Spor

Doğa Koleji, Dünya Liseler Basketbol Şampiyonası yarı finalinde Türkiye’yi temsil ediyor

Paylaş:

Dünya Liseler Basketbol Şampiyonası’nda yarı finali garantileyen Tabiat Koleji genç erkek kadrosu, bugün oynayacağı maçta Türkiye için çabasına devam edecek.

Doğa Koleji’nden yapılan açıklamaya nazaran, yarı final maçı, bugün Türkiye saati ile 14.00’te oynanacak ve ISF’nin YouTube kanalından canlı olarak izlenebilecek.

Akademik muvaffakiyetlerinin yanı sıra sanatsal ve sportif başarılarıyla da isminden kelam ettiren Tabiat Koleji, Dünya Liseler Basketbol Şampiyonası’na bu yıl da damgasını vurmaya devam ediyor.

Genç kız ve genç erkek kategorilerinde uğraş eden Tabiat Koleji genç kız ve genç erkek kadroları, Türkiye şampiyonluğunun akabinde Dünya Şampiyonluğu için Sırbistan’ın Belgrad kentinde Türk bayrağını dalgalandırmak için gayret ediyor.

Grup maçlarının birinci gününde erkeklerde Tayvan’ı 76-42’lik skorla mağlup eden Tabiat Koleji, kızlarda Nijerya’ya 49-39’luk skorla yenildi. Şampiyonanın ikinci gününde Tabiat Koleji erkek grubu 64-45’lik skorla Macaristan uğraşını kazanırken, kız grubu ise 63-23’lük skorla Şili’yi mağlup etti.

Çeyrek final öncesi son maçta erkekler Nijerya’yı 83-52’lik skorla yenerken, kızlar 64-59’luk skorla Bulgaristan maçını kazandı. Küme maçlarındaki başarılarıyla Tabiat Koleji, çeyrek finale ismini yazdırmayı başardı.

Çeyrek finalde rakibi Yunanistan’ı 89-47’lik skorla yenen Tabiat Koleji erkek ekibi, namağlup yarı finale yükseldi. Genç kız kadrosu ise rakibi Slovenya’ya 44-32’lik skorla mağlup olurken, klasman maçlarıyla şampiyonaya devam edecek.

“Ülkemize şampiyonluğu getirmeyi hedefliyoruz”

Açıklamada grupların ortak değerlendirmesine yer verildi. Türkiye’yi dünyada temsil etmenin memnunluğu ve gururunu yaşadıklarını aktaran Tabiat Koleji kadroları, “Sonuna kadar gayretimizden ödün vermeyerek ülkemize şampiyonluğu getirmeyi hedefliyoruz. Bizi destekleyen ve başarımızda emeği olan ailelerimize, spor koordinatörlüğümüze, öğretmenlerimize ve tüm Tabiat ailesine teşekkür ediyoruz.” sözlerini kullandı.

Doğa Koleji Genel Müdürü Enis Eryaman da Tabiat Koleji’nin çeşitli ekip sporlarında 6 dünya şampiyonluğu, 49 Türkiye şampiyonluğu olduğunu belirterek, “Hem kız hem erkek grubu olarak dünya şampiyonasına 5 kez giden, birinci 8 ve birinci 4’e kalarak madalya alan tek okuluz. Öğrencilerimizi dünyada ülkemizi en yeterli biçimde temsil ettiği ve yarı finale ismini yazdırdıkları için tebrik ediyor, bu başarıda emeği geçen öğretmenlerimize, antrenörlerimize, idarecilerimize ve onların bu başarılarına çok büyük katkısı ve takviyesi olan spor koordinatörlüğümüze teşekkür ediyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: AA / Fatma Eda Topcu – İktisat

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu