GüncelGündem

Erdoğan tekrar aday olabilir mi? Meclis’ten açıklama

Paylaş:

Meclis Lideri Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 10 Ağustos 2014’te bir anayasa hususuna nazaran bir sefer cumhurbaşkanı seçildiğini, o hususun yürürlükten kalktığını belirterek, “2018’de ise yeni bir anayasa hususuna nazaran bir defa seçildi. Yani iki farklı, iki kere seçilme hakkı tanıyan unsur var. Hasebiyle hiçbir baş karışıklığı yok. Hukuken çok net husus. Adaylıkla ilgili hiçbir tereddüt yok.” dedi.

Şentop, TBMM’nin 27’nci Devir 6’ncı Yasama Yılı münasebetiyle Gurur Salonu’nda düzenlenen resepsiyonda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

TBMM’nin, birinci kere 6’ncı yasama devrine girdiğinin anımsatılması üzerine Şentop, “Geçmişe baktığınızda vaktinde olan seçimler yok. Seçimler bir halde erken olmuş. Münasebetiyle 6’ncı yasama periyodu yok.” değerlendirmesinde bulundu.

Başka bir soru üzerine Şentop, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, TBMM’nin yeni yasama yılı açılış merasimine katılmak için İstanbul’dan geldiğini, oradaki programları devam edeceği için İstanbul’a döndüğünü anlattı.

SEÇİM TARİHİYLE İLGİLİ SORU

Mustafa Şentop, öteki bir gazetecinin “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin mimarısınız. Seçimin tarihinin bir, iki ay öne alınması durumunda nasıl bir süreç olacak?” sorusuna “Seçimlerin bir gün dahi öne alınması için iki yol var; ya Cumhurbaşkanı kararı ya da Meclisin beşte üçünün kararı lazım.” karşılığını verdi.

“Cumhurbaşkanı’nın karar alması durumunda yeni devirde bir kere daha seçilmesinin kelam konusu olmadığı” tarafında birtakım telaffuzlar bulunduğunun anımsatılması üzerine Şentop, bu bahiste akademik bir mecmuada yayımlanan makalesi bulunduğunu hatırlattı. Şentop, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Anayasa’daki değişikliği güzel bilmeyen hukukçular yahut hukukçu olmayanlar söylüyor. Okuyorlar, iki cümle tıpkı, eskisi de yenisi de… Ama biz eski 101’inci maddeyi kaldırdık yeni bir unsur yazdık. Recep Tayyip Erdoğan, 10 Ağustos 2014’te bir anayasa unsuruna nazaran bir defa cumhurbaşkanı seçildi. O husus yürürlükten kalktı. 2018’de ise yeni bir anayasa hususuna nazaran bir kez seçildi. Yani iki farklı, iki kere seçilme hakkı tanıyan unsur var. Hasebiyle hiçbir baş karışıklığı yok. Hukuken çok net husus. Adaylıkla ilgili hiçbir tereddüt yok.”

“BEKLENTİM YOK”

“Seçimlerin öne alınması konusunda sizin bir beklentiniz var mı?” sorusuna Şentop, “Beklentim yok.” yanıtını verdi.

Öte yandan Şentop, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle yapılan yarışta birinci olan müziğin salonda orkestra tarafından çalındığına işaret ederek, “’23 Nisan sevinç doluyor insan’ yerine alternatif olsun diye düşündük. Çok hoş.” diye konuştu. AA

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu