Dünya

ABD ve Yunanistan, İHA’ları Larissa Hava Üssü’ne konuşlandırdı

Paylaş:

Yunanistan ABD ile yaptığı 5 yıllık savunma muahedesi kapsamında Larissa Hava Üssü’ne  menzili bin 850 kilometre olan İHA (MQ-9 Reaper)’lardan 8 adetini Larissa Hava Üssü’ne konuşlandırdı. Yunanistan ile ABD ordusu Ege Denizi’nde  insansız hava aracı ( İHA ) teknolojisindeki en gelişmiş MQ-9 Reaper’ın kalkacağı ve faaliyete geçeceği Larissa’daki 110. Avcı Kanadı’ndaki Amerikan hava üssüne 8 adetini konuşlandırdı. Yunanistan’ın bu İHA’lardan üçünü satın alabilmek için ABD ordusu ile muahedeye vardığı açıklandı.

MENZİLİ 1850 KİLOMETRE FÜZE TAŞIMA KAPASİTESİ VAR

İHA’ların geçmişte  iç savaş nedeniyle Yemen bölgesi yüklü olmak üzere Kuzey Afrika’daki bölgeleri izlemede görevlendirildiği belirtildi. İHA’ların tıpkı vakitte füze taşımamalarına karşın gerektiğinde havadan yere ve havadan havaya füze taşıma kabiliyetine de sahip oldukları öğrenildi. Ayrıyeten sahanın imajını gerçek vakitli olarak operasyon merkezlerine ileterek “düşmanı” izleyebiliyor, bilgi toplayabiliyor, birebir vakitte arama kurtarma operasyonlarına katılabiliyor, 48 saate kadar havada yakıt ikmali yapmadan kalabiliyorlar.

EGE’DEN KIBRIS’A KADAR TÜM ALANI GÖZETLEYEBİLECEKLER

Larissa Hava Üssü’ne yerleştirilen İHA’ların bin 850 kilometrelik bir hareket yarıçapı var, bu da Karadeniz’den Ege’nin güneyin ve Kıbrıs’a kadar olan alanları ve yasadışı bölgeyi kapsayan Doğu Akdeniz’in daha geniş alanını izleyebilecekleri manasına geliyor.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu