AktüelEkonomiGüncelGündemTürkiye

Zincir marketlerde birçok ürünün fiyatı neredeyse ikiye katlandı!

Paylaş:

Zincir marketlerde birçok ürünün fiyatı neredeyse ikiye katlandı!

Döviz kurunun hızlı artışıyla birlikte Türk Lirası’nda tarihi değer kaybı yaşanırken çarşıda fiyatlar uçtu. Ucuzcu marketlerde dahi zam furyası başladı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), yıllık enflasyonu yüzde 21,31 açıklarken gerçek enflasyon etikete yansıdı. Birçok temel ihtiyaç ürününe yüzde 50’nin üzerinde zam geldi. Markete yansıyan fiyatlar dudak uçuklattı.

A101, Şok gibi ucuzcu marketler bugün etiket değişimine gitti. İşçiler bebek bezi, peynir, deterjan gibi temel ihtiyaçlara gelen zamları tek tek fotoğrafladı.

Mağaza Market-Sen, işçilerin etiketlerdeki değişimi fotoğraflayarak kendilerine atması üzerine açıklamada bulundu.

Konuya ilişkin açıklama yapan Mağaza Market-Sen, ”TÜİK’in açıkladığı enflasyon oranının ardından sendikamızın çağrısıyla onlarca marketten yüzlerce ürün etiketi işçiler tarafından fotoğraflandı. İşçiler hala marketlerde ürünlerin etiketlerini değiştiriyor. 4 Aralık sabahı marketlerde ürünler yeni zamlarıyla yerini alacak. Bebek bezi, peynir, deterjan… En temel ihtiyaçlar her gün zamlanıyor. Enflasyonun gerçeği TÜİK’in oranlarında değil, marketlerin raflarında” ifadelerine yer verildi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) kasım ayında enflasyonun 3,51 artarak yıllık bazda yüzde 21,31 olduğunu duyurmuştu. TÜİK’in kasım ayına ilişkin cuma günü açıkladığı verilere göre, Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) yıllık yüzde 21,31, aylık yüzde 3,51 artmıştı.

İşçilerin gönderdiği görüntüler:

enflasyon-raflara-yansidi-bircok-urunun-fiyati-neredeyse-ikiye-katlandi-951337-1.

enflasyon-raflara-yansidi-bircok-urunun-fiyati-neredeyse-ikiye-katlandi-951338-1.

enflasyon-raflara-yansidi-bircok-urunun-fiyati-neredeyse-ikiye-katlandi-951339-1.

enflasyon-raflara-yansidi-bircok-urunun-fiyati-neredeyse-ikiye-katlandi-951340-1.

enflasyon-raflara-yansidi-bircok-urunun-fiyati-neredeyse-ikiye-katlandi-951341-1.

enflasyon-raflara-yansidi-bircok-urunun-fiyati-neredeyse-ikiye-katlandi-951342-1.

enflasyon-raflara-yansidi-bircok-urunun-fiyati-neredeyse-ikiye-katlandi-951343-1.

enflasyon-raflara-yansidi-bircok-urunun-fiyati-neredeyse-ikiye-katlandi-951344-1.

POTASYUM SİLİKAT NE İŞE YARAR?

· Kutikula tabakasının hemen altında epidermal hücrelerde bir tabaka halinde toplanır.

· Biotik ve abiotik streslere karşı bitkiyi korur.

· Silisyumun hücre duvarında toplanması ile böceklere karşı mekanik bir koruma etkisi sağlanır. B öcekler silisyum ile kuvvetlenmiş kutikula tabakasını geçmekte zorlanır.

· Çeltikte yapılan silisyum uygulama çalışmalarına göre silisyumun çeltik yapraklarını önemli ölçüde dikleştirmiş ve kontrol (Silisyum uygulanmayan) bitkilerine göre bitki kuru ağırlığının arttığı gözlenmiştir.

· Silisyum uygulanan bitkilerin daha canlı bir yeşil renge sahip olduğu rahatça göze çarpar. Bunun sebebi, yaprakların 40–70 derecelik artışları ışıktan yaralanmayı arttırdığı için bitkilerde fotosentez oranını %36 oranında arttırır ve bu da bitki kuru ağırlığında artış sağlar.

Narda Kirazda ve Domateste Çatlamaya SON..!!!
Hububatta Başakların Yatmasına ve Dane Dökümüne SON..!!!
DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

0552 3307100-0532 5466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,parspet hayvan bakım ve yara tozu,badimon yara tozu,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür,bit-pire kovucu,nangrafi,nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com

Jurnalci.com

Paylaş:

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu