Bahçeli ‘den Atatürk ‘e iftira atanlar ve ABD hakkında sert çıkışlar.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup toplantısında yaptığı konuşmada, Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım ve manevi kızı Afet İnan’a hakaretlerle ilgili olarak “Bu ülkede tarihçilerin köküne kıran mı girdi? Nedir Atatürk’e kara çalmanın gayesi?” dedi.

Bahçeli’nin açıklamaları şöyle:

Aziz Atatürk’e iftira atanların yediği içtiği haram, esip savurduğu haysiyetsizliktir. Asılsız ve alçakça ithamlarla cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ü gözlerden ve gönüllerden düşüreceklerini sanan varsa, ya zekaları kurumuş ya da insanlıkları kaybolmuştur. Bu ülkede tarihçilerin köküne kıran mı girdi? Nedir Atatürk’e kara çalmanın gayesi?”
‘KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN’I TARTIŞIRLAR, HÜRREM SULTAN KARŞISINDA ZAYIF BULURLAR’

Kanuni Sultan Süleyman’ı tartışırlar, Hürrem Sultan karşısında zayıf bulurlar, devşirmeleri yükselttiği için kızarlar, kanun ve nizamdan dolayı kutsarlar. Bir bakarsınız. 2. Abdülhamit’e kafayı takarlar. Sonra tutarlar Mustafa Kemal ile uğraşılar. Namus ve şerefle oynamaya kalkarlar.
‘ABDÜLHAMİD VE MUSTAFA KEMAL BİRBİRİNİ TAMAMLIYOR’
Cahillik değilse, kesinlikle düşman sevindiren vatan hainliğidir. Bunlara sesleniyorum. Türk tarihinden çirkin elinizi çekin, zehirli dilinizi kesin. 2. Abdülhamid ve Gazi Mustafa Kemal birbirini tamamlayan Türk tarihinin şerefli ve haysiyetli iki yüzüdür. Yalan ve iftira bumerang gibi mutlaka geri dönecektir. Soyu sopu karışık olanlar ilk fırsatta ayaklanmaktadır. Asılsız ve alçakça ithamlarla Atatürk’ü gözlerden düşüreceklerini sananlar varsa, ya zekaları kurumuş ya insanlıkları kaybolmuştur. Gazi Mustafa Kemal aynı zamanda akıl, sabır, strateji, denge, sorumluluk ile hareket etmiş, hedeflerine ulaşacağına inanmıştı. Geri adım atan değil, üstüne üstüne giden sonuç almak için direnç gösteren azim ve irade sahibi bir askerdi.

Nihai amaç Kürdistan’ı kurmak ve kabullenmektir.
Halk oylamasından çok önceleri CHP ile MHP arasında başlayan yakınlaşmanın siyasi nikahla tescilleme niyeti artık meydandadır. CHP’li üyeler, cezaevinde bulunan HDP’nin malum eş başkanından mesajı taşıyarak ölümü gösterip sıtmaya razı etmenin kurnazlığına başvurmuşlardır. Elbette bu çarpıklık ana muhalefetin kendi bileceği bir iştir. Kandil’e göz kırpmak, Kürdistan müteahhitlerine takla atmaktır. HDP’nin eş başkanının sözde müthiş fikirlerine bel bağlayan partinin ismi şu işe bakınız ki Atatürk’ün kurduğu CHP’dir. HDP’den bölücülüğün reddi konusunda ikna edici, samimi herhangi bir açıklama da bulunmamıştır. Geçen hafta 4 kahramanımız şehit düşmüşlerdir.
‘ERDOĞAN, ABD’YE GİTMEKLE İSABETLİ BİR KARAR ALDI’
(Washington’ın YPG’ye yaptığı ağır silah yardımı) ABD’nin ateşle oynadığı su götürmez bir gerçektir. (Cumhurbaşkanı Recep Tayyip) Erdoğan’ın (ABD Başkanı Donald) Trump’la yapacağı görüşme kritik önemdedir. Erdoğan, ABD’ye gitmekle isabetli bir karar almıştır. Buradan güçlü bir şekilde diyorum ki Sayın Cumhurbaşkanı’nın ardında Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milletinin kudreti vardır. Makamı ve mevkii ne olursa olsun, hiç kimse gaflete düşüp Türkiye’yi aciz görmemeli, terör örgütleriyle aynı seviyeye indirmemeli, küçümseme yanlışına düşmemelidir.
CUMHURBAŞKANI YALNIZ DEĞİL’

Bu alçalmanın hoş görülecek bir yanı yoktur. ABD’nin yanlıştan döneceğini ümit ediyor, Türk milletinin bütünüyle bir ve beraber olduğunu, Cumhurbaşkanı’nın yalnız olmadığını duyuruyorum.
YA DÜŞMANLIK YA DOSTLUK, ABD İÇİN BAŞKA ALTERNATİF KALMAMIŞTIR’
Eğer ABD ile ittifak PYD/YPG/PKK yüzünden kopma noktasına gelirse, başımızın çaresine bakmaktan doğal bir yol olmayacaktır. 80 milyon tek yürek mücadele etmekten yorulmayacağız. ABD’nin önünde artık 2 yol vardır. Ya PKK ile ilişkilerini güçlendirecek ya da bundan dönüp Türkiye ile el sıkışacaktır. Ya düşmanlık ya dostluk, ABD için başka alternatif kalmamıştır
AÇLIK GREVİNDEN VAZGEÇMELERİNİ TAVSİYE EDİYORUM’
KHK ile ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’nın açlık grevine dair soruya) Açlık grevleri Türkiye’de cezaevi başta birçok alanda denendi, sonuç alınamadı. Açlık grevi teşvik etmek, oralara giderek direnişe teşvik etmek yerine açlık grevlerinden vazgeçmelerini tavsiye ederim.

ilgili haberler