Dünya

Yunanistan’dan tansiyonu artıracak açıklama: Evvel Türkiye adım atmalı

Paylaş:

Türkiye ve Yunanistan ortasında Ege Adaları ve bir dizi başlıkta büyüyen krizle ilgili Atina’dan yeni bir açıklama geldi.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Türkiye’yle son periyotta artan tansiyonla ilgili yeni açıklamalar yaptı.

Yunan Proto Thema gazetesine konuşan Dendias, Atina’nın Ankara’yla memleketler arası hukuk kapsamında yapan bir diyalogtan yana olduğunu fakat Türkiye’nin provokasyonları sürdürdüğünü tez ederek “Önce Türkiye tansiyona son vermeli” dedi. Dendias, “Türkiye diyalog isteyip istemediğine karar vermeli, bunun temeli tansiyonun azaltılması olmalı. Şu anda artan tansiyonun tek sorumlusu Türkiye” argümanında bulundu.

Yunan bakan, Türk yetkililerin tansiyonu “asılsız argümanlarla ve hatta şahsî hakaretlerle artırdığını” savundu.

Son olarak Yunanistan’ın memleketler arası hukuka ters biçimde Ege’deki Midilli ve Sisam adalarına ABD menşeili zırhlı araçlar sevk etmesinin akabinde Türkiye’nin Yunanistan ve ABD’ye nota vermesi tansiyonu yükseltmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Batı Trakya ve adalara yığılan silahlar bizim için mana tabir etmez zira gücümüz bunların çok ötesinde lakin bunun kapalı işgal manasına geldiğini hatırlatırız” demişti.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu