GüncelGündem

AKP’de başlar karışık! Bakan “yıkılacak”, Vilayet lideri “güçlendirilecek” dedi

Paylaş:

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat sarsıntılarından etkilenen Malatya’da orta hasarlı binaların durumu tartışma konusu oldu.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhesaki’nin orta hasarlı binaların yıkılacağına dair açıklamalarına karşın AKP vilayet lideri Namık Gören’den farklı bir açıklama geldi.

Gören, orta hasarlı binalarla ilgili vatandaşların çalışma yapabileceğini üniversiteden yapının güçlendirilebilir raporu alması durumunda belediyeye müracaat yapılabileceğini kaydetti.

“ORTA HASARLI BİNALAR GÜÇLENDİRİLECEK”

Orta hasarlı binaların durumuyla ilgili Yeni Malatya Gazetesine konuşan ve orta hasarlı binaların güçlendirilmesi ile ilgili sürecin başladığını aktaran AKP Malatya Vilayet Lideri Namık Gören şunları söyledi:

”Orta Hasarlı yapılar ile ilgili vatandaşımız çalışma yapabilecek. Süreç başladı. Bahsedildiği üzere 5 aylık bir süreç kalmadı. İlgili yapının orta hasarlı olduğu tescil edildiği tarih itibariyle bir yıl içerisinde yapılması gerekiyor.

Orada temel olan mevzu şu. Bahsettiğim üzere mevzuatımızda yok. Kat maliklerimizin yüzde 80’inin o yapının güçlendirilmesi tarafında kanaat bildirmesi gerekiyor. Vatandaşımız iki yol izleyecek. Birinci olarak Üniversite raporu ile yapının güçlendirilebilir olduğu onayını alacak.

Projesini yeniden Üniversiteye yaptıracak. Kat maliklerinin yüzde 80 çoğunluğu alınınca Belediyeye gidip başvuracak. Bir yıl dolduktan sonra şayet tadilat yapılmazsa ağır hasarlı kabul edilecek.

Hak sahipliği süreci bu formda başlayacak. Orta Hasarlı binaların tadilatı ve güçlendirmesi için kredilendirme ise tekrar Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının garantörlüğünde Bankalar kredi verecek.

Yani 0,25’ler ile bir ölçüsü faizsiz olmak üzere krediler verilecek. Güçlendirilebilir onayı alındıktan sonra o banka güçlendirme kredisini çabucak verecek. Sürecin sonunda değil sürecin çabucak başında verecek”

“ORTA HASARLI BİNALARIN TAMAMI YIKILACAK”

AKP Kahramanmaraş Vilayet Başkanlığı ziyaretinde orta hasarlı binaların yıkılacağını belirten Etraf Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhesaki, ise şunları kaydetmişti:

“Orta hasarlı binaların tamamı yıkılacak arkadaşlar. Orta hasarlıları ağır hasarlı kümesine alıyoruz ve yıkılacak. Orta hasarlı demek yorulmuş bina demektir. Yarın bir gün 5 ve 5,5 şiddetli formda sallandığında ve saniyesi uzun olursa tıpkı acıları bir daha yaşarız.

Orta hasarlı bina sahibi vatandaşlar az hasarlıya çevirdikleri için ‘Ben güçlendiriyorum, kiraya vereceğim’ diyerek devam ediyorlar ya, boşuna etmesinler yıkacağız. Yıkıldıktan sonra da yerine yeni yerler yapacağız.

Hak sahipliği için de AFAD’ın kriterlerinde biraz daha sertlik var. Lakin bizim bakanlığımızın kentsel dönüşümü için sertlik yok. Bizler kentsel dönüşümü alarak vatandaşın birden fazla konutu yahut iş yeri artı konutu varsa onları da hak sahibi yapmaya devam edeceğiz.

Konutlar yapıldıktan sonra eski yapının yeri ve pozisyonu ne ise o göz önünde yapılarak dağılacak. Yani üst sokakta bulunan adamın konutunu alıp en öne, en öndekini alıp da en geriye götürmek üzere bir durum olmayacak” tabirlerini kullanmıştı.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu