GüncelGündem

Yer devletten havasını atmak TÜGVA’dan: Gerçekleri anlatmadılar

Paylaş:

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın kurucuları arasında yer aldığı Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA), bu yılki yaz okulunun kapanış etkinliklerini gerçekleştirdi.

Diyarbakır’da dün tekbirler eşliğinde yapılan yapılan yürüyüşün ardından TÜGVA Başkanı Enes Eminoğlu, yaz okuluna Türkiye çapında 120 bin öğrencinin katıldığını açıkladı.

TÜGVA’nın resmi internet sitesindeki bilgilere göre yaz okulunun içeriği Kuran-ı Kerim, temel dini bilgiler, hadis ve seçmeli spor dersleri olarak belirtiliyor.

Yaz aylarında devlet okulları TÜGVA’ya açılmış

Yine TÜGVA’nın sitesindeki, ‘Uygulama’ bölümünde ise yaz okulunun yapılacağı yerler ‘Eğitim merkezi’ olarak belirtiliyor. Yani TÜGVA, yaz okulu etkinliklerinin yapıldığı yerlere dair bilgileri ne internet sitelerinde ne de açıklamalarda söylememeyi tercih ediyor.

Fakat açık kaynaklardan yaptığımız araştırmada, AKP’li bazı isimlerin ve bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan videolardan TÜGVA’nın yaz okulunu MEB’e bağlı devlet okullarında yaptığı anlaşılabiliyor.

TÜGVA’nın hizmet için anlaştığı Sağlıklı Duruş adlı kuruluş, birçok ilçede katılan öğrencilere eğitim verirken, eğitimin nerede olduğuna dair detaylı bilgi de paylaşıyor.

TÜGVA’nın merkezi ve çoğu yerel hesabı da etkinliklerin yapıldığı yerlere dair herhangi bir bilgi paylaşmazken Kilis il yönetiminin, sosyal medyadan paylaşımında etkinlik yapılan yerin devlet okulu olduğu anlaşılıyor.

AKP’li Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir de ilçedeki TÜGVA yaz okuluna yaptığı ziyareti TikTok hesabından paylaşmıştı.

Ne olmuştu?

TÜGVA, MEB ile yaptığı protokolle birlikte devlete ait okulların yaz aylarında kendine tahsis edilmesini istemiş, Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Denizli Şube Başkanı Hüseyin Özdemir, “Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün okullarımızı yaz kursu adı altında dinsel içerikli birtakım etkinlikleri gerçekleştirmeleri için TÜGVA ve Hayrat Vakfı gibi kuruluşların hizmetine açmış olduğu bilgisini sizlerle paylaşmak istiyoruz” diyerek yaşananları kamuoyuyla paylaşmıştı.

Haziran 2022’de de Manisa Milli Eğitim Müdürlüğü’nün TÜGVA’ya yaz okulu için 10 okulu tahsis ettiği anlaşılmıştı.

Son olarak ise dün (7 Eylül) TÜGVA’nın Diyarbakır’daki yaz okulunun kapanış etkinliği için çocuklara takke giydirerek tekbirler eşliğinde yaptığı yürüyüş ise sosyal medyada tepki çekmişti.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu