GüncelGündem

AKP İzmir Vilayet Örgütü arıtma tesisine zorla girdi!

Paylaş:

İzmir Çiğli İleri Biyolojik Arıtma Tesisi’nde AKP Vilayet Lideri Kerem Ali Daima öncülüğündeki bir küme, basın açıklaması yapacakları savıyla zorla içeri girdi. Ali Daima, kapıda duran güvenlik görevlilerini adeta provoke edip azarlayarak, “Sizin müdahale etme hakkınız yok. Siz CHP’nin militanı mısınız? Bu vaziyet duramazsınız. Rahat vaziyete geçin. Basar geçerim, durduracak mısınız?” dedi. İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, yazılı açıklama yaparak olayı yargıya taşıyacaklarını söyledi.

AKP İzmir Vilayet Lideri Kerem Ali Daima ve AKP Meclis Küme Lider Vekili Özgür Hızal’ın da ortalarında olduğu bir küme içeride basın açıklaması yapacaklarını söyleyerek, girişin yasak olduğu tesise, güvenlik vazifelilerinin ikazlarına karşın zorla girdi.

“BASAR GEÇERİM, DURDURACAK MISINIZ?”

AKP Vilayet Lideri Kerem Ali Daima, adeta güvenlik görevlilerini provoke ederek, “Böyle bir şey olur mu? Bakın duruşa asker duruşu. Çok nahoş, rezalet. Demokrat Tunç Soyer,  demokrat CHP. Ne bu faşistlik ya. Ne rezalet. Biz açıklama yapacağız burada. Biz terörist miyiz? Teröristlerle birlikte olanları biliyoruz. Kendileri üzere zannetmesinler. Basar geçerim, durduracak mısınız?” dedi ve beraberindekilerle içeri girdi.

“SİZ CHP’NİN MİLİTANI MISINIZ?”

İçeri girdikten sonra da vazifelerini yapan güvenlik grubuna yönelik hakaret ve azarlamalarını sürdüren AKP’li Daima, “Arkadaşların hepsinin ismini alın, hepsi hakkında savcılığa cürüm duyurusunda bulunun. Rezalet. Siz güvenliksiniz. Güvenlik kanununa da karşıt davranıyorsunuz. Onu da şikayet edeceğiz. İç İşleri Bakanlığı’na da…Sizin müdahale etme hakkınız yok. Siz CHP’nin militanı mısınız? Bu vaziyet duramazsınız. Rahat vaziyete geçin.” dedi.

AKP’li Sürekli’nin sürat kesmeden peş peşe sıraladığı hakarete güvenlik vazifelileri “Biz size hakaret etmedik, yalnızca vazifemizi yapıyoruz. Basın açıklamanızı yapabilirsiniz”

TUNÇ SOYER’DEN AÇIKLAMA

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer ise, yaşanan olayla ilgili yaptığı yazılı açıklama yaparak olayı yargıya taşıyacaklarını söyledi.

Soyer açıklamasında şu tabirleri kullandı:

“Bugüne dek kent idaresinde demokrasi ve uzlaşıyı temel alan, her husustaki tenkit ve teklifleri müsamahayla dinlemeyi vazife bilmiş bir lokal idarenin ve işini yapmak dışında kusuru bulunmayan işçisinin böylesine hukuk dışı bir muhalefet yaklaşımını hak etmediğini üzülerek lisana getirmek zorundayım.

“İZMİR İSMİNE UTANÇ VERİCİDİR”

– Başta Ak Parti Vilayet Lideri ve Meclis Küme Başkanvekili olmak üzere bugün Ak Parti bir küme siyasetçinin statüsü kanunla belirlenmiş özel müdafaa alanındaki, Çiğli İleri Biyolojik Arıtma Tesisi’ne hiçbir yetkiliye haber vermeden baskın yaparak, hukuksuzca girmeye çalışmaları, bu sırada nezaket hudutları içinde vazifesini yapan güvenlik işçisine hakaretler yağdırmaları, darp etmeleri, tehditler savurmaları İzmir ismine utanç vericidir.

“APAÇIK BİR PROVOKASYON ÇABASIDIR”

– Ak Parti Vilayet Lideri’nin, Ak Parti Küme Başkanvekili’ni de yanına alıp tekrarından bile hicap duyacağım sözler kullanarak sergilediği haller apaçık bir provokasyon gayretidir.

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İŞÇİLERİ SAHİPSİZ DEĞİLDİR”

-İster Ak Parti’den, ister öteki bir siyasi partiden dileyen herkes kurum yetkililerine haber vererek, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet ve faaliyet alanlarına ziyarette bulunabilir ve en uygun biçimde ağırlanır.

– Fakat iş güvenliği ve sıhhati açısından riskler bulunduran özel tesislerin kapısına dayanarak “benim kim olduğumu biliyor musun” üslubunda yaklaşım sergilemek, güvenlik çalışanını darp ederek ve güç kullanarak içeri girmek, istedikleri karşılığı vermeyen güvenlik çalışanını tahrik etmeye çalışmak, hakaretler yağdırmak Türk Ceza Kanunu kapsamında süreç gerektiren davranışlardır. İzmir Büyükşehir Belediyesi işçileri sahipsiz değildir.

“YARGIYA BAŞVURCAĞIZ”

– Gerisine iktidar gücünü aldığını varsayarak aklına her iyisi yapabileceğini, işçilere zulmedebileceğini düşünen bu zihniyeti şiddetle kınıyorum. Kanunlara karşı bu davranışlara sessiz kalmayacağımızın, gereğinin yapılması için yargıya başvuracağımızın da bilinmesini istiyorum.

– Biz her türlü kışkırtma ve tahrike karşı, sağduyulu bir biçimde, 4,5 milyon İzmirliye olan sorumluluk şuurumuzla hizmet vermeye devam edeceğiz.”

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu