Ekonomi

Yatırımcılar Dikkat! Altın Değerinde Tavsiye Geldi!

Paylaş:

Son dönemde artan fiyatlar dikkat çekerken hangi yatırım aracının daha karlı olduğu da merak ediliyor. Şans Sohbetleri’nde önemli açıklamalarda bulunan uzman isimler o araçları işaret etti. İşte merak edilen sorunun yanıtı…

HANGİ YATIRIM ARACI TERCİH EDİLMELİ?

Piyasadaki belirsizlik devam ederken hangi yatırım aracının tercih edilmesi gerektiği sorusunun yanıtı da araştırılmaya devam ediyor. İsrail-Hamas çatışması sonrasında yaklaşık 2009 dolara kadar yükselen dolar fiyatlarını işaret eden Ağaoğlu,o seviyenin geçilmemesi durumunda altında yeni bir rekor beklentisi olmadığını söyledi. Altın rakamlarında yeni rekorların 1835-45 arasındaki boşluğun kapanması durumunda ortaya çıkacağını aktaran Ağaoğlu, boşluk bulunduğu sürece uzun süreli bir altın rallisinin görülmeyeceğini aktardı.

Altının yükselmesi için uygun seviyede bulunmadığını aktaran Ağaoğlu, Amerika’daki son enflasyon verilerinin hem altını hem de gümüşü rahatlattığına aktardı. Yüksek faiz ortamının uzun süre devam etmeyeceğini söyleyen uzman isim enflasyonun kontrol altına alınmaya başlandığını söyledi.

FAİZ İNDİRİMİ OLACAK MI?

Avrupa Merkez Bankası’nın Nisan-Mayıs ayları gibi FED’in ise Haziran ayı gibi indirim yapacağı varsayımını işaret eden Güldağ’a yanıt Ağaoğlu’ndan geldi. 2024 yılının ilk yarısında yüksek Faizin görüleceğini belirten Ağaoğlu 3 çeyrekten itibaren faiz indirimi olabileceğini aktardı. Altın ve gümüşte hareketin hızlandığı görülürken gümüşte kapanış itibariyle 23,90’ın üstüne çıkamadığı durumda düzeltme olacağı belirtildi.

Önümüzdeki hareketliliğin çok hızlı olduğunu ifade eden Ağaoğlu, 6 gün içerisinde bu seviyeye ulaştığını vurguladı. önümüzdeki haftayı işaret eden Ağaoğlu her iki metal içinde kritik bir seviye olduğunu söyledi.

EN ÇOK HANGİ ARAÇ GETİRİ SAĞLIYOR?

2010 yılından bu yana hangi yatırım aracının en yüksek getiriyi getiriyi sağladığını açıklayan Güldağ, 5 yıl altın, 4 yıl borsa ve 4 yılda dolar da en yüksek getirinin alındığını aktardı. Riskten korumanın en önemli yolunun çeşitlendirilmesi düzgün yapılan bir portföy oluşturmak olduğunu söyleyen uzman isim, neye yatırım yapılması gerektiği hakkında uzun uzun düşünmeye gerek olmadığını vurguladı. Güldağ, “ Nelerin en çok getirdiği belli. O yıl hangisinin en yüksek getiriyi sağlayacağını tahmin etmek çok zor olabilir. Ama eğer portföyünüzü bu kazananlar arasından çeşitlendiriyorsanız büyük sıkıntı yok anlaşılan.” dedi.

2010 ile 2022 tarihleri arasındaki tabloya değinen Güldağ her yıl altın, borsa ya da dövizin mutlaka kazandırdığını haktardı. Bu araçların getiri sağlama oranlarının birbirine yakın olduğunu ifade eden uzman isim, vatandaşın basit bir paylaştırma yaparak birbirlerine yakın kazanım sağlayabileceğini aktardı. Ancak riskleri iyi bilip tespit edilmesi gerektiğini vurgulayan Güldağ, risksiz görülen altının bile bir hayli risk içerdiğinin altını çizdi. Herkesin elinde mutlaka bir miktar nakit parası olması gerektiğinin altını çizen Güldağ, “Mutlaka bir kısım nakdiniz olsun. Ne zaman karşınıza neyin çıkacağını bilemezsiniz. diyor. Herhalde Türkiye için bu iyice geçerli.” dedi.

SEÇİMLERDEN SONRA PİYASA NASIL OLACAK?

Mart ayında yapılacak yerel seçimlerin ardından hızlı bir Yükseliş beklentisi olduğunu ifade eden Güldağ, Kurda görülen kontrollü tırmanışın seçim sonrasında sert düzelme beklentisini yeniden ortaya çıkarabileceğini aktardı. TL’deki kontrollü devalüasyonun hem ihracat hem de ithalat fiyatlarındaki dengeleyici bir etki yapabileceğini aktaran Güldağ, döviz tutarlarını TL’ye dönmesinin sağlanmasa bile dövize geçişin kısmen engellenebileceğini aktardı.

2024’TE PETROL NE KADAR OLACAK?

Petrol fiyatlarının düşüşe geçtiğini işaret eden Güldağ, 78 dolar seviyesini işaret etti. Yıl sonuna kadar Petrol fiyatlarının 75-80 arasında gidip geleceğini ifade eden Ağaoğlu, Türkiye için pozitif bir tablo oluşturacağını işaret etti. Kısa süreli fiyat yükselişinin İsrail Hamas savaşı nedeniyle olduğunu altını çizen Ağaoğlu, durumun kısa süreli bir Trend olduğunu aktardı.

2024 yılında doların 100 dolar seviyesinde olma ihtimalinin yüksek olduğunu ifade eden Ağaoğlu, İran ve özellikle Hürmüz Boğazı’nın kapanma nedenlerini petrolün yükselmesine neden olabileceğini söyledi.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu