Spor

Down sendromlu Gültekin’in kalbi “Antalyaspor” ile atıyor

Paylaş:

ANTALYA (AA) – Antalya’nın Korkuteli ilçesinde yaşayan Ömer ve Yıldız Tıraş’ın ikinci çocukları, down sendromlu Gültekin Tıraş, henüz 8 yaşındayken Antalyaspor ile tanıştı.

Özel eğitim alan Gültekin’in, uzmanların “toplum içerisine girip sosyalleşmesi gerekiyor” tavsiyesi üzerine babası Ömer ve ağabeyi Kemal Tıraş’ın yanında ilk defa stadyuma ayak bastı.

Konuşma güçlüğü çekmesine rağmen gittiği maçtaki tezahüratlara eşlik etmeye çalışan Gültekin Tıraş, ailesinin desteği ve Antalyaspor’a duyduğu sevgi ile her geçen gün daha çok gelişim göstermeye başladı.

Odasını Antalyaspor’un kırmızı-beyaz bayrakları ve formalarıyla donatan Tıraş, takımının iç sahadaki maçlarında tribündeki yerini alıyor, annesi, babası ve ağabeyiyle taraftar otobüsüne binerek İstanbul ve Alanya deplasmanlarına gidiyor.

Günlük yaşantısında da sık sık giydiği formasıyla zaman zaman antrenmanları ziyaret eden Gültekin, futbolcuların ve taraftarın en çok sevdiği isimler arasında yer alıyor.

Maçları Akdeniz ekibinin taraftarlarından oluşan 07 gençlik grubu ile izleyerek takımını destekleyen Gültekin’in yüzü en fazla Antalyaspor’un galip geldiği günlerde gülüyor.

Anne Yıldız Tıraş: “Oğlumun mutluluğu için her deplasmana giderim”

Anne Yıldız Tıraş, ailecek Antalyasporlu olduklarını söyledi.

Oğlunun mutluluğu için taraftarla İstanbul’a deplasmana gittiğini ifade eden Tıraş, “Oğlumun mutluluğu için her deplasmana giderim. Taraftar otobüsüyle deplasmana gideceğim hiç aklıma gelmezdi ama çok mutlu olduk. Oğlum o heyecanla ne giderken ne gelirken uyudu.” dedi.

Antalyaspor maçlarına gittikten sonra oğlunda olumlu gelişimler olduğunu anlatan Tıraş, “Sosyal faaliyetlere katılması çok önemliydi. Önceleri insanların içerisine girmesine çekinirdim. Antalyaspor maçlarına gittikten sonra daha sosyal bir çocuk oldu. Hırçın değil sakin bir çocuk haline geldi. Öğretmenleri de farkını gördü. Antalyaspor maçına gidince sanki dünyalar onun oluyor. Çok seviyor.” diye konuştu.

Kemal Tıraş: “Tribünlerin maskotu gibi”

Ağabeyi Kemal Tıraş da Antalyaspor sevdasının babadan geldiğini, 11 yıldır Antalyaspor’un bütün maçlarına gittiğini dile getirdi.

Kardeşinin de küçük yaşlardan bu yana Antalyaspor forması giydiğini kaydeden Kemal, “8 yaşına ulaşınca ilk defa maça götürdük. İnanılmaz mutlu oldu. Amacımız onun topluma karışması, kalabalık bir ortama girmesiydi. Kalabalık ortamlarda insanların ona karşı tepkisi bizi üzüyordu. Antalyaspor maçlarında böyle bir şey olmadı.” dedi.

Kardeşinin maç günlerini iple çektiğini anlatan Kemal Tıraş, “Kardeşim Antalyaspor aşığı. Bizden önce maça hazırlanıyor. Formasını giyiyor, atkısını takıyor. Futbolcuların hepsi onu tanıyor. Tribünlerin maskotu gibi. Herkes onu tanıyor ve çok seviyor. Kardeşime tezahürat yaptırıyorlar. Antrenmanları ziyaret ediyor. Deplasmanlara gidiyor.” ifadelerini kullandı.

Maçlara gitmeden önce kardeşinin bazen hırçın tavırlar sergileyebildiğini dile getiren Kemal Tıraş, “Bir şeye kızdığı zaman balkondan eşyaları atabiliyordu. Antalyaspor ile tanıştıktan sonra daha sakin bir çocuk oldu. Antalyaspor sosyal hayatında ona bir çok şey kattı. Daha mutlu bir çocuk oldu.” şeklinde konuştu.

Muhabir: Süleyman Elçin

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu