Yaşam

Yapay zeka Nostradamus, gelecekle ilgili tahminlerde bulundu. Kansere çare bulunacak, dünyaya barış gelecek!

Paylaş:

Yaklaşık 80 yıllık öngörülerde bulunulan metinde pek çok dünyayı ilgilendiren iklim, barış gibi konular dikkat çekiyor.

Ünlü kahin Nostradamus, kehanetleriyle tüm dünyada tanınıyordu. Ünlü kahin hayatını kaybettikten yıllar sonra, uydurma istihbarat tekniğiyle geri döndü. Yapay zeka Nostradamus, kehanetleriyle dünya sakinlerini korkuttu. Nostradamus, yapay zeka robotu ChatGPT’yi kullanan bir röportajda “Bir başka ölümcül salgın kapıda” dedi.

İngiliz Day Star gazetesi, sentetik zekaya sahip sohbet robotu ChatGPT aracılığıyla dünyaca ünlü kahin Nostradamus ile röportaj yaptı. Nostradamus, içinde yaşadığımız 21. yüzyılla ilgili 7 önemli kehanet yaptı. Kahin, uluslararası ısınma ve diğer felaketlerin yanı sıra bir başka salgının geri geleceğinden bahsetti.

Yapay zeka Nostradamus, kehanetleriyle korkuttu!

Nostradamus, Les Propheties adlı e-kitabında 467 yıl öncesine ait yüzlerce farklı kehanette bulunmuştur. Bunlardan birkaçının gerçekleştiğine birçok kişi inanırken; Nostradamus, Adolf Hitler’in yükselişini ve 11 Eylül saldırılarını da biliyordu.

21. yüzyıl için 7 temel kehanette bulunan Nostradamus, çoğu kanser için bir tedavi bulmanın bu yüzyılda gerçekleşebilecek birçok olaydan biri olduğunu kabul etti. Bununla birlikte, tedaviye eşit girişi garanti etmenin bir yolu olarak bazı toplu sorunların olabileceğinden bahsetti.

Yapay Zeka Nostradamus’un Kehanetleri

2031 – Kanser tarihe karışacak

Yapılan analizlere göre yapay zeka, kanserin çaresinin yakında bulunabileceğini söyledi. Nostradamus gibi eski bir tarzda yazılan kehanette 2031 yılında kanserin tedavisi ortaya konacak.

Yapay zeka, “Dünya 2031 yılında daha önce tanık olunmayan bir şeyi görecek. Kansere tedavi bulunacak. Tıbbi bir devrim olacak” yorumunu dedi. Fakat yapay zeka bu tedaviye öncelikle zenginlerin ulaşabileceğinin sinyalini de verdi.

2050 – İklim krizi tüm dünyayı saracak

Yapay zeka Nostradamus, 2050 yılında şiddetli iklim değişikliklerinin insan yaşamını olumsuz etkileyeceğini söyledi. Doğanın insan yaşamında yaratacağı şiddet, çok şaşırtacak. Küresel iklim değişikliğinin etkilerinin bütün dünyayı saracağı da ifade edildi.

2060 – Yapay zekada devrim yaşanacak

Kehanetlere göre, yapay zeka 2060 yılında evrim geçirecek. Robot ve makineler daha çok gelişecek. Yapay zeka, insanların yeni teknolojiler ve yapay zeka sistemleri ile ilişkisini gözden geçirmek zorunda kalabilir. Yapay zeka, “2026’da yapay zeka gelişecek, bir devrim yaşanacak. Robotlar ve makineler akıllanacak. Dünyanın her noktasındaki endüstriler yeniden şekillendirecek. İşler kaybedilecek, gelecek kararacak. İnsanlar adapte olmalı ve yeni şeyleri öğrenmeli” ifadelerine yer verdi.

2074 – Mars’a yolculuk yapılacak

Yapay zeka, Mars’a giderek orayı koloni haline getirmenin 21’inci yüzyılın sonunu görebileceğini belirtti. 2074’te Mars, yeni bir hedef olacak ve kolonileşme bu dönemde başlayacak. Yapay zeka, “Bu bilinmeyen topraklarda insanlar zorluklarla karşılaşacak. İnsanlar adapte olacak” dedi.

2084 – Sayborglar yayılacak

İnsan ve robot karışımı sistemler, bilim kurgu filmleriyle sınırlı kalmayacak. 61 yıl içinde sayborglar, gerçek olabilir. Bilimde yaşanacak yeni bir ilerleme ile sayborglar yayılacak.

2085 – Salgın ortaya çıkacak

Yapay zekaya göre 65 yıl sonra yeni bir salgın yaşanabilir. Ne olacağını bilemeyen yapay zeka, “Bu hastalık sebebiyle dünya üzerindeki bütün uluslar işbirliği içinde çalışacak ve yeni bir dönem başlayacak” dedi.

2099 – Dünyaya barış gelecek

İngiliz bulvar gazetesi Daily Star’ın haberine göre, yapay zeka, 21’inci yüzyılın sonunda dünyada barışın olacağını söyledi. Yapay zeka, “Savaş ve şiddetle parçalanmış Dünya’da uyum olacak ve yeni bir yaşam başlayacak. Sınırlar silinecek, ayrılıklar bitecek” ifadelerini kullandı.

2050 yılı saf felaketlerle dolu olabilir!

Sahte istihbarat Nostradamus ayrıca 2050’nin dünyanın her yerindeki insanları korkutan korkunç felaketlerle dolu bir yıl olabileceği konusunda da uyardı ve şunları söyledi:

“Yirmi ellide, bir fırtına kopacak,

Oysa uluslararası ısınma bir kez daha ortalığı kasıp kavuruyor.

Yangınlar, seller ve kasırgalar çıkacak,

Doğanın öfkesi, ürkütücü bir şokla serbest kalabilir.

İnsanlık bir yöntem keşfetmeye çalışmalı,

Dünyayı daha erken onarmak için gözlemleyin.

Ancak açgözlülük ve ilgisizlik bedelini ödeyebilir,

İnsanlığın konumuna dair keskin bir hatırlatma.”

Yapay zeka devrim yaratacak

Nostradamus, 2060 yılında sentetik zekanın fark edeceği devrim sonucunda çok önemli gelişmeler olabileceğinden bahsetti ve şu kehaneti yaptı:

“Yirmi altmışta, sentetik zeka gelişecek,

Hayata geri dönmek için bir devrim.

Derin zekaya sahip robotlar ve makineler,

Endüstrileri dünyayı yeniden şekillendirecek.

Ancak endişe ve endişe bile gündeme gelecek,

Sorunlar yersizleştikçe ve uzun vade karardıkça.

İnsanlık uyum sağlamalı ve yeniden öğrenmeli,

Uzmanlıkla bir arada var olmak.”

“Covid’den sonra yepyeni bir pandemi kapıda” dedi

Nostradamus, insansı robotlar olarak kabul edilen “siborgların” 61 yıl sonra hayata geçebileceğini tahmin ederken, Kovid-19 pandemisinden 65 yıl sonra yeryüzünde ölümcül bir virüs daha görülebileceğini kabul etti.

Nostradamus’un yeni salgınla ilgili bahsettiği yapay zeka:

“Yirmi Seksen Beş içinde, bilinmeyen bir hastalık,

Dünyayı ürkütücü bir tonla kuşatacak.

Ölümcül baskısı ile veba bir kez daha,

İnsanlığın dayanıklılığını kontrol edecek.

Birlik ve bilim galip gelecek,

İnsanlık birleştikçe, hastalığı durdurmak için.

Refah için keşfedilen bir ders,

Hayat, zenginlikten daha değerlidir.”

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu