GüncelGündem

Yeğenini çöp konutta alıkoymuştu… Vicdansız teyze için karar

Paylaş:

Bursa’nın Nilüfer ilçesi Görükle Sakarya Mahallesi’ndeki apartmanda dairesi olan Aydın S., konutunu 1 Temmuz 2020’de Kamuran Pınar A.’ya kiraya verdi. Kiracı, mesken sahibine kira ödemedi.

Aydın S., avukatı Batuhan Arısoy aracılığıyla mahkemeye başvurdu.

Bursa 4’üncü İcra Hukuk Mahkemesi’nde görülen davalara katılmayan Kamuran Pınar A. için mahkeme hakimi, borcunu ödemesi için tebligat gönderdi. Kamuran Pınar A. borçlarını tebligata karşın ödemeyince mahkeme, meskenin tahliyesini kararlaştırdı.

2022 Temmuz’da mahkeme kararıyla konuta giden icra grubu, dairenin kapısını çilingire açtırdı. Gruplar, çöp meskenle karşılaştı.

Bunun üzerine dairenin kapı kilidi değiştirildi. Polis, mahkeme kararına uymayıp, çilingirle meskene gelip giden Kamuran Pınar A.’yı gözaltına aldı.

Kamuran Pınar A., polis merkezindeki tabirinin akabinde savcılık talimatıyla özgür bırakıldı. Çöp meskenin temizlenmesi için de Nilüfer Belediyesi takımları çağrıldı.

Gelen gruplar, bir odanın kapısının kilitli olduğunu belirledi. Kapıyı kırıp, içeri giren vazifeliler, çöple dolu odada baygın halde yatan Cem Muhammet A. isimli çocukla karşılaştı.

Çocuğun kilitlendiğinin ve tuvaletini dahi odaya yaptığının görülmesi ile polis ve sıhhat takımlarına haber verildi.

Çöp konutta tutulan çocuk, sağlıkçıların birinci müdahalesinin akabinde Bursa Uludağ Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı.

1 yıldır odada tutulduğu bedellendirilen çocuğun saçlarıyla tırnaklarının uzadığı, çok zayıfladığı ve bedeninde yaralar olduğu görüldü.

TEYZE TUTUKLANDI, YEĞENİ MUHAFAZA ALTINA ALINDI

Olaya ait soruşturma başlatıldı. Bu kapsamda polis, Kamuran Pınar A.’ya ulaşamadı. Çöp meskende bulunan çocuğun, Kamuran Pınar A.’nın kız kardeşi Yasemin A.’nın (50) oğlu olduğu belirlendi. Kamuran Pınar A.’nın uzun vakittir kardeşiyle görüşmediği ve baktığı yeğenini kilitli odada tuttuğu tespit edildi.

Yeniden gözaltına alınan Kamuran Pınar A., emniyetteki süreçlerinin akabinde ‘çocuğun kaçırılması ve alıkonulması’ suçlamasıyla tutuklandı.

Cem Muhammet A. da tedavisinin akabinde Antalya’daki annesinin yanına gönderildi. Burada Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürlüğü takımlarınca muhafazaya alınıp, Akdeniz Üniversitesi’ne kaldırılan Cem Muhammet A., tedavisi sonrası Antalya Çocuk Meskenleri Sitesi’ne yerleştirildi. Fiziki ve ruhsal tedavisinin akabinde çocuk, annesi Yasemin A.’ya teslim edildi.

‘BULUNMASAYDI HAYATINI KAYBEDEBİLİRDİ’

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’nın soruşturması, 5 ayda tamamlandı. Görevlendirilen 2 savcının hazırladığı 7 sayfalık iddianamede, suçlamaları reddeden Kamuran Pınar A. hakkında, ‘ihmali davranışla öldürmeye teşebbüs’, ‘çocuğa eziyet’ ve ‘çocuğu kaçırma’ ve ‘kişiyi hürriyetinden mahrum bırakma’ hatalarından 27 yıl mahpus cezası istemiyle dava açıldı. İddianamede, Kamuran Pınar A.’nın akıl sıhhatiyle ilgili rapor da yer aldı.

Suç tarihinde, Kamuran Pınar A.’nın akıl hastalığının bulunmadığı ve zayıflığının saptanmadığı belirtildi.

İddianamede, tıpkı vakitte savcılığın talebi üzerine Antalya Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi İsimli Tıp Anabilim Kısmı Başkanlığı tarafından tanzim edilen rapora da yer verildi.

Raporda, çocuğun beslenme ihmali nedeniyle organlarında ve bedeninde kalıcı hasar kalabileceği, ‘eğer bulunmasaydı; hayatını kaybedebileceği’ belirtildi.

Cem Muhammet’in belgeye giren fotoğraflarına nazaran de 1 yıl boyunca kilit altında tutulduğu aktarıldı.

6’NCI DURUŞMADA İSİMLİ DENETİMLE ÖZGÜR KALDI

Kamuran Pınar A.’nın, Bursa 10’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki ‘gizlilik kararı’ bulunan yargılanmasına devam edildi. 6’ncı duruşmada, Yenişehir Bayan Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu olan Kamuran Pınar A. ile taraf avukatları, Aile ve Toplumsal Hizmetler avukatı hazır bulundu. 1,5 saat süren duruşmada tutuklu sanık, mağdur olduğunu belirtip, tahliyesini istedi.

Tarafların avukatları ve şahitlerin dinlendiği duruşmayı 10 Mayıs’a erteleyen mahkeme heyeti, ‘ihmali davranışla taammüden öldürmeye teşebbüs’ cürmüyle yargılanan Kamuran Pınar A.’nın, üzerine atılı cürmün vasfının değişme ihtimalini göz önünde bulundurarak isimli denetim kuralıyla tahliyesine karar verdi.

YENİDEN DEVLET MUHAFAZASINA ALINDI

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı’nın da taraf olduğu davada, tahliye kararına itiraz geldi.

Bakanlık avukatları, ‘ihmali davranışla taammüden öldürmeye teşebbüs’ suçlamasıyla yargılanan Kamuran Pınar A.’nın isimli denetim kaidesine karşın yurt dışına kaçma ihtimali olduğu, Cem Muhammet’in can güvenliği olmadığı ve kaçırılma riski olduğu gerekçesiyle savcılığa itirazda bulunarak Kamuran Pınar A.’nın tekrar tutuklanmasını istedi.

Antalya’da yaşayan anne Yasemin A. da hem kendisinin hem de avukatının karara itiraz ettiğini belirterek, oğlunun yine devlet müdafaasına alındığını söyledi.

Yasemin A., “Oğlumu önlem gayesiyle yine kuruma teslim etmem gerekti. Akıl almaz azaplar kelam konusu ve bu cani şu anda dışarıda. Yalnızca oğlum için değil, öteki saf beşerler için de tehlike oluşturuyor” dedi.

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı avukatlar ile Yasemin A.’nın savunmasını üstlenen avukatların itirazı bir üst mahkeme olan 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nce değerlendirildi.

Mahkeme, verilen tahliye kararının yerinde olduğuna hükmedip itirazı reddederken, Kamuran Pınar A.’nın isimli denetim koşuluyla tutuksuz olarak yargılanmasına karar verdi.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu