GüncelGündem

ABD Temsilciler Meclisi’nin dört kadın üyesi Gazze’de kalıcı ateşkes çağrısı yaptı

Paylaş:

NEW YORK (AA) – Michigan Temsilcisi Rashida Tlaib önderliğinde, diğer Demokrat Temsilciler İlhan Omar, Cori Bush ve Jan Schakowsky, ortak basın toplantısında “kalıcı bir ateşkes” talep ederek, Biden’ı şiddeti sona erdirmek için tüm gücüyle hareket etmeye çağırdı.

Tlaib, Filistinli ailelerin yiyecek, temiz su ve barınak olmadan yerinden edilmesinden üzüntü duyduklarını belirttiği konuşmasında, “Geçici ateşkes çağrısı yeterli değil. Burada hepimiz kalıcı bir çözüme ihtiyacımız olduğunu söylüyoruz.” dedi.

“Açlığı bir savaş silahı olarak kullanmak inkar edilemez bir savaş suçudur. Yine suç ortağı olmaya devam ettiğimiz bir savaş var.” diye konuşan Tlaib, Washington hükümetini, Filistinlilerin hayatlarına öncelik vermeye ve kadınları ve çocukları kurtarmaya çağırdı.

Tlaib, “Hata yapmayın. ABD yavaş yavaş (İsrail Başbakanı) Binyamin Netanyahu’nun savaşının içine çekiliyor ve biz artık yeter diyoruz.” şeklinde konuştu.

Missouri Temsilcisi Cori Bush, İsrail hükümetinin yakın zamanda yaklaşık 1,5 milyon Filistinlinin sığındığı Refah bölgesini işgal etme tehdidinin “mantıksız” olduğunu belirtti.

Bush, “O kadar yaygın bir açlık var ki insanlar hayvan yemini otlarla karıştırıp çocuklarına yedirmeye başvuruyor. Gidecek başka yer yok. Her yer yıkıldı, cesetlerle dolu moloz yığınına dönüştü.” ifadelerine yer verdi.

İlhan Omar, Biden yönetimini, “Filistinlilerin katledilmesine yeşil ışık yakmakla” suçladı

Omar, Biden yönetimini, Kongreyi atlayarak, “gidecek hiçbir yeri olmayan sivil halkın üzerine yağan bombalara 735 milyon dolar daha gönderme kararı almasından” dolayı eleştirdi.

“Bu yönetim, Filistinlilerin katledilmesine yeşil ışık yakarken, barışın dürüst bir arabulucusu olduğunu iddia edemez.” diyen Omar, İsrail’in cephaneliğini yeniden stoklamanın dış politika olarak kabul edilmesinin yanlışlığına vurgu yaptı.

Omar ayrıca, gazetecilerin, insan hakları gruplarının ve Birleşmiş Milletler kuruluşlarının derlediği her savaş suçu ve ihlalin hesabının sorulması gerektiğine değindi.

Schakowsky de Gazze için kalıcı ateşkes çağrısına desteğini ortaya koyarken, “Başbakan Netanyahu kesinlikle yanlış sayfada ve Refah’a gitme fikri daha fazla ölümden başka bir şey ifade etmiyor.” diye konuştu.

“Bunları hepimiz televizyonda gördük. Orada hayat kurtarmaya çalışan hekimleri dinledik. Olması gereken insani yardımın şu anda gelmediğini gördük.” şeklinde konuşan Demokrat Schakowsky, Gazze’de sivillere yapılan vahşetin “kabul edilemez” olduğunun altını çizdi.

Schakowsky, “Bu savaşın sona ermesini, ateşkesin sağlanmasını isteyen meslektaşlarımın ve Amerikalıların çoğunluğunun yanında olmaktan mutluyum ve burada olmaktan gurur duyuyorum.” ifadelerini kullandı.

Muhabir: Mücahit Oktay

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu