Magazin

Amerikalı şarkıcı Katy Perry müzik haklarını 225 milyon dolara sattı

Paylaş:

Amerikalı müzikçi Katy Perry‘nin tüm müzik haklarını 225 milyon dolar karşılığında Litmus Music’e sattığı sav edildi. Bu muahede, Katy Perry‘nin Capitol Records için kaydettiği tüm albümleri kapsıyor ve içinde birçok hit müzik bulunuyor.

5 ALBÜMÜ KAPSIYOR

Bu büyük mutabakat, Katy Perry‘nin Capitol Records için 2008’den 2020’ye kadar yayınladığı beş albümün tümünü kapsıyor. Bu albümlerde yer alan Firework, Teenage Dream, Hot ‘n’ Cold, Chained To The Rhythm ve I Kissed The Girl üzere milyonlarca satan hit müziklerin hakları da bu mutabakat kapsamında yer alıyor.

ŞİRKET TELİF HAKLARINA SAHİP OLACAK

Litmus Music, artık Katy Perry‘nin master kayıtlarındaki ve müziğin gelecekteki telif haklarını elinde bulunduruyor, yani gelecekteki telif ödemelerini toplama hakkına sahip olacak. Katy Perry‘nin Dark Horse ve Roar üzere müzikleri Spotify’da bir milyardan fazla dinlenme sayısına ulaşmış durumda. Roar ayrıyeten YouTube’da en çok izlenen görüntüler ortasında yer alıyor ve 3.8 milyar izlenme sayısına ulaşmış durumda.

2010’ların kıymetli yıldızlarından biri olan Katy Perry, son yıllarda iş temposunu yavaşlatmış durumda ve Las Vegas’taki şov rezidansına odaklanıyor. Ayrıyeten aktör Orlando Bloom ile bir aile kurma yolunda ilerliyor ve önümüzdeki yıl American Idol yarışının yedinci döneminde heyet olarak geri dönecek.

BİRÇOK İSİMLE ANLAŞTILAR

Litmus Music, eski Warner Music ve Capitol Records lideri Dan McCarroll tarafından kurulan bir teşebbüstür ve The Carlyle Group tarafından 500 milyon dolar finanse edilmiştir. Bu mutabakat, McCarroll’un Capitol’de birlikte çalıştığı periyotta Katy Perry ile olan uzun müddetli ilgisine dayanmaktadır. Şirket ayrıyeten Keith Urban’ın master kayıtları haklarını ve Ed Sheeran, The Weeknd, Rihanna ve Britney Spears üzere sanatkarlarla çalışmış olan şarkıcı-söz müellifi Benny Blanco’nun “portföyünü” satın almıştır. Müzik haklarının satın alınması, son birkaç yıldır büyüyen bir iş kesimi haline gelmiş, Bob Dylan, Neil Young, Shakira, Debbie Harry ve Justin Timberlake üzere sanatkarlar gelecekteki telif haklarından feragat ederek önde gelen şirketlere büyük meblağlar karşılığında müzik kataloglarını satmışlardır.

JUSTIN BIEBER DE SATMIŞTI

Bu yılın tek bir sanatkarı için yapılan en büyük katalog muahedesi olarak öne çıkan bu gelişme, müzik sanayisindeki müzik haklarının satın alınması trendini yansıtıyor. Justin Bieber da bu yılın başlarında müzik haklarını 200 milyon dolar karşılığında Hipgnosis Songs Capital isimli bir şirkete satmıştı.

Kaynak: Haberler.com / Magazin

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu