Wikileaks’den Erdoğan için dünyayı şokta bırakan açıklama.

Wikileaks’ın sızmayı başardığı ve mahkeme kararıyla yavaş yavaş açıklanacak olan eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’a ait olduğu iddia edilen elektronik postalardan inanılmaz bilgiler ortaya çıktı.

ABD’nin muhalif düşünce kuruluşu Common Sense Show’un dört yıl önce ortaya attığı iddialarla başlayan skandala göre,

*ABD ,IŞİD’İ ” petrol devleri ” olarak gördüğü Suriye ve Libya yönetimini devirmek için kurdu.Suriye ayağında IŞİD’in kontrolünü Cumhurbaşkanı Erdoğan sağlayacaktı.

*IŞID,Esad ve Kaddafi’ye alt etmek için kuruldu!Başına Erdoğan getirildi.Damat Albayrak IŞID petrolünü satmak için görevlendirildi.

*ABD ,Libya Büyükelçisi Stevens’ı CIA öldürttü.ABD böylelikle hem Stevens’ı susturmuş oldu.Hem de Libya’ya başlatılacak savaşlar için gerekli ” savaş nedenini” sağladı.

Wikileaks gibi ünlü sızıntı Listesinin yüklediği bilgilere göre ;

*Dönemin Dış işleri bakanı Hillary  Clinton tarafından incelenen bu istek ” karlılığı ” düşünülerek kabul edildi.

*Petrol karlılığı için Suriye’nin  ” oyun dışı” bırakılması için planlar ortaya atılmaya başlandı.Bu sürece  hem Türk hem de Katarlı yetkililer katıldı.

*ABD ‘li askeri stratejistler ,Rusya’nın desteğini alan Suriye ordusu ile uzun yıllar  çatışabileceğini gördü. IŞİD, petrol sahalarının hızlı denetimi için kuruldu.

*Türkiye,IŞİD ile dirsek temasında bulunacak ,çıkartılan petrolü rafine edecekti.IŞİD’in hızlı genişlemesi için gerekli destek istihabarat ajansları tarafından sağlanacaktı.

*Ukrayna’ da başlayan  krizle ” ambargo ” yiyen Rus ekonomisine petrol fiyatları düşürülerek darbe vurulacak ve ” petrol imparatorluğu” yaratılacaktı.

*Rusya ,uçak krizi ardından Türkiye’yi petrol almakla suçlamış ve ticareti uydu fotoğrafları ile gözler önüne sermiş.Zikredilen isimler Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak olmuştu.

 

turkishnews

 

 

ilgili haberler