Ekonomi

Yatırımcılara Kritik Uyarı! Dövizin ve Altının Yönü Ne Olacak? Uzmanı Açıkladı…

Paylaş:

Merkez bankalarının faiz kararları nedeniyle bu hafta volatilite oldukça yüksek olabilir. Amerika Merkez Bankası (Fed), çarşamba akşamı faiz kararını açıklayacak. Ben Fed’in faizleri bu sefer değiştirmeyeceğini ve Kasım ayında 25 baz puanlık bir faiz artışı yapacağını tahmin ediyorum.” şeklinde konuştu.

“BU HAFTA OLUMSUZ GELİŞMELER YAŞANABİLİR”

Memiş, “Geçen hafta dolar endeksi (DXY), 105 seviyesinin üstüne çıkmış ve dolar karşısındaki enstrümanlar değer kaybetmişti. Bu hafta olumsuz gelişmeler yaşanabilir” şeklinde konuştu.

“DOLAR KARŞISINDAKİ ENSTRÜMANLAR DEĞER KAZANMA POTANSİYELİ TAŞIYOR”

Memiş, şu şekilde devam etti:

– Yani, bu hafta (Fed sonrası) dolar uluslararası piyasalarda değer kaybetme potansiyeli taşıyabilir, dolar karşısındaki enstrümanlar değer kazanabilir. Dolar endeksinde 104,50-106,0 seviyelerini yakından takip edeceğim. Fed’in faiz kararı sonrası 104,50 seviyesinin altına inme ihtimali var.

İslam Memiş, yatırım araçlarında beklediği bant aralıklarını şöyle açıkladı:

– Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) ise faiz artırımı yapacağına kesin gözüyle bakılıyor. Ancak kaç baz puan faiz artıracağı belirsiz. Kapalı kutu olduğundan kimse bilmiyor! Piyasanın genel kanısı politika faizinde 500 baz puan artırım yapacağı yönünde. Bu hafta hangi bant aralıklarını takip edeceğim?

BIST 100 ENDEKSİ

Memiş BIST 100 hakkında şunları belirtti:

– 7 bin 961 puandan kapanış yapmıştı. 7 bin 750-7 bin 500 ve 7 bin 150 puan öngörümde bir değişiklik yok. Zaman zaman tepki alımı görsek de altta ihlal edilen alanların test edilmesi gerekiyor. Uzun vadede pozitif ancak kısa vadede negatif beklentim devam ediyor.

DÖVİZİN ve ALTININ YÖNÜ NE OLACAK?

Dolar hakkında “Yön yukarı. 26,80-27,20 lira aralığını takip edeceğim.” ifadelerini kullanan Memiş, Altın için şunları söyledi:

– 1.923 dolar seviyesinden kapanış yapmıştı. Bu hafta 1.910-1.950 dolar aralığını takip edeceğim. Düşüşlerin kalıcı olmayacağını öngörüyorum.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu