AktüelGüncelGündemTürkiye

Yeni TBB Başkanı ve Yönetimi Belirlenecek

Paylaş:

Yeni TBB Başkanı ve Yönetimi Belirlenecek

Türkiye Barolar Birliği (TBB) 36’ncı Genel Kurulu, Av. Özdemir Özok Kongre ve Kültür Merkezi’nde iki gün sürecek oturumla gerçekleştirilecek. Yeterli çoğunluğun sağlanamaması durumunda 11, 12 Aralık’ta gerçekleştirilecek Genel Kurul’da, yeni TBB Başkanı ve yönetimi belirlenecek.

Koronavirüs salgını gerekçesiyle bir yıl ertelenen TBB Genel Kurulu, yeterli çoğunluğun sağlanması durumunda bugün toplanacak. Genel kurulun ilk gününde Başkanlık Divanı seçilecek ve geçmiş dönem raporları ile genel kurul gündemi görüşülecek. İkinci gün ise TBB’nin dönem başkanı, yönetim, disiplin ve denetleme kurulları belirlenecek. TBB Başkanlığı için Ankara Baro Başkanı Erinç Sağkan ile mevcut başkan Metin Feyzioğlu yarışacak.

TBB 36’ncı Genel Kurulu’nun gündeminde çok sayıda madde bulunuyor. Genel Kurul gündeminde bütçe görüşmelerinin yanı sıra büyük tepki çeken çoklu baro düzenlemesi de yer alacak. Genel Kurul’da, çoklu baronun yürürlükten kaldırılması için atılması gereken adımlar tartışılacak, bu konuda TBMM’ye yol haritası oluşturması için bir kanun taslağı hazırlanacak.

Çoklu baro uygulamasının hayata geçmesinin ardından toplanacak ilk genel kurulda, il barolarının delege sayılarında da değişiklik yaşanacak. Daha önce 477 delegenin oy kullandığı seçimlerde bu kez 348 delege oy kullanabilecek. 137 delegeli İstanbul Barosu 13 delege, 53 delegeli Ankara Barosu yedi delege, 30 delegeli İzmir Barosu ise beş delege ile Genel Kurul’da yer alacak. Kalan 78 ilin her birinin delege sayısı ise üç olacak. Ayrıca tüm il baro başkanlarının da birer oy hakkı olacak. TBB Başkanı ve eski başkanları da oy hakkına sahip doğal delegeler arasında yer alacak.

POTASYUM SİLİKAT NE İŞE YARAR?

· Kutikula tabakasının hemen altında epidermal hücrelerde bir tabaka halinde toplanır.

· Biotik ve abiotik streslere karşı bitkiyi korur.

· Silisyumun hücre duvarında toplanması ile böceklere karşı mekanik bir koruma etkisi sağlanır. B öcekler silisyum ile kuvvetlenmiş kutikula tabakasını geçmekte zorlanır.

· Çeltikte yapılan silisyum uygulama çalışmalarına göre silisyumun çeltik yapraklarını önemli ölçüde dikleştirmiş ve kontrol (Silisyum uygulanmayan) bitkilerine göre bitki kuru ağırlığının arttığı gözlenmiştir.

· Silisyum uygulanan bitkilerin daha canlı bir yeşil renge sahip olduğu rahatça göze çarpar. Bunun sebebi, yaprakların 40–70 derecelik artışları ışıktan yaralanmayı arttırdığı için bitkilerde fotosentez oranını %36 oranında arttırır ve bu da bitki kuru ağırlığında artış sağlar.

Narda Kirazda ve Domateste Çatlamaya SON..!!!
Hububatta Başakların Yatmasına ve Dane Dökümüne SON..!!!
DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

0552 3307100-0532 5466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,parspet hayvan bakım ve yara tozu,badimon yara tozu,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür,bit-pire kovucu,nangrafi,nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com

Jurnalci.com

Paylaş:

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu