Dünya

Avrupa Parlamentosu’ndan Frontex’in bütçesine onay çıkmadı

Paylaş:

Avrupa Birliği’nin dış hudutlardan sorumlu kurumu Frontex’in bütçe harcamaları, göçmenlerin geri itilmesi, suiistimaller ve idare sıkıntıları üzere nedenlerle onaylanmadı.

Avrupa Parlamentosu (AP) Bütçe Komitesi , Avrupa Birliği’nin (AB) dış hudutlardan sorumlu kurumu Frontex’in bütçe harcamalarını, göçmenlerin geri itilmesi, suiistimaller ve idare sıkıntıları üzere nedenlerle onaylamadı.

Strazburg’da bir ortaya gelen AP Bütçe Komitesi, AB kurum ve kuruluşlarının 2020 yılı bütçe harcamalarını kıymetlendirdi. AP Bütçe Komitesi üyesi milletvekilleri, AB Hudut ve Kıyı Güvenlik Ajansı Frontex’in kelam konusu devirdeki bütçe ibrasını 12 “evet”, 15 “hayır” oyla reddetti.

Frontex’in harcamaları, evvelki idare devrinde yaşanan önemli suistimaller, yapısal problemler ve kurumun Yunanistan’daki geri itme faaliyetlerinde oynadığı rol üzere çeşitli nedenlerle onaylanmadı. Frontex’in bu hususlarla ilgili ayrıntılı ve tatmin edici çalışma yapması ve uygulamalarını düzeltmesi gerekiyor.

AB’nin bütçesini onaylamak ve uygulanmasını takip etmek AP’nin misyon alanına giriyor.

GERİ İTME SUÇLAMASI KRİZ YARATMIŞTI

Akdeniz ve Ege’deki geri itme olaylarında rolü bulunduğu sav edilen Frontex’in Yöneticisi Fabrice Leggeri 28 Nisan’da istifa etmişti. Frontex ve Leggeri, son yıllarda Akdeniz ve Ege’de AB ülkelerine gitmek isteyen şahısların geri itildiğine yönelik haberlere sıkça bahis oldu.

AB Yolsuzlukla Çaba Ofisi (OLAF), Frontex hakkında Ege’de göçmenlerin geri itilmesi ile taciz ve misyonu berbata kullanma üzere suçlamalar nedeniyle soruşturma başlatmıştı. OLAF’ın Frontex hakkında yürüttüğü soruşturmanın sonuç raporundan bulgular da Avrupa basınında yer almıştı. Sonuç raporunda Frontex Lideri Leggeri ve öbür üst seviye yetkililerin, Yunanistan’ın Ege Denizi’ndeki geri itmelerini sırf bildikleri değil, tıpkı vakitte örtbas ettikleri tez edilmişti.

Avrupa basınındaki birçok haberde, Frontex’in Yunanistan’ın sistemsiz göçmenleri açık denize geri itmesine dayanak verdiği, memleketler arası hukuka ters davrandığı, kurtarması gereken mülteci botlarını Türkiye sonuna püskürttüğü ileri sürülmüştü.

Leggeri’nin, Yunanistan’ın sistemsiz göçmenleri geri ittiğine ait bir olayda kanıtları sildirdiği savunulmuştu. (AA)

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu