Spor

İspanya’da Bayan Ulusal Takımı’nda boykot kararının akabinde Jennifer Hermoso takıma alınmadı

Paylaş:

İspanya’da, Bayan Ulusal Futbol Takımı’nın tarihindeki birinci dünya şampiyonluğunu kazanmasının akabinde yaşanan tartışmalar sürüyor.

FIFA Bayanlar Dünya Kupası finalinde 20 Ağustos’ta Sidney’de oynanan maçta İngiltere’yi 1-0 yenerek şampiyon olan İspanya’da, madalya merasimi sırasında bayan ulusal futbolcu Jennifer Hermoso’yu dudağından öpmesinin akabinde gelen baskılarla İspanya Futbol Federasyonu (RFEF) Lideri Luis Rubiales istifa etmiş, Bayan Ulusal Kadro Teknik Yöneticisi Jorge Vilda da misyonundan alınmıştı.

ADAY TAKIM AÇIKLANDI

RFEF süreksiz olarak başkanlığa getirdiği Pedro Rocha ile birlikte aldığı kararla, Vilda’nın daha evvelce yardımcılığını yapan Montse Tome’yi teknik yöneticiliğe getirse de bayan futbolcuların federasyon içinde öteki değişiklikler istemesi ve Ulusal Ekibi boykot edeceğini açıklamasıyla sıkıntılar devam etmişti.

UEFA Bayanlar Uluslar Ligi’nde 22 Eylül’de İsveç ve 26 Eylül’de İsviçre ile karşılaşacak olan İspanya’da olağan kaidelerde 15 Eylül’de yapılacağı duyurulan ulusal ekip aday takımının açıklanması ve Tome’nin tanıtımı da üç gün gecikmeyle bugün gerçekleşti.

23 OYUNCUDAN 15’İ TEKRAR ÇAĞIRILDI

RFEF’in Madrid’deki merkez binasına yapılan basın toplantısında birinci tanıtımı yapılan Tome daha sonra aday kadroyu açıkladı.

Taleplerinin gerçekleşmemesi halinde ulusal kadroya gelmeyeceklerini dair bir bildiri imzalayan 39 bayan futbolcudan 20’si aday takımda yer aldı. Ayrıyeten, dünya şampiyonu olan 23 kişilik futbolcu takımından 15’i İsveç ve İsviçre maçları için ulusal ekibe çağırıldı.

HERMOSO TAKIMA ALINMADI

Meksika’nın Pachuca ekibinde oynayan Jennifer Hermoso takıma alınmadı. Teknik yönetici Tome, Hermoso ile düzgün bir bağı olduğunu ve ona dayanak olduğunu söyleyerek, “Onu müdafaanın en güzel yolu takıma almamaktı” dedi.

5 YILA KADAR LİSANS İPTALİ…

Diğer yandan İspanyol basını, ulusal gruba çağırılan futbolcuların yarın başlayacak kampa katılmamaları halinde yönetmelik gereği profesyonel mesleklerini direkt etkileyebilecek çok büyük cezalar alabileceği belirtildi. RFEF’in disiplin yönetmeliğine nazaran ulusal kadroya çağırılmasına karşın kampa katılmayan futbolculara, 5 yıla kadar lisans iptali, 30 bin 51 avroya kadar para cezası verilebiliyor.

Kadın futbolcular, geçen hafta imza attıkları bildiride, “Kadın futbolunun tertip şemasının tekrar yapılandırılması, başkanlık ve genel sekreterin tekrar yapılandırılması, RFEF liderinin istifası, irtibat ve pazarlama alanının tekrar yapılandırılması ve dürüstlük idaresinin yine yapılandırılması” taleplerini sıralamış ve şimdiye kadar bunlardan yalnızca birinin (RFEF liderinin istifası) gerçekleştiğini savunmuştu.

NELER YAŞANMIŞTI?

FIFA Bayanlar Dünya Kupası’nın 20 Ağustos’taki finalinde İngiltere’yi 1-0 yenerek tarihinde birinci sefer dünya şampiyonu olan İspanya Bayan Ulusal Futbol Takımı’nın Sidney’deki maç sonrasındaki madalya merasimi ve kutlamalar sırasında RFEF Lideri Rubiales’in kimi hareketleri reaksiyon almıştı.

İspanya’nın maçı kazanmasının akabinde sevinç gösterisi sırasında erdem tribününden uygunsuz hareketler yapan Rubiales, daha sonra madalya merasiminde İspanyol futbolcu Jennifer Hermoso’yu dudağından öpmüştü.

FIFA Disiplin Şurası açtığı soruşturma kapsamında 90 gün mühletle süreksiz olarak vazifesinden alınan Rubiales, ülkesinde gelen siyasi ve toplumsal baskıların akabinde 10 Eylül’de istifa etmişti.

Ayrıca RFEF, 5 Eylül’de Jorge Vilda’yı misyonundan aldığını açıklamış, akabinde da yeni teknik yönetici olarak Montse Tome’yi getirmişti. (DHA)

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu