Yaşam

Akne için Ev Çareleri: Hızlı İşe Yarayan 5 Çözüm

Paylaş:

Doğru ye… Parlak kalın…

Hiç beklemediğiniz bir anda yüzünüzde küçük şişlikler, sivilceler, sivilceler veya başka herhangi bir isim belirebilir. Sinir bozucudurlar ve iltihaplı sivilceler yüzünüzde kesinlikle istemediğiniz bir yara izi bırakabilir.

Sivilceler çoğunlukla 12-25 yaşları arasında ortaya çıkar. Bu, görünüşünüze gerçekten çok önem verdiğiniz zamandır. Cildinizin lekesiz olmasını istersiniz ancak cilt yüzeyinin hemen altında bulunan ve cildinizi pürüzsüz ve esnek tutmak için düzenli miktarda yağ sağlayan yağ bezleri aşırı yağ üretebilir. Sebum adı verilen bu yağ gözeneklerden sızarak sivilceye neden olabilir.

Sağduyulu önlemleri uygulayarak ve akne için genellikle evde bulunabilen birçok doğal ilacı kullanarak yüzünüzdeki bu çirkin şişliklerden kurtulabilirsiniz

Akneye Ev Yapımı 5 Çözüm
Hızlı bir rahatlama sağlamak için bu çözümlerden birini veya birkaçını deneyin.

Doğal sivilce yönetimi temizlikle başlar. Cildi ılık suyla iyice yıkayın, ardından krem ​​veya makyajı çıkarmak için soğuk suyla durulayın. Cildinizi temiz bir havluyla kurulayın. Günde en az 4-5 kez yapın. Bunu yaparken sivilcelerin hiçbirinin yırtılmadığından emin olun.
Cildiniz yüzünüze yapışan kirlilikten, tozdan, kirden uzak tutulursa sivilce sorununuzun yarısı çözülür. Hijyene dikkat edildiği takdirde sivilceler iltihaplanmaz ve sivilce izi kalma derdinden kurtulursunuz.

Unutulmaması gereken bir diğer önemli nokta da sindirim sisteminizi en iyi durumda tutmaktır. Eğer metabolizmanız normalse ve mideniz mükemmel şartlarda itaatkâr davranıyorsa sivilceler uzun süre yaşayamaz. Sebum üretimi bile yüzdeki sivilceleri önleyerek normale dönecektir.

Az yağlı bir diyet uygulamak ve sindirim sisteminizi en iyi durumda tutan gıda maddelerini tüketmek sivilcelerden kurtulmak için çok güçlü bir stratejidir.

Antibakteriyel Antiseptik Yeteneklere Sahip Doğal Besinleri Uygulayın

1. Portakal Kabuğu

Portakal kabuğu, portakalın kendisinden daha fazla C vitamini içerir. Aynı zamanda yüksek miktarda kalsiyum içerir. Bu minerallerin her ikisi de antioksidan özelliklerle birlikte portakal kabuğunu sivilceler için çok güçlü bir madde haline getirir.

Portakal kabuğunu yüzünüze birçok farklı şekilde sürebilirsiniz. Aşağıdaki 2 yol sivilceleri iyileştirmek için iyidir.

A-Kurutulmuş Portakal Kabuğu

Kurutulmuş portakal kabuklarını suyla nemlendirin ve bir macun yapmak için taş bir taban üzerinde öğütün.
Bu macunu sivilceden etkilenen bölgeye uygulayın.
Bir saat veya daha uzun süre ılık suyla durulayın.

B-Portakal Kabuğu Tozu

Portakal kabuğunu atmayın. Hızlı kurumasını sağlamak için portakal kabuğunu temizleyip küçük dilimler halinde kesin. Kuruyana kadar güneşe maruz bırakın. Toz haline gelinceye kadar öğütün ve vakumlu bir kavanozda saklayın. Tozu daha sonra aşağıdaki gibi kullanmak için kullanabilirsiniz:

İki yemek kaşığı kurutulmuş portakal kabuğu tozunu alın.
Kalın bir macun elde etmek için yavaş yavaş yarım yemek kaşığı su ekleyin.
Gerekirse daha fazla su ekleyin.
Macunu sivilceden etkilenen bölge dahil tüm yüze maske olarak uygulayın.
60 dakika boyunca yüzünüzde tutun.
Yüzünüzü ılık suyla durulayın
İyi sonuçlar görmek için turuncu maskeyi bir hafta boyunca her gün uygulamanız gerekir. Daha sonra cildinizin pürüzsüz ve parlak kalması için haftada en az bir kez portakal kabuğu maskesini kullanmayı alışkanlık haline getirebilirsiniz.

2.Neem Yaprakları ve Zerdeçal Tozu

Neem yaprakları antifungal, anti-bakteriyel ve antiinflamatuar ajanlara sahip birçok faydalı bileşik içerir. Zerdeçal da benzer yeteneklere sahiptir.

Taze Neem yapraklarından bir macun yapın
Zerdeçal tozunu eşit miktarlarda ekleyin.
Akneden etkilenen bölgeyi ılık suyla yıkayın ve temiz, yumuşak bir havluyla kurulayın.
Neem zerdeçal macununu sivilceden etkilenen bölgeye uygulayın
60 dakika boyunca tutun.
Ilık suyla durulayın.
Bir hafta boyunca günde 2-3 kez yapın. Yüzünüz sivilcelerden arınmış olmalı.

3. Zerdeçal ve Kişniş (veya Nane) Suyu
Nane Yaprakları ve Zerdeçal Tozu

Bu sivilce üzerinde bir gecede uygulanan bir uygulamadır. İnce bir karışım elde etmek için biraz zerdeçal tozunu bir çay kaşığı kişniş veya nane suyuyla karıştırın. Yüzünüzü ılık suyla yıkayın ve temiz bir havluyla kurulayın. Bu süreçte hiçbir sivilcenin alınmadığından emin olun. Karışımı yatmadan önce akneden etkilenen bölgeye uygulayın. Ertesi gün sabah ılık suyla durulayın. Bir ay boyunca bunu her gün yapın.

4. Çemen otu yaprakları

Bu başka bir gece uygulamasıdır. Çemen otu yapraklarından bir macun hazırlayın ve ılık suyla temizleyip temiz bir havluyla kuruladıktan sonra yüzün sivilceden etkilenen bölgesine uygulayın. Ertesi gün sabah yıkayın. Sivilce başlangıcının erken belirtileri sırasında uygulandığında sivilceleri durduracaktır.

5. Soğan tohumları

Bu aynı zamanda bir gecelik uygulamadır. Bir çay kaşığı kuru soğan tohumunu biraz sütle öğütün. Yarım çay kaşığı taze limon suyu ekleyin. Yüzünüzü ılık suyla yıkayın ve temiz bir havluyla kurulayın. Yatmadan önce macunu sivilceli bölgeye uygulayın. Sabahları ılık suyla yıkayın.

Son düşünceler
Sonuç olarak, muhtemelen mutfağınızda bulunan malzemelerle kolaylıkla hazırlanabilen sivilceler için evde yapılabilecek birçok tedavi vardır.

Bu doğal ürünler birbirleriyle kombinasyon halinde veya bağımsız tedaviler olarak kullanılabilir. Ancak doğal olsa bile cildinizde yeni ürünler kullanmadan önce bir dermatoloğa danışmanız her zaman en iyisidir.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu