Ekonomi

Yeni zamlar kapıda! Benzine 74 kuruş, motorine 1,39 kuruş zam bekleniyor

Paylaş:

Bugün yapılacak olan OPEC toplantısından arz kesintisi kararı çıkacağına kesin gözü ile bakılırken petrol ve motorine gerisi gerisine artırımlar geldi. Dün gece gelen artırımlara yenilerinin ekleneceği bilgisi öğrenildi.

BRENT PETROL 90 DOLARIN ÜZERİNDE!

Geçtiğimiz gün yapılan artırımların tesiri şimdi geçmemişken, bu geceden itibaren yine artırım geleceği haberi araç sahiplerini üzdü. Bu haftanın birinci süreç gününe 2,50 yükselişle başlayan brent petrol fiyatları 90 doların üzerine çıktı. Bugün prestiji ile OPEC+’in toplantısında arz kesintisi kararı alınacağına dair beklenti güç piyasalarını alt üst etti. Öbür yandan ABD’den gelen bir haber petrole gelen artırımları destekledi. Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre, ABD’nin stratejik rezervden yeni petrol salınmayacağını ilan etti.

DÜNYADA YÜKSELEN PETROL FİYATLARI POMPAYA YANSIDI

Yaşanan bu gelişmeler yurtiçinde akaryakıt ve motorin fiyatlarına direkt olarak tesir etti. Geçtiğimiz akşam akaryakıta 62 kuruş, motorin fiyatlarına 1,10 TL artırım geldi. Bu artırımların akabinde 6 Ekim tarihinde geçerli olacağı söz edilen yeni bir artırım beklentisi var. Buna nazaran; akaryakıt kümesinde 74 kuruş, motorin kümesinde 1,39 TL fiyat artışı bekleniyor. Otogazda ise 76 kuruş indirim kelam konusu olacak.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu