GüncelGündem

AKP’li Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, İYİ Partili Meclis Üyesine ‘söz hakkı’ vermedi, dışarı çıkartılması talimatı verdi

Paylaş:

Biga Belediyesi ekim ayı Belediye Meclis Toplantısı dün yapıldı. Biga Belediye Başkanı AKP’li Bülent Erdoğan, kendisinden gündem maddeleri ile alakalı bilgi isteyen İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi İbrahim Demircan’a söz hakkı vermedi. Demircan, bilgilendirme konusunda ısrar edince Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Demircan’ın Meclis toplantı salonundan dışarı çıkartılması talimatı verdi.

“KONUŞMA HAKKI VERMİYORUM”

“ATIN BUNU TALİMATI VERDİ”

Bunun üzerine Meclis Üyesi Demircan ayağa kalkarak kürsü önüne gelerek AKP’li Belediye Başkanı Erdoğan’a itiraz ederken, Belediyenin özel güvenlik görevlilerinin kendisini dışarı çıkartmaya çalışması nedeniyle kısa süreli gerginlik yaşandı. Bu nedenle Meclis Toplantısı’na ara verildi.

Olay sonrasında belediye önünde açıklama yapan İYİ Partili Belediye Meclis Üyesi İbrahim Demircan, duruma tepki göstererek şunları söyledi:

“Biga tarihinde ilk defa yaşanan çok çirkin bir olay ile karşı karşıya kaldık. Halkın iradesini temsilen bulunmuş olduğumuz mecliste özel güvenlik görevlileri tarafından dışarı atılmak istendik. Bizi emekçi kardeşlerimiz ile karşı karşıya getirdiler. Konuyu kısaca özetlemek gerekirse dün 5 gündem maddesini konuşmak üzere toplandık. 4 tanesini oyladık. 5’inci gündem maddesine geldiğimizde bizi bilgilendirmeden belediye başkanı bu konuyu kapattığını söyledi. Biz de bu konuyla alakalı bilgi istediğimizde başkan demagoji yaparak halkı yanlış yönlendirdi. Halkı yanlış yönlendirmesine müsaade etmemek adına tekrardan söz isteyip doğru bilgi vermek istediğimizde bize söz vermeyeceğini söyleyerek susturmaya çalıştı. Ben de tekrardan konuşmam gerektiğini istediğimde dışarı atmak şeklinde tehdit etti. Atın bunu diyerek talimat verdi. Dün yaşadığımız bu çirkin olay demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçmiştir.”

İYİ PARTİ VE CHP’DEN TEPKİ

Meclis üyesi Demircan’a dönük bu tavra İYİ Parti Çanakkale İl Başkanı Selahattin Yıldızlar ve CHP Biga İlçe Başkanlığı tepki gösterdi.

Başkan Erdoğan’ın yaptığı hareketi kınayan Yıldızlar, “Biga Belediye Meclis Üyemiz İbrahim Demircan’ın demokratik bir şekilde sorduğu sorulara yanıt vermek yerine, meclis üyemizi belediye meclis toplantısından attırmaya çalışan, demokrasiyi özümseyememiş Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’ı şiddetle kınıyoruz” dedi.

Biga CHP İlçe Başkanlığı’ndan da konuyla ilgili şu açıklama yapıldı:

“Biga Belediye Meclisi Olağan Meclis Toplantısı’nda yaşanan olayları hassasiyetle takip ettik. Halk tarafından seçilen bir meclis üyesini susturamaz, isteğe göre konuşma hakkını elinden alamaz, özel güvenlik ile dışarıya attırmak gibi umursamazlığa sahip olamazsınız. Bu yapılan, halkın iradesine karşı çıkmaktır. Demokrasiyi yok saymaktır. Biga Belediyesi Millet İttifakı Meclis Üyemiz İbrahim Demircan’a yönelik yapılan bu saldırıyı kınıyor, demokrasiyi yok sayan bu hareketi sahiplenen kişilerin, Biga halkından özür dilemelerini bekliyoruz.”

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu