Yaşam

Vücudumuzda kilo aldığımız bölgeler hangi sağlık sorunlarımızın olduğunu gösterir: Nasıl mı?

Paylaş:

Yanlış besinlerin, hormonal dengesizliklerin, stresin ve toksinlerin yağın nerede depolanacağını belirlediğine dikkat çekiyor .

Çoğu erkeğin “inatçı” yağ konusunda zayıf noktası göbek olsa da, kadınların sıklıkla uyluklarında sorunları vardır.

Her yağ türü kişinin sağlığı ve yeme alışkanlıkları hakkında konuşur. Araştırmalar, vücut kompozisyonunun büyük ölçüde genetik tarafından belirlenmesine rağmen, yağ dağılımının genellikle sağlığımızın göstergesi olduğunu ileri sürüyor.

Göbek yağı

Yale Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre göbek yağının en yaygın nedeni strestir.

Araştırmanın lideri Profesör Eliza Epel, “Strese daha fazla maruz kalma, kortizol hormonunun aktivitesini artırıyor ve karın bölgesindeki yağ, diğer vücut yağlarından daha fazla kortizol reseptörüne sahip” diyor.

Bilim adamları ayrıca göbek yağının ikinci en yaygın nedeninin bağırsak bakterilerindeki dengesizlik olduğunu bulmuşlardır.

İyi haber şu ki, karın yağını kaybetmek için çok fazla egzersiz yapmanıza gerek yok çünkü kuvvetli aerobik egzersiz kortizol üretimini artıracaktır. Uzun yürüyüşler, yoga ve pilates gibi sakinleştirici egzersizler karın yağlarına “saldıracak” ve stresi azaltacaktır.

Beyaz ekmek, makarna, tatlılar ve alkol bağırsak bakterilerini şişirip besler; bu nedenle bunları az miktarda tüketin.

Tavuk, balık, yeşil sebzeler gibi proteinler ve patates, zeytin ve pancar gibi lif açısından zengin sebzeler, şekerin bağırsaktan emilimini yavaşlatır ve sindirimi uyarır.

Bacaklar – baldırlar

Doğru botu bulmakta zorlanıyorsanız, sıklıkla uykusuzluk çekiyorsunuz ve bazen ayaklarınız ağırlaşıyor; bu sizin sorunlu alanınızdır.

Alt bacaklardaki şişlik ve ağırlık genellikle bacakları yeterince dinlendirememe, gece yarısı uyanma ve yeterince derin uyku alamamanın sonucudur.

Daha derin ve kaliteli bir uykuya ulaşmak için yatmadan üç saat önce her türlü karbonhidrat ve şekerden kaçının. Yatmadan önce çok miktarda sıvı içmek de iyi bir fikir değildir ve diyette çok fazla tuz da su tutulmasına katkıda bulunacaktır.

B vitamini eksikliği de su tutulmasına neden olabilir, bu nedenle bunlar açısından zengin balık, sığır eti, fındık, yoğurt ve yumurtayı daha fazla yemeye çalışın.

Sırt yağı

Sırt yağlanması kadınlarda daha sık görülür. Bu, vücudun karbonhidratları sindirmekte zorlandığını gösterir.

Diyette karbonhidratların mümkün olduğunca azaltılması ve beyaz ekmeğin tam tahıllarla değiştirilmesi bu yağların azaltılmasına yardımcı olacaktır. Diyette iyi bir seçim, yoğurtla birleştirilmesi iyi olan tüm tahıl türleridir.

Yağlı kollar

Hacimlerini azaltmakta zorlanıyorsanız sorununuzun muhtemel nedeni vücutta toksin birikmesidir. Yakın zamanda ABD’de yapılan bir araştırma, vücutlarında daha yüksek miktarda bisfenol A bulunan kişilerin kollarında yağ biriktirme eğiliminde olduğunu ortaya çıkardı.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu