GüncelGündem

İzmir Büyükşehir Belediyesi arıtma tesislerine alınmayan AKP’li il başkanı: Bakın duruşa, asker duruşu; bu ne faşistlik böyle, biz terörist miyiz?

Paylaş:

AKP İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AKP Grup Başkan Vekili Özgür Hızal ve beraberindeki bir grup partili, belediyeye ait Çiğli İleri Biyolojik Arıtma Tesisi’ne zorla girip basın açıklaması yapmak istedi. İzin alınmadığı için tesisin içinde açıklama yapılamayacağını söyleyen güvenlik görevlilerine “Bakın duruşa, asker duruşu. Çok çirkin, rezalet. Bu ne faşistlik böyle” diye çıkışan Sürekli, “Arkadaşlar, hepsinin ismini alın. Hepsi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunun” dedi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise güvenlik görevlilerine sahip çıkarak, “Arkasına iktidar gücünü aldığını varsayarak aklına her eseni yapabileceğini, emekçilere zulmedebileceğini düşünen bu zihniyeti şiddetle kınıyorum” açıklamasını yaptı.

AKP İzmir İl Başkanı Sürekli, İzmir Büyükşehir Belediyesi AKP Grup Başkan Vekili ve beraberindeki bir grup partili, kentteki koku sorununa dikkat çekmek için bugün öğle saatlerinde Çiğli’deki tesisin önüne geldi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait Çiğli İleri Biyolojik Arıtma Tesisi’nin kapısında güvenlik görevlileri ile karşılaşan AKP’liler, içeride açıklama yapacaklarını söyledi.

“Biz terörist miyiz? Teröristlerle beraber olanları biliyoruz”

AKP İl Başkanı Sürekli, izin alınmadığı için tesisin içinde açıklama yapılamayacağını söyleyen güvenlik görevlilerine, “Bakın duruşa, asker duruşu. Çok çirkin, rezalet. Hem demokrat CHP… Bu ne faşistlik böyle. Ne rezalet. Biz açıklama yapacağız burada. Bu duruşu bozun, düzeltin bu duruşu” diye çıkıştı.

Sürekli, daha sonra, “Biz terörist miyiz? Teröristlerle beraber olanları biliyoruz. Kendileri gibi zannetmesinler. Rezalet ya. Şuraya bak, güvenlik tedbiri almışlar. Basar geçerim ben. Duracak mısınız? Hadi geçiyoruz, hadi müdahale edin” diyerek zorla tesise girdi.

Ardından diğer AKP’liler de kapıdan içeri girdi. AKP Grup Başkan Vekili Özgür Hızal da güvenlik görevlilerine, “Amiriniz kim? Size bu talimatı kim verdi? Amirinizi arayın, amiriniz gelsin” dedi. AKP’li Sürekli de “Arkadaşlar, hepsinin ismini alın. Hepsi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunun” diye konuştu.

“Siz CHP’nin militanı mısınız?”

Güvenlik görevlilerinin, “Efendim, biz size dokunmadık bile” demesi üzerine Sürekli, iyice sinirlenerek şunları söyledi:

“Ben eski bir vekilim. Eski bir büyükşehir belediyesi meclis üyesiyim. Ve bugüne kadar 10 tane açıklama yaptım. Nerde böyle bir durumla karşı karşıya aldım? Çünkü çöp, çamur, çukur, kokuya battınız. Korkudan bunu yapıyorsunuz. Rezalet. Niye böyle asker vaziyeti alıyorsunuz. Siz güvenliksiniz. Siz güvenlik kanununa da aykırı davranıyorsunuz. Onu da şikayet edeceğim. İçişleri bakanlığına da… Asker vaziyeti alamazsınız. Sizin müdahale etme hakkınız yok. Siz, CHP’nin militanı mısınız? Siz kamudan, devletten maaş alıyorsunuz. Benim vergilerimle maaş alıyorsunuz. Militan değilsiniz. Bugüne kadar efendi durduk. Burada bu vaziyette duramazsınız. Rahat vaziyete geçmeden basın toplantısını yapmayacağız. Biz, sizin genel başkanınınız gibi gidip devlet kurumlarını basmıyoruz. Biz, buraya gelip burada basın açıklaması yapıyoruz. Bugüne kadar 10 tane yaptık. Nerede böyle bir durumla karşılaştık?”

Tunç Soyer: Zorbalık, hukuk tanımazlık 

Yaşananların ardından sosyal medya hesabından bir açıklama yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise güvenlik görevlilerine sahip çıktı. Soyer, şunları kaydetti:

“Zorbalık, hukuk tanımazlık, provokasyon. Bugüne dek kent yönetiminde demokrasi ve uzlaşıyı esas alan, her konudaki eleştiri ve önerileri hoşgörüyle dinlemeyi görev bilmiş bir yerel yönetimin ve işini yapmak dışında kusuru bulunmayan personelinin, böylesine hukuk dışı bir muhalefet yaklaşımını hak etmediğini üzülerek dile getirmek zorundayım.

Başta AK Parti İl Başkanı ve Meclis Grup Başkanvekili olmak üzere bugün AK Partili bir grup siyasetçinin statüsü yasayla belirlenmiş özel koruma alanındaki Çiğli İleri Biyolojik Arıtma Tesisi’ne hiçbir yetkiliye haber vermeden baskın yaparak, hukuksuzca girmeye çalışmaları, bu sırada nezaket sınırları içinde görevini yapan güvenlik personeline hakaretler yağdırmaları, darp etmeleri, tehditler savurmaları, İzmir adına utanç vericidir.

AK Parti İl Başkanı’nın, AK Parti Grup Başkanvekili’ni de yanına alıp tekrarından bile hicap duyacağım ifadeler kullanarak sergilediği tavırlar, apaçık bir provokasyon çabasıdır.

“Şiddeti kınıyorum, yargıya başvuracağız”  

İster AK Parti’den ister başka bir siyasi partiden dileyen herkes, kurum yetkililerine haber vererek İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet ve faaliyet alanlarına ziyarette bulunabilir ve en iyi şekilde ağırlanır. Ancak iş güvenliği ve sağlığı açısından riskler bulunduran özel tesislerin kapısına dayanarak ‘benim kim olduğumu biliyor musun’ tarzında yaklaşım sergilemek, güvenlik personelini darp ederek ve zor kullanarak içeri girmek, istedikleri karşılığı vermeyen güvenlik personelini tahrik etmeye çalışmak, hakaretler yağdırmak, Türk Ceza Kanunu kapsamında işlem gerektiren davranışlardır. İzmir Büyükşehir Belediyesi emekçileri sahipsiz değildir.

Arkasına iktidar gücünü aldığını varsayarak aklına her eseni yapabileceğini, emekçilere zulmedebileceğini düşünen bu zihniyeti şiddetle kınıyorum. Yasalara karşı bu davranışlara sessiz kalmayacağımızın, gereğinin yapılması için yargıya başvuracağımızın da bilinmesini istiyorum.

Biz, her türlü kışkırtma ve tahrike karşı sağduyulu bir şekilde, 4,5 milyon İzmirliye olan sorumluluk bilincimizle hizmet vermeye devam edeceğiz.”

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu