Siyaset

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş: Burada gezinen çocuklar yarın ülkesiz kalabilirler, bunun altyapısı hazırlanıyor

Paylaş:

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, İstanbul Genişletilmiş İl Divan toplantısında, “Biz yarınlarımızın hesabını sormak için ayağa kalkıyoruz. Çünkü burada gezinen çocuklar yarın ülkesiz kalabilirler, vatansız kalabilirler. İşte bunun altyapısı hazırlanıyor” diye konuştu.

BTP İstanbul Genişletilmiş İl Divan toplantısı Fatih’teki Ali Emiri Kültür Merkezi’nde yapıldı. Toplantıda partililere hitap eden BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş şöyle konuştu:

“Bu İstanbul’da 5 yıl İngiliz hüküm sürdü ama yine de bir adam çıktı ve hiç kimseye İstanbul’u teslim etmedi. Şimdi yine Anadolu’ya göz diktiler, yine bizi parçalamak istiyorlar, yine bizi bu topraktan kovmak istiyorlar. Bin yıldır böyle, bugün hâlâ böyle. Yine bir adam çıktı, buradaki adamları yetiştirdi ve biz yine bu ülkeyi, bu İstanbul’u yine hiç kimseye vermeyeceğiz.

“Çok büyük tehditlerle bugünlere gelmiş bir ülkede yaşıyoruz”

Hakikaten çok büyük tehditlerle bugünlere gelmiş bir ülkede yaşıyoruz. Açın dünya haritasını tam ortasında gözünüze ilk çarpan yer Anadolu coğrafyasıdır. Bütün milletlerin, bütün modern devletlerin gözü bu coğrafyadadır. Sürekli duyduğunuz bir şey vardır. Küresel dünya, küreselleşme, emperyalizm. Bu kavramların Türkçe karşılığı, bundan yüz sene önce dünya savaşlarına sebep olan şey, yani sömürgeciliktir.  Bugün hâlâ bütün dünya ister ki, ‘Biz bir yerleri sömürelim, sömürdüğümüz ülkelerle birlikte kendi kasalarımıza, kendi vatandaşlarımıza zenginlik aktaralım.’ Bunu bugün nasıl yapıyorlar? Sömürgeciliğin bugünkü tanımı, ucuz iş gücü haline getirdiğiniz ülkelerin insanlarının emeklerini çalmaktır. Bugün Türkiye, tam anlamıyla ucuz işgücü haline getirilmiş bir yerdir. Bu süreci nasıl işletirler? Bu süreci, önce sizi baskı altına alırlar, size nefes aldırmazlar, size demokrasiyi unuttururlar, size insan haklarını unuttururlar, sizi yasaklara boğarlar ve ondan sonra size ne emrediyorlarsa yaptırırlar.

Zaten bu büyük ve kadim milletin savaş kaybetmesi normal şartlarda mümkün değil. Bunu ecnebi de biliyor, yani sizi savaşarak yenemezler. Sizi nasıl yenerler? Sizi baskılarlar, sizi incitirler, sizi umutsuzluğa iterler, ümitlerinizi elinizden alırlar, hayal kurmanızın önüne geçerler ve siz artık insani vasıflarınızdan uzaklaşmış olursunuz doğal olarak. Sonra gelirler sizi yenerler. Sistem bunun üzerine kuruludur.

“Burada gezinen çocuklar yarın ülkesiz kalabilirler”

Bizim haykırışımız, bizim ayağa kalkışımız Bağımsız Türkiye Partisi olarak, dün Haydar Hoca ile ayağa kalkışımız, bugün o ayağa kalktığımız süreci devam ettirmemiz, esasında birilerinin yaptığı yanlışlar ya da ‘Cebimizde 10 lira var bu 15 lira olsun’ kalkışı değildir. Biz yarınlarımızın hesabını sormak için ayağa kalkıyoruz. Çünkü burada gezinen çocuklar yarın ülkesiz kalabilirler, vatansız kalabilirler. İşte bunun altyapısı hazırlanıyor.

Bağımsız Türkiye Partisi, er ya da geç iktidar olacaktır. Bugün yürüdüğümüz yol iktidarın yoludur. Siyasetteki sermaye nedir? Siyasetteki sermaye fikirdir, çözümdür. Var mı, var. Siyasetteki sermaye nedir, teşkilattır. Var mı, var. O zaman buradan başarı çıkmayacak da ne çıkacak.

“Biz yarının teminatıyız”

Biz yarının teminatıyız, biz bu ülkenin en sıkıntılı günlerinde en önde koşacak askerleriyiz. Biz bu millete, bu vatana inanıyoruz. Biz bu toprakların maneviyatına inanıyoruz, bırakın inanmayı biz bunu yaşıyoruz. Türkiye’de bunu yaşayabilen, bunu algılayabilen başka bir yapı var mı diye sorun, ben birçok insanla tanıştım, yok.

Bütün teşkilat mensuplarımız en az benim kadar, hatta benden daha fazla bu davayı, bu fikri, bu zikri iktidar etmek istiyor. Çünkü biz bu millete hizmet etmek istiyoruz, bu millete hizmet etmeyi de geçmişe olan borcumuzdan, yarına olan sorumluluğumuzdan dolayı istiyoruz.” (ANKA) 

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu