GüncelGündem

28 yıl evvelki cinayetin şüphelisi dün yakalandı, bugün özgür kaldı

Paylaş:

Konya’da, 28 yıl evvel boş toprakta cesedi bulunan Mehmet Ali Atıcı’yı (54) öldürdüğü ortaya çıkan ve gözaltına alınan komşu Ahmet E. (53) ile kabahati bildirmeyen, FETÖ soruşturması kapsamında polis memurluğundan ihraç edilen kuzeni Mustafa E., savcılık sorgularının akabinde 20 yıllık vakit aşımı nedeniyle özgür kaldı.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Ofis Amirliği takımları, 1994’te Meram ilçesi Alpaslan Mahallesi’ndeki boş yerde, başından sert cisimle vurularak öldürülmüş halde bulunan Mehmet Ali Atıcı’nın ‘faili meçhul’ olarak görülen belgesini 6 ay evvel yine incelemeye aldı.

Kurulan özel grup, Atıcı’nın ailesi, yakınları ve mahalledeki komşularıyla temasa geçti. Polis, yaptığı araştırma sonucu Atıcı’nın komşularından Ahmet E.’yi huzursuz davranışları ve çelişkili sözleri üzerine teknik ve fiziki takibe aldı.

CİNAYETİ TELEFONDA KUZENİNE ANLATTI

Polis, Ahmet E.’nin, 2018’de FETÖ soruşturması nedeniyle polis memurluğundan ihraç edilen amcasının oğlu Mustafa E. ile telefonda sık sık konuştuğunu saptadı. Bu sırada panik ve endişeye kapılan Ahmet E., telefonla konuştuğu Mustafa E.’ye, komşusu Atıcı’yı kendisinin öldürdüğünü anlattı.

Mustafa E. de kendisine korkmaması gerektiğini ve olayın üzerinden yıllar geçtiği için yakalanmasının mümkün olmadığını söyledi. Bunun üzerine polis, Ahmet E. ve Mustafa E.’yi gözaltına aldı.

20 YILLIK VAKİT AŞIMI NEDENİYLE ÖZGÜR KALDILAR 

Suçunu itiraf eden Ahmet E., tabirinde, ”Komşum Mehmet Ali Atıcı, 1994 yılı Ağustos ayında gece saatlerinde müsaadesiz olarak müstakil konutumun bahçesine girmişti. Ben de reaksiyon gösterdim. Ortamızda çıkan tartışma arbedeye dönüştü. Yanımda bulunan babamla birlikte demir sopayla dövdük. Atıcı yere yığılmıştı. Biz de 3 tekerlekli motosikletle Atıcı’yı boş bir toprağa götürüp attık. Olayı da kimseye anlatmadık. Babam da 1997 yılında vefat etti” dedi.

Ahmet E. de daha sonra cumhuriyet savcısı eşliğinde, meskenin bahçesi ve Atıcı’yı attıkları boş toprakta olayı nasıl gerçekleştiğini anlattı. Ahmet E., ‘kasten öldürme’, kuzeni Mustafa E. de ‘suçu bildirmeme’ cürmünden dün adliyeye sevk edildi.

Ahmet E. ve Mustafa E., savcılıktaki sözlerinin akabinde Türk Ceza Kanunu’na göre suçun 20 yıllık vakit evresine uğraması gerekçesiyle hür bırakıldı. (DHA)

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu