Güncel

Doğuda solun halleri

Paylaş:

Doğuda solun halleri

Uluslararası Arap Sendikaları Federasyonu, Güney Lübnan’ın İsrail işgalinden kurtuluşunun yirmi ikinci yıldönümü dolayısıyla Lübnan halkını, onların liderliğini ve direnişini kutladı. Kutlama mesajında, “Direniş, toprağı özgürleştirmenin, hakları geri kazanmanın ve egemenliği korumanın yeri doldurulamaz tek yoludur” denildi. Federasyonun Genel Sekreteri Jamal Al-Qadri tarafından yayınlanan bildiride, “Güney Lübnan’ın İsrail işgalinden kurtuluşunun 22’nci yıl dönümü. Lübnan halkını, liderliğini ve direnişini kutluyoruz” ifadelerine yer verildi.

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) 2006 yılından beri İsrail hapishanelerinde tutuklu bulunan Ahmed Saadat’ı yeniden genel sekreterliğe seçti. Saadat’ın vekili olarak ise Cemil Mazhar oldu. Örgütün 8. Ulusal Kongresi’nde yeni siyasi büro üyeleri ve parti yönetimi de belirlendi. Siyonizmle mücadelenin temek görev olduğunun belirtildiği kongrede, “Siyonizmle kapsamlı bir mücadelede içinde olacağız. Filistin halklarının haklarını yeniden kazanmasını istiyoruz ve siyonizmle uzlaşacak her türlü politikayı reddediyoruz” denildi.

Irak resmi haber ajansı INA’nın haberine göre parlamentoda yapılan oylamada İsrail’le ilişkilerin normalleştirilmesini suç kabul eden yasa tasarısı kabul edildi. Yasa ile Tel Aviv ile her ne ad altında olursa olsun siyasi, ekonomik, bilimsel, teknik, kültürel alanda veya güvenlik alanında işbirliği yapmak suç sayılıyor. Söz konusu yasa tasarısının oylanması için Meclis Başkanı Muhammed Halbusi başkanlığında düzenlenen bugünkü oturuma 275 milletvekili katıldı. Oylamadan önce seçimlerin galibi olan Sadr grubunun lideri Mukteda Sadr’ın mesajı okundu. Milletvekilleri oylamadan sonra yasa tasarısının kabulünü, İsrail karşıtı sloganlarla kutladı. Halk Seferberlik Güçleri de tasarıyı selamladı.

Senegal’in Tivaouane kentinde bir hastanede çıkan yangında 11 bebek hayatını kaybetti. Facia sonrası Sağlık Bakanı Abdoulaye Diouf Sarr görevden alındı. Ülkede üç günlük yas ilan edildi. Belediye Başkanı Demba Diop Sy, yangının elektrik kontağından çıktığını, üç bebeğin kurtarıldığını söyledi. Facia tüm ülkede öfkeye neden oldu. Sağlık sektörünün içinde bulunduğu durum yeniden tartışmaya açıldı. BBC Türkçe’ye göre Senegal’in bölgedeki en iyi sağlık sistemlerinden birine sahip olmakla birlikte personel, altyapı, teçhizat ve mali kaynak sorunları yaşandığına dikkat çekiyor” dedi.

KEKO75 KALAY SÖKÜCÜ

Metal ayrıştırma işlemlerinde ön temizlik için kullanılır. Rafinasyonu olumsuz etkileyen ve nihai ürün kaybına yol açan metallerin bir kısmının uzaklaştırılmasına yardımcı olur, sarf kimyasalların kullanımında tasarruf sağlar, nihai çökelekte daha rafine sonuç alınmasına katkı sağlar.

Pars alüminyum tozu,parsbakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Parsdemir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksitmürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,parssülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,parssepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars limesülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,parssilisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,parsmagnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyumoksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,parsnikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibdentozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyumsilikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsilnem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,parsmagnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyumsülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars madentozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinkooksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsilsilikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyumtozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,keko75kalay sökücü,kaojel tarımsal kaplama jeli,serajel sera üsüt kaplama jeli,bakırtozu,nital dağlama solüsyonu,pcb test kiti,fire assay fluks,sgs,alfredkniht,bronz tozu,ironfer ağırlık tozu,demir tozu,kurşun tozu,sarı kurşunoksit,mürdesenk,pirinç tozu,ferro alaşım tozları,nanomikron.com,nanomikronmetal tozları,muskovit,kuvars tozu,silika tozu,mika tozu,kalsine kaolin,rafinesaf kaolin,meta kaolin,dmrsüren şirketler grubu,mikronize madenler,kalsiyumoksit,kalsiyum hidroksit,claypacks oksijen emici,grafit tozu,yağlı grafit,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

0216 4421200-05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.nanomikron.com, www.claypacks.com, www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.metaltoz.com

jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu