GüncelGündem

Cemil Kılıç hakkında soruşturma: Kılıçdaroğlu’na kitap ikram etmek hata mu?

Paylaş:

İlahiyatçı muharrir ve din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni Cemil Kılıç hakkında Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Atatürk’ü gaye alan hutbesini eleştirdiği ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’yla görüştüğü için soruşturma başlatıldı.

Ayasofya’nın açılışında Diyanet İşleri Lideri Ali Erbaş’ın Atatürk’e yönelik açıklamalarını eleştirmesi ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesi nedeniyle ilahiyatçı Cemil Kılıç hakkında iki başka soruşturma başlatıldı.

“İHRAÇ EDİLİYORUM”

Kılıç, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“MEB, az evvel hakkımda soruşturma açtı. Ayasofya’da Diyanet’in Atatürk’e yönelik hutbesine yönelik tenkitlerim nedeniyle itibarsızlaştırma hatası işlemişim. Kılıçdaroğlu ile görüşmemden ötürü da siyaset yapma cürmü işlemişim. 2 defa kademe durdurma cezası verilip ihraç ediliyorum.”

Diyanet İşleri Lideri Ali Erbaş, Ayasofya açılışında “Fatih Sultan Mehmet Ayasofya’yı cami olması için vakfetti. Bizim inancımızda vakıf malı dokunulmazdır, dokunanı yakar! Vakfedenin kuralını çiğneyen lanete uğrar” demiş ve kararı veren Mustafa Kemal Atatürk’ü eleştirmişti.

HUTBEDE ATATÜRK YER ALMAMIŞTI

En son, İzmir’in kurtuluş günü olan 9 Eylül’de Diyanet, yayınladığı hutbede Mustafa Kemal Atatürk ve 9 Eylül’e yer vermedi. Hususla ilgili toplumsal medyadan çok sayıda yurttaş reaksiyon göstermişti.

İlahiyatçı Cemil Kılıç, bu hutbe sonrası da “Bugün mescitlerde okunacak hutbe Diyanet’in sitesinde yayımlandı. Hutbede 9 Eylül İzmir Zaferi ve Atatürk yer almadı. Diyanet liderinin, keşke Yunan kazansaydı diyen Mısıroğlu’nu ziyareti hala belleklerde tazeliğini koruyor” açıklamasını yapmıştı.

SORUŞTURMA GERİCİ ÇEVRELERİN İSTEĞİ ÜZERİNE BAŞLATILDI

Hakkında ihraç süreci başlatılan Cemil Kılıç, SÖZCÜ’ye konuştu. Kılıç şunları söyledi:

– Yaptığım açıklamalar öteden beri Diyanet’i rahatsız ediyordu. Tıpkı vakitte Türkiye’deki tarikat ve cemaatlerin kıymetli bir kısmını rahatsız ediyordu. Zira ben laik bir Türkiye’yi, Atatürk unsur ve ihtilallerini savunuyordum, hala da savunuyorum. Açılan soruşturma ve ihraç sürecinin başlatılması birtakım gerici çevrelerin isteği üzerine başlatıldı.

– Türel tabandan mahrum, yasal yerden mahrum bir uygulama. Alenen linç edilmek isteniyorum. Ama bu tip uygulamalar beni geri döndüremeyecek. Bildiklerimi, yanlışsız olduğuna inandığım kıymetleri savunmaya devam edeceğim.

– Ayasofya’da Diyanet İşleri Lideri Atatürk’e alenen lanet okudu ve kendisi hakkında süreç yapılmadı, benim hakkımda süreç yapılıyor. Diyanet’i itibarsızlaştırmak üzere bir hata oluşturmuşlar.

KILIÇDAROĞLU’NA KİTAP ARMAĞAN ETTİM, BU MU HATA?

– Kılıçdaroğlu ile yaptığım görüşmeyi de öbür soruşturma konusu için kanıt olarak önüme sunuyorlar. Bu görüşmeler de ilmi sohbetlerdi, siyasi sohbetler değildi. Bir kitabımı armağan etmiştim kendisine. Kitaptan hata mu olur? Akşener ve Özdağ ile de görüşmelerimiz olmuştu. Kamuoyuna da açıklamıştım. Tüm bunlardan ötürü siyaset yapma diye bir hata işlediğim öne sürülüyor. Halbuki bu türlü bir hata yok. Kanunda ‘Devlet memuru bir siyasi partinin lehinde ve aleyhinde faaliyet yapamaz’ deniyor. Ben esasen bunu yapmadım. İlahiyat alanında görüşmeler yaptım.

– Ben Cumhurbaşkanının “Türk milliyetçiliğini ayaklar altına aldım” diyemeyeceğini, Atatürk’ün 6 prensibinden biri olduğunu da söyledim. Bunu yapamayacağını iletmiştim. Bunu da önüme koydular.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu