taneleri dizisini duydum, gazetelerden konusunu da okuyorum lakin şimdi seyretmeye fırsatım olmadı’’ dedi.

Yerel seçimlerde halkımız partimiz gerekeni yapacak

Kılıçdaroğlu, her gün konutundan çıkıp Eskişehir yolundaki Mustafa Kemal Mahallesi’nde bulunan ofisine gidiyor. İki katlı ofisin kirasını, su, elektrik, işçi üzere masraflarını da kendi bütçesinden ödüyor. Gün uzunluğu hiç eksik olmayan ziyaretçileriyle görüşüyor. SHP-SODEP ve CHP’nin yanı sıra öteki partilerde yıllarca siyaset yapmış siyasetçiler da kapısını çalıyor. Ziyaretçileri ortasında DYP-SHP koalisyon hükümetinin bakanları da var. Ofis tutma münasebetini de şöyle açıkladı: “Görüşmek, dertleşmek fikirlerini aktarmak isteyenler oluyor, konuklarımı meskende kabul etme bahtım yok, burada daha rahat görüşme imkanı oluyor.’’

BELEDİYELERİ ALACAĞIZ

Kılıçdaroğlu CHP’nin 2019’daki lokal seçimde değerli muvaffakiyetler elde ettiğini ve adaylarının Ankara, İstanbul, Adana, Mersin, Antalya üzere kentleri kazandığını hatırlatarak, 31 Mart 2024 seçiminde de bu muvaffakiyetini sürdüreceğini söyledi. ‘’11 büyükşehir belediye başkanlığımız var. CHP bu seçimde de başta Denizli, Bursa, Balıkesir ve Manisa olmak üzere birçok büyükşehiri vilayet, ilçe ve belde belediyesini daha kazanacaktır. Tüm yurtta CHP’li belediyelerin sayısının artacağına inanıyorum. 2019’da Bursa üzere az farkla kaybettiğimiz vilayetler olmuştu. Bu sefer o vilayetleri de kazanıp büyükşehir sayısını arttıracağız. 2019’da yapılan lokal seçimlerde umudu nasıl yeşerttiysek, 31 Mart 2024 seçiminde de partimiz ve halkımız gerekeni yapacaktır’’ diye konuştu.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu