GüncelGündem

Bursa’da başlayan cinayet zincirinde vahim detaylar! Başını kesip buzdolabında saklamış…

Paylaş:

Bursa’da şubat ayında, eczacı kalfası Serdar Ergun’dan haber alamayan yakınları, polise kayıp ihbarında bulundu. Polis grupları, MOBESE imgelerinden Serdar Ergun’un arabasının, İstanbul Büyükçekmece’de olduğunu tespit etti.

Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü takımları, İstanbul Emniyet Müdürlüğü gruplarıyla irtibata geçti. İstanbul polisi, Büyükçekmece’de arabası durdurup, şoför koltuğundaki Ahmet Burak Demir’i gözaltına aldı. Araçtaki aramada 1 tabanca ile Serdar Ergun’un battaniyeye sarılı cesedi bulundu.

CİNAYETİ İTİRAF ETTİ

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ndeki birinci sorgusunda Serdar Ergun’u öldürdüğünü itiraf eden Demir, Bursa’daki mesken arkadaşı Murat Kutlu’yu da 3 gün evvel öldürdüğünü söyledi.

Ahmet Burak Demir’in Bursa’nın Osmangazi ilçesi Tahtakale Mahallesi’ndeki meskenine giden Vilayet Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü grupları, Murat Kutlu’nun da cansız vücudunu buldu. Demir’in konuttaki köpeği de öldürdüğü tespit edildi.

“KÜFREDİNCE ÖLDÜRDÜM”

Ahmet Burak Demir, süreçlerinin akabinde Bursa’ya getirildi. Vilayet Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Ofis Amirliği grupları tarafından sorgulanan ve çelişkili tabir veren Demir’in, “Eczanede kalfa olarak çalışan Serdar’dan kullandığım birtakım ilaçları alıyordum. Kendisine borcum vardı. Olay günü parayı ödemek için kendisini çağırdım. Küfredince öldürdüm. Cesedini arabasına koyup İstanbul’a gittim, kredi kartıyla harcama yaptım. Daha evvel de konut arkadaşım olan Murat Kutlu’yu da bana küfrettiği için tabancayla öldürdüm” dediği öğrenildi.

Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen Ahmet Burak Demir, çıkarıldığı mahkemece tutuklanıp cezaevine gönderildi.

Serdar Ergun

SORUŞTURMA 7 AYDA TAMAMLANDI

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma 7 ayda tamamlandı. İddianamede, Demir’in Kutlu’yu konutunda 3 kurşunla öldürüp, başını bedeninden bıçakla ayırarak buzdolabına koyduğu, balkondaki köpeğini de bıçak ve balta darbeleriyle öldürdüğü, Serdar Ergun’u da borcunu ödemek için çağırdığı arabasında 3 kurşunla öldürdüğü belirtildi

İddianamede ayrıyeten “Bir yıl evvel Murat Kutlu ile tanıştıktan sonra vakit zaman konutunda kalan Ahmet Burak Demir, olay günü Kutlu’yu ortalarında çıkan tartışma sonucu tabancasıyla 3 el ateş ederek, balkondaki köpeğini de bıçaklayıp, sonra da balta ile vurarak öldürdü. Kutlu’nun başını bıçakla kesen Demir, başını da buzdolabına koyup, kalan bedeninin kısmını de balkona çıkarıp bırakarak meskenini terk etti.” sözlerine yer verildi.

Borcunu ödemek mazeretiyle çağırdığı Serdar Ergun’u da arabada 3 el ateş edip öldürdüğü, cesedini arabanın bagajına koyarak İstanbul’a giden Demir’in, Ergun’un kredi kartından harcama yaptığı da belirtildi.

Ahmet Burak Demir, 2 kere ağırlaştırılmış müebbet mahpus ile öldürdüğü köpek için 1200 TL para cezası istemiyle yargılanacak.

“MURAT, SAPIKÇA TEKLİFLER YAPTI”

İddianamede Ahmet Burak Demir’in savunmasına da yer verildi. Murat Kutlu’nun kendisine azap yaptığını öne süren Demir, “Murat’ı hakaret ve sapıkça teklifler nedeniyle öldürdüm. Murat’ın köpeğini ben öldürmedim, Murat öldürdü” dedi.

Daha evvel Serdar Ergun’a borcu olduğunu söyleyen Demir, birinci sözünün bilakis Serdar Ergun’un kendisine borçlu olduğunu öne sürerek, “Serdar bana borçluydu. Bu borcu ödemediği, karşıt konuştuğu, hakaret ve tehditte bulunduğu için, tıpkı vakitte Murat’ı öldürmüş olmamın verdiği tesir ve ruhsal bozukluk nedeniyle öldürdüm” dediği belirtildi.

2 KERE AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBETLE YARGILANACAK

Cumhuriyet savcısı iddianamede Ahmet Burak Demir hakkında, ‘Tasarlayarak ve canavarca hisle yahut eziyet çektirerek’ öldürmek hatasından, her 2 maktul için birer kere olmak üzere 2 kere ağırlaştırılmış müebbet, Murat Kutlu’nun köpeğini öldürdüğü gerekçesiyle de Hayvanları Müdafaa Kanunu kapsamında 1200 TL ceza istedi.

Bursa Ağır Ceza Mahkemesi’nde gelecek ay hakim karşısına çıkacak olan Demir hakkında, ayrıyeten ‘Ruhsatsız silah bulundurmak’ cürmünden 2 yıla kadar mahpus cezası istemiyle de dava açıldı. (DHA)

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu