GüncelGündem

Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Sertaç Eş: Uğur Ağabey yazdı, biz yaşıyoruz

Paylaş:

Eğitim-İş Sinop Şubesi, gazeteci-yazar Uğur Mumcu’nun katledilişinin 30’uncu yıldönümünde, Sinop Kültür Merkezi’nde anma etkinliği düzenledi.

Etkinliğe, Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Sertaç Eş de katıldı. Etkinlik öncesinde bir konuşma yapan Sertaş Eş şunları söyledi:

“Sevgili Uğur Ağabey tam 30 yıl önce arabasına konulan plastik patlayıcı bombayla katledildi. 30 yıldır belirli noktalara soruşturma geldi. Ama bu eylemin talimatını verenler henüz açığa çıkarılmadı. Sadece bir takım, bu eylemde tetikçi olarak tabir ettiğimiz insanların bulunması sınırında kaldı. Tabi bu işin polisiye, adliye kısmı…

Türkiye’de hiçbir faili meçhul cinayet maalesef sonuna kadar gidilerek aydınlatılmıyor. Örneğin Sivas katliamı, örneğin diğer aydınların katledilmesi. Bu Türkiye’nin bir yarası olarak duruyor. Uğur Ağabeyi anarken açıkçası aklımıza başka başka şeyler de geliyor.

Nedir onlar; örneğin, Uğur Mumcu Tarikat- Siyaset-Ticaret diye bir kitap yazdı. Papa- Mafya-Ağca diye bir kitap yazdı ve söyleşilerinde vurguladığı bir nokta vardı. İmam hatip okullarından mezun olan insanların imam ve hatip olma dışında; doktor, asker, polis ve mühendis gibi bölümlere giderek bu okulları okuması ve Türkiye’de bu görevlere getirilmesiydi. Şimdi bakınca Tarikat-Siyaset-Ticaret kitabında yazdıklarını şu an yaşıyoruz. Papa- Mafya-Ağca kitabında dile getirdikleri birtakım gerçekleri, şu an gene yaşıyoruz.”

“TANIMAYAN BÜTÜN KUŞAKLARA ANLATMA GÖREVİMİZ VAR”

“Şunu çok rahatlıkla söyleyebiliriz. Dinselleştirilmiş eğitim sonucunda ortaya çıkan birçok gerçek var. Nedir onlar? Bir tarikat bu ülkede darbe yapmaya kalktı ve birçok insanımızın hayatına mâl oldu. Uğur Ağabey yazdı, biz yaşıyoruz. Uğur Ağabeyin böyle bir gerçekliği, böyle bir deneyimi ve böyle bir Türkiye’yi karşılayan görüşleri, düşünceleri vardı” diyen Eş, sözlerine şöyle devam etti:

“Bu açıdan bizim Uğur Ağabeyin 30 yıl öncesine kadar yazdıklarını, Türkiye’de Uğur Ağabeyi tanımayan bütün kuşaklara anlatma ve tanıtma görevimiz var. Bu, gelecek kuşakların da deneyimli olması, birtakım gerçekleri anlaması ve buna göre kendini konumlandırması açısından önemlidir. Uğur Ağabeyin eleştirdiği ne varsa şu an hepsi iktidar. Bir yönüyle dinsel eğitim, diğer yönüyle tarikatların sermayeleşmesi, devlete hükmetmesi. Bunlar maalesef şu an günümüzde somut olarak yaşıyoruz ve her türlü olumsuz sonucuyla deneyimleyerek bizzat uygulayarak yaşıyoruz. Birileri uyguluyor biz bunu gözlemleyerek yaşıyoruz. Onun için Uğur Ağabeyin değerinin özellikle günümüzde 1 kat daha arttığını, bıraktığı eserlerin, düşüncelerin ne kadar gerçekçi olduğunu ölümünden 30 yıl sonra bile rahatlıkla anlayabiliyoruz.”

“ADALET SADECE BELLİ BİR KESİME VAR, BİR KESİME İSE YOK”

Türkiye’de bugün laik bir devletin olduğundan kimsenin bahsedemeyeceğini belirten Eş, “Eğer bürokrasiye atanmak istediğiniz zaman Kartal İmam Hatip Lisesi mezun olma önkoşulu aranıyorsa, bu bir gerçekse; şu an görev yapan bürokratlar için bu bir gerçekse… Laik bir ülkeden bahsedemeyiz, demokratik bir ülkeden bahsedemeyiz. Çünkü en basitinden var olan ama eleştirilmesine rağmen var olan kanunların uygulanmadığını görüyoruz. Türkiye’de adalet var mı, maalesef Türkiye’de adalet yok. Adalet nasıl yok? Adalet sadece belli bir kesime var. Bir kesime ise yok. Nasıl yok? Ekrem İmamoğlu’na yok, muhalif insanlar için yok, muhalefet partileri için, muhalefet partilerinin milletvekilleri için yok. Birilerinin var olan dokunulmazlık dosyaları, birileri kenarda tutulurken; sırf muhalefet milletvekili olduğu için ön plana alınıp, görüşülüp, milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırıldığı bir Türkiye’de yaşıyoruz. Burada bir eşitsizlik var. Aynı zamanda adaletin olmadığının da en basit, en üst düzeydeki belirtisi olarak görülebilir bu” ifadelerini kullandı.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu