Yaşam

5 kg’dan fazla ağırlığa sahip bir sırt çantası omurlararası disk yaralanması riski taşır

Paylaş:

Ana risk faktörleri arasında ağırlığın omuzlara yanlış dağılımı yer alır.
“Çantanız çok ağırsa ya da sırt çantanız ağırsa ve onu tek omuzda taşıyorsanız bu durum kas-iskelet sistemi üzerindeki yükün dengesiz dağılmasına neden olur. Ana ağırlık, omurganın yalnızca bir tarafına baskı uygular ve bu da yükü yeniden dağıtmak için sizi bir miktar eğilmeye zorlar. Bu, yürüyüşte bir değişikliğe neden olur: Daha fazla ağırlık taşıyan tarafa yönelirsiniz, bu da eklem deformasyonuna yol açar ve omurga eğriliğinin önemli bir nedeni olabilir” diye açıklıyorlar.

Bir diğer önemli faktör ise yanlış ayakta durmanız ya da yürümenizdir.
“Ağır bir çantayı veya sırt çantasını kaldırdığınızda, ek ağırlık nedeniyle yeni yükle başa çıkabilmek için sıklıkla öne doğru eğilirsiniz. Ağır sırt çantası sahipleri için sıklıkla gelişen ikinci risk faktörü, ağırlığı arkalarında tutmak ve geriye düşmemek için omuzlarını öne çıkarma ihtiyacıdır. Sırt çantasının ağırlığı 5 kg’ı aşarsa, bel ve göğüs bölgesinde ağrı ve hatta omurlararası disklerde yaralanma riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Ve vücut ağırlığınızın %20’sini aşan ağırlık, ciddi bir sırt yaralanmasını tehdit ediyor” diyor doktorlar.

Ayrıca doktorlara göre, bir çantayı tek elinizle kaldırmak veya tek omzunuzda taşımak, sırt ve omuz kaslarınıza eşit olmayan bir yük bindiriyorsunuz. Bunun uzun bir süre boyunca gerçekleşmesi durumunda, yanlış dağıtılmış yük nedeniyle kas gerginliğine ve bazı vücut kaslarının zayıflamasına neden olur.

Kas-iskelet sistemindeki olası patolojileri önlemek için ortopedi uzmanı ağır nesneleri taşımayı reddetmeyi önerdi. Yalnızca gerekli olanı giyin – bu şekilde kas-iskelet sistemi hastalıklarının gelişme riskini önemli ölçüde azaltabilirsiniz.

“Sırt ağrısını önlemek için periyodik olarak masaj kursları alın. Bu prosedür kas gerginliğini hafifletmeye, kan akışını yeniden sağlamaya, ağrıyı hafifletmeye ve tüm kas-iskelet sisteminin düzgün işleyişini yeniden sağlamaya yardımcı olacaktır. Bir çantada ağır şeyler taşımak zorunda kalıyorsanız veya birçok şeyden vazgeçemiyorsanız, yükün dengesini sağlamak için çantayı periyodik olarak omuzdan omuza taşıyın.”

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu