Ekonomi

Daikin Sakura Kadın Teknisyen Projesi hızla büyümeye devam ediyor

Paylaş:

İSTANBUL (AA) – Daikin Türkiye, 2014 yılında başlattığı Sakura Kadın Girişimci Projesi ile üniversite mezunu gençlerin girişimcilik potansiyellerini ortaya çıkararak geleceğin iş kadınları olarak iklimlendirme sektörüne ve ülke ekonomisine kazandırmayı amaçlıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Sakura Kadın Girişimci projesi, aynı zamanda TEGEP'in Öğrenme ve Gelişim Ödülleri yarışmasının “Toplumsal Katkıda Fark Yaratan Gelişim Projesi” kategorisinde “En İyi Proje” ödülünü aldı.

Daikin, 2017 yılında başlattığı Sakura Kadın Teknisyen Projesi ile de iklimlendirme sektöründe teknik alana kalifiye kadın iş gücü kazandırıyor.

Daikin Sakura Kadın Teknisyen Projesi'ne katılan kişiler, iklimlendirme konusunda gerekli altyapıya ulaşmak ve sahada hizmet verebilir duruma gelmek için temel teorik bilgi ve pratik uygulamaları kapsayan, aynı zamanda kişisel gelişimlerini de destekleyecek 12 günlük (96 saat) eğitim programını tamamladı. 2022 yılı itibariyle 13 ilde birçok kadın teknisyen faaliyet gösteriyor.

Daikin'in bu programına katılan kadın teknisyenlerden Halenur Doruk, İstanbul, Tuzla'da, Ebru Karaörs ise Adana Çukurova'da kendi Daikin teknik servislerini açtı. Bugün Daikin Türkiye teknik servisi olarak, iklimlendirme sektöründe ekipleriyle birlikte şantiyelere, evlere giderek arızaları gideriyorlar, proje ve denetleme faaliyetlerine katılıyorlar.

Daikin'in Sakura Kadın Teknisyenler Projesi, rol model olarak gerek iklimlendirme sektöründe gerekse benzer alanlarda diğer kadınları cesaretlendirmeye devam ediyor. Türkiye'de, hatta dünya iklimlendirme sektöründe kadınlara yeni bir çalışma alanı açan bir sosyal sorumluluk projesi olarak büyümeye devam ediyor.

Sakura teknik servis açılışları aralıkta yapıldı. Daikin Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Hasan Önder, Daikin Türkiye Başkan Yardımcısı Hiroyuki Tamura, Daikin Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Neslihan Yeşilyurt, Daikin Türkiye Genel Müdür Yardımcıları Olcay Avcı ve Tuncer Gülsaran ile Daikin yöneticileri açılışlara katıldı.

– “Türkiye ekonomisinin daha da güçlenmesi için kadınlara yönelik bu projeler bizi heyecanlandırıyor”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Daikin Türkiye CEO'su Hasan Önder, “2014 yılından beri yürüttüğümüz bu proje ile kadın istihdamı ve fırsat eşitliğini destekliyoruz ve kadının iş gücüne katılımını arttırmayı hedefliyoruz. Daikin olarak 2025 yılına kadar hedefimiz, kendi merkezlerimizde de toplam kadın çalışan sayımızı yüzde 50 oranında arttırmak. Bu doğrultuda da hayata geçirdiğimiz Türkiye ekonomisinin daha da güçlenmesi için kadınlara yönelik bu projeler bizi heyecanlandırıyor.” ifadelerini kullandı.

İstanbul, Tuzla'da kendi teknik servisini açan Halenur Doruk da bu sektöre girdikten sonra “Yapabilir miyim acaba?” gibi yargılarını bir kenara bıraktığını ve kendine hedefler belirlediğini aktararak, “İlk hedefim, bu işin kadınlar tarafından da yapılabildiğini ispat edebilmek, ikinci hedefim ise kendi işimin başında durabilmek. Ben hayallerimi yaşadığım yerdeyim. Bence bir kadın tüm hayatı tek başına omuzlayacak kadar güçlü ve özeldir. Yeter ki kendine güveni, Daikin gibi kendini destekleyen bir şirket ve cesareti olsun.” değerlendirmesinde bulundu.

Adana,Çukurova'da kendi Sakura teknik servisini açan Ebru Karaörs ise şunları kaydetti:

“Hayallerime ulaşmak için adım adım ilerlediğim, bazen tökezlediğim, zaman zaman omuzlarımda hayatın yükünü hissettiğim bu yolda Daikin'in elimden tutarak 'Sen yaparsın' sözünün gücüyle zirveye ulaştım. Açıkça söylemek gerekirse bu kadarını hayal etmemiştim. Aslında 'daha ne olabilir ki' dediğim kısımda Daikin'in beni şaşırtmayacağının da farkındaydım. Örnek olabilmek, ilham verebilmek, bir kadının hayatına dokunabilmek, bunlar gurur verici. Daikin ailesinin bir bireyi olmaktan dolayı çok mutluyum. Ben de 'kadın yapar' diyorum.”

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu