GüncelGündem

CHP’den Süleyman Soylu’ya istifa daveti

Paylaş:

CHP Genel Lider Yardımcıları Muharrem Erkek ve Seyit Torun Mersin’deki terör saldırısı sonrasında Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne düzenlenen operasyona reaksiyon gösterdi. Erkek ve Torun İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu istifaya etmeye davet etti.

Mersin’de polisevine PKK’lı teröristler tarafından atak düzenlenmesinin akabinde Mersin Belediyesi çalışanlarına terör operasyonu yapılmasıyla ilgili CHP Genel Lider Yardımcıları Muharrem Erkek ve Seyit Torun açıklama yaptı.

“BOMBOŞ BİR EVRAK ÜZERİNDEN İNSANLARI LEKELEMEYE ÇALIŞTILAR”

Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne yapılan operasyona reaksiyon gösteren Erkek, şöyle konuştu:

*Terör aksiyonundan bir gün sonra Mersin Büyükşehir Belediyemize de bir operasyon yapıldı. Mersin Büyükşehir Belediyemizin 14 çalışanı, biri daire lideri, 13 tane personel gözaltına alındı.

*Maalesef saray iktidarı ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yargıyı silah olarak kullanıp, bu terör hareketiyle Mersin Büyükşehir Belediyesini ilişkilendirmek istedi ancak her vakit olduğu üzere başaramadı. Bu insanları sabahın çok erken saatlerinde gözaltına aldılar.

*Çocuklarının yanında, çocukları düşünmediler. O çocukların yaşayacağı travmaları düşünmediler.

*İnsanların lekelenmeme hakkını hiç düşünmediler. Sonra ne oldu? Hepsi özgür bırakıldı. Biz evrakları inceledik, evraklar bomboş.

*Bomboş bir evrak üzerinden insanları lekelemeye ve büyükşehir belediye liderimize prestij suikastı yapmaya çalıştılar.

“GÖZALTINA ALDIKLARI EMEKÇİLERDEN BİRİ ŞEHİDİMİZİN OĞLU ÇIKTI”

Erkek, operasyon kapsamında bir şehit çocuğunun da gözaltına alındığını vurgulayarak şöyle devam etti:

*Bu soruşturma silahlı terör örgütü kapsamında yürütülüyor’ dediler. Silahlı terör örgütü kapsamında bir soruşturmanın sonucunda bir kişi tutuklu. Nasıl bir örgütse bu, bir kişi tutuklandı o da daire lideri. O da saklı şahit tabiriyle tutuklandı.

*Hiçbir kanıt bulamadılar, tekrar bir bâtın şahit ayarlamışlar maalesef, saklı şahit beyanıyla bir insanı tutukladılar. Daha da dramatik olanı, sabah erken saatlerinde konutundan gözaltına aldıkları çalışanlardan biri de bir şehidimizin oğlu çıktı.

*Bir şehidimizin oğlunu da, PKK terör örgütüyle ilişkilendirmeye kalktılar. Bu kadar acz içinde bir iktidarla maalesef karşı karşıyayız.

“SİZ KUMPAS MI KURUYORSUNUZ İNSANLARA, BELEDİYELERE?”

Gözaltına alınan belediye işçilerinin hepsinin isimli sicil kayıtlarının pak olduğunu açıklayan Erkek, şu sözleri kullandı:

*Bu beşerler işe alınırken, güvenlik soruşturmalarını büyükşehir belediyesi mi yapıyor? İçişleri Bakanlığı, valilikler yapıyor. İsimli sicil kaydını, Adalet Bakanlığı veriyor.

*Siz kumpas mı kuruyorsunuz insanlara, belediyelere? Hiçbir vakit unutulmasın ki, tüm kumpas soruşturmaları, davaları bir gün gelir kesinlikle çöker.

*Bu da zati en başında çöktü. Lakin üzücü olan İçişleri Bakanının ve iktidarın yargıyı silah olarak kullanıp, prestij suikastları yapması.

“BİRAZCIK FAZİLETİ VARSA İSTİFA ETMELİ”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya seslenen Erkek şu tabirleri kullandı:

*Bu boş işlerden vazgeçin. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde de 557 terörist vardı. Ne oldu?

*Nerede bu teröristler? Süleyman Soylu, açıklamalar yapıyor, ‘Bu terör aksiyonunu gerçekleştiren şahıslar, paramotorla 13-14 saat uçmuşlar, dağları aşmışlar, sonları aşmışlar…

*Fotoroman Süleyman tekrar yazıyor. Süleyman Soylu’ya buradan seslenmek istiyoruz; senin istihbaratla, senin Ulusal Savunma Bakanlığıyla bir sorunun, kavgan varsa bunu CHP üzerinden yapamazsın.

*Buna asla müsaade etmeyiz. Maalesef Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en basiretsiz İçişleri Bakanıyla karşı karşıyayız.

*Sormak lazım Süleyman Soylu’ya, İBB’deki 557 terörist nerede? Sezgin Baran Korkmaz nerede? Nasıl kaçtı? Mafyadan her ay 10 bin dolar alan siyasetçi nerede?

*Uyuşturucu baronları nerede? Bunların sorularını cevaplasın ve derhal istifa etsin. Süleyman Soylu, şayet birazcık fazileti varsa istifa etmeli.

“BİR KUMPASLA KARŞI KARŞIYAYIZ”

Muharrem Erkek’in akabinde açıklama yapan Seyit Torun ise, bir kumpasla karşı karşıya olduklarını belirterek, şu tabirleri kullandı:

*Üstelik bu kumpası kuranlar, ülkeyi yönetenler bu daha da acı. Seçim öncesi çok kirli propaganda yaptılar. Terörle bizi ilişkilendirmek için her türlü iftiraları ortaya koydular.

*Ama bu iftiralar gerçekleşmeyince, kendi sorumluluğunda olan, kendinin vazife alanında olan olayı açıklayamayınca da, o geçmişin yarattığı algıyla birlikte belediyelerimize yüklenmeye çalışıyorlar.

*Bu kumpaslarınız bize işlemez. Geçmişte de yaptınız, bugün de yapıyorsunuz, yarın da yapabilirsiniz.

*Hiç problem değil. Bizim belediyelerimiz hakikaten şu anda misyona geldiklerinden bu yana vatandaşlarımızın sıkıntılarını tahlile odaklandı.

*Her türlü baskıya, engellemelere, tehdide, kamu kaynaklarının kapatılmasına karşın vatandaşlarımızın problemlerini çözme gayretindeler.

*Siz ne yaparsanız yapın, onları engelleyemezsiniz. Asla ve asla attığınız hiçbir çamur da onlara bulaşmaz.

“BİZİM BELEDİYELERİMİZLE UĞRAŞMA, GİT UYUŞTURUCU TACİRİYLE UĞRAŞ”

İçişleri Bakanının tek sıkıntısının CHP’li belediyelerle uğraşmak olduğunu vurgulayan Torun, şöyle konuştu:

*Görüyoruz ki, İçişleri Bakanı hatalının peşinde değil, tek kederi, ‘Acaba ben bu CHP’li belediyelere nasıl kabahat bulaştırırım, bunları nasıl misyondan aldırırım, bunların üstüne nasıl giderim’ bunun çabası içinde.

*Fotoroman Süleyman tekrar söylüyorum; Bizim belediyelerimizle uğraşma, git uyuşturucu taciriyle uğraş, terörle uğraş, gayrı legal işlerle uğraş.

*Zamanını onlara harca, bize harcama. Bizde bir şey bulamazsın. Şayet bakansan bakanlığına yakışır işler yap.

*Yakışmadığı da ortada, onurlu bir davranış göster ve istifa et. Düş bu milletin yakasından. Mersin’de maalesef devlet eliyle bir hukuk katliamı yaşanmıştır.

*Terör hareketini engelleyemeyenler, akılları sıra Mersin Büyükşehir Belediyemizi de bu işin içine katarak, bir hatalı yaratma, bir cürmünü hafifletme gayreti içine girmiştir lakin bu çökmüştür.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu