Spor

Belçika medyasında Dünya Kupası fiyaskosu: ‘Çok sevdiğimiz altın neslin sonu’

Paylaş:

Y?usuf Özkan

L?ahey

Rusya’da yapılan 2018 Dünya Kupası’nı 3. sırada tamamlayan ve Katar’daki finallerin favorileri ortasında gösterilen Belçika Futbol Ulusal Ekibi’nin, Hırvatistan ile golsüz berabere kalarak elenmesi, ülkede hayal kırıklığı yarattı.

Belçika medyası, “Kırmızı Şeytanlar” ismi verilen ulusal grubun elenmesini, “Hazin veda”, “Altın kuşağın sonu” ve “Büyük acı” üzere başlıklarla kıymetlendirdi.

Maç sonu, spor medyası, Belçika’nın Dünya Kupası’ndan elenmesi konusunda Teknik Yönetici Roberto Martinez’i “hesap yanlışı yapmakla” suçlarken, İspanyol çalıştırıcının bu tenkitlere karşılığı, istifa etmek oldu.

“Her şey Hırvatistan ile başladı ve tekrar onlarla bitti…”

Belçika medyasına nazaran,  “Altın Nesil” ismi verilen ve Avrupa futbolundaki başarılı isimlerin yer aldığı ulusal ekibin 10 yıllık serüveninin özeti bu.

Kevin De Bruyne, Eden Hazard ve Romelu Lukaku üzere Avrupa futbolunda isminden kelam ettiren oyunculardan oluşan “Altın Neslin” yer aldığı Kırmızı Şeytanlar, 2013 sonbaharında Zagreb’de Hırvatistan karşısında çıktı.

Lukaku’nun attığı 2 golle rakibini geçen Belçika, 2002 yılından sonra birinci kere Dünya Kupası finallerine katılmaya hak kazandı.

Teknik Yönetici Marc Wilmots öncülüğündeki Belçika, Brezilya’nın konut sahipliği yaptığı 2014 Dünya Kupası’nda çeyrek finale kadar yükseldi.

Fransa’da düzenlenen 2016 Avrupa Şampiyonası’na umutla giden Kırmızı Şeytanlar, tekrar çeyrek finalde elendi. Kamuoyu ve medya, Teknik Yönetici Wilmots’u amaç aldı.

Wilmots’un istifası üzerine, Belçika Futbol Federasyonu, 4 Ağustos 2016’da İspanyol çalıştırıcı Rodrigez ile anlaştı. Roberto Martinez ile Rusya’daki 2018 Dünya Şampiyonası’na katılan Belçika, İngiltere’nin akabinde çeyrek finalde Brezilya’yı da yenerek, turnuvayı 3. sırada tamamladı.

Belçika Ulusal Ekibi, 24 maçlık yenilmezlik serisi ile FIFA dünya sıralamasında birinci sıraya yerleşti. Bu unvanın geçen Mart ayına kadar sürdüren Belçika, 2020 Avrupa Şampiyonası’nda da çeyrek finale yükseldi.

Geçen yıl oynanan Avrupa Uluslar Ligi’nde yarı finale yükselen Belçika,  Fransa’ya yenilerek, turnuvaya veda etti.

‘Ne büyük bir hayal kırıklığı’

Katar’daki Dünya Kupası öncesi, dünya sıralamasında 2. sırada bulunan Belçika, şampiyonanın favorilerinden biri olarak gösteriliyordu.

İlk maçta Kanada’yı 1-0 yenen Kırmızı Şeytanlar, ikinci küme maçında Fas’a 2 – 0 mağlup oldu. Kümeden çıkabilmesi için, Hırvatistan maçından mutlak 3 puan alması gereken Belçika, rakibi ile golsüz berabere kalarak, Dünya Kupası’na veda etti.

Flaman kamu yayıncısı VRT, canlı yayınladığı maç sonrası,  “Kırmızı Şeytanlar için Dünya Kupası sona erdi”, “Ne büyük bir hayal kırıklığı” başlıklarıyla duyurdu.

Teknik Yönetici Martinez’in istifasına da geniş yer veren VRT,  İspanyol çalıştırıcının, “Belçika Futbol Federasyonu’nun, “bir şeylerin aksi gittiği” uyarısı üzerine istifa ettiği tarafındaki kelamlarını aktardı.

Fransızca kamu yayıncısı RTBF de, “Kırmızı Şeytanlar Hırvatistan’ı geçemedi ve Dünya Kupası’ndan elendi” başlığıyla verdiği haberde, Lukaku’nun beceriksizce goller kaçırdığı müsabakada, Belçika’nın acımasıza verimsiz olduğu belirtildi.

Le Libre gazetesi, “Lukaku gol atmayı unuttu, Kırmızı Şeytanlar Dünya Kupası’ndan elendi” başlığını kullandı.

Le Soir ise “Şeytanlar elendi. Çok makûs ve teşekkürler” manşetini attı. Gazete, “Çok sevdiğimiz altın bir kuşağın sonu” ve “Belçika elendi, Roberto Martinez ayrıldığını açıkladı” alt başlıklarıyla maç sonrası gelişmeleri aktardı.

De Standaard gazetesi de gelişmeleri “Kırmızı Şeytanlar elendi: Martinez’in son yanlış hesabı” başlığıyla aktardı. Gazete, dünya şampiyonluğu hayal eden Belçikalı taraftarların düş kırıklığına uğradığını ve Martinez’in bundan “ders alarak” istifa ettiğini kaydetti.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu