AktüelGüncelSiyaset

Fatih Altaylı’ya konuşan BTP Lideri Hüseyin Baş’tan çarpıcı açıklamalar

Paylaş:

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, Gazeteci Fatih Altaylı’nın Teke Tek programına konuk oldu.

https://jurnalci.com/video/BTP%20LİDERİ%20HÜSEYİN%20BAŞ%20FATİH%20ALTAYLI’YA%20KONUK%20OLDU.mpg

Hüseyin Baş programda Atatürk düşmanlığının tarihi kökeni ve günümüze dönük hedefi üzerine dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Muhafazakar olanın Atatürk karşıtı olması gerekir şeklindeki algının bu propagandanın bir sonucu olduğunu ifade eden Hüseyin Baş, “Atatürk’e saldıranların hiçbirinin derdi İslam değil. Bunları hizmet ettikleri bir nokta var” dedi.

Hedefin Türkiye’nin birlik ve beraberliğini bozmak olduğunu belirten Hüseyin Baş, “bugün Suriye gibi değilsek bunu Atatürk’e borçluyuz” dedi.

İşte BTP lideri Hüseyin Baş’ın açıklamalarından satır başları;

“Atatürk düşmanı fesli Kadir’in İngiliz pasaportu…”

“Babam, hep anlatırdı, fesli bir adam var…. Ben Trabzonluyum, Trabzon’da doğduk büyüdük. Babam da oranın evladı. Bizim köyle onların köyü karşı karşıyadır. Babam onu çocukluk, gençlik yıllarından itibaren tanır. Hatta bize anlattığı bir hikaye vardır; ‘Benim gözümün önüne İngiliz pasaportun kendi koymuştur. Ben 80’de içerideyken O Almanya’da tatil yapıyordu’ diye anlatır. Bunlar enteresan tipler. Yaşça babamdan büyük, Akçaabat’ta bir kahve varmış, babam şunu anlatırdı; ‘Kahvede oturur, Atatürk aleyhine konuşurdu,  biz de böyle dişimizi sıkardık, rahatsız olurduk ama kanaat önderi diye önümüze sunarlardı, bir şey de diyemezdik, yaşımız da ufak. Eve giderdim anneme, annem anlı secdede. Her sabah namaza kalkar. Annemin dayısı Sarıkamış şehidi. Annem Atatürk’e ve silah arkadaşlarına dua ederdi. Bir gün O’na (Fesliye) ‘Atatürk devlet kurdu. Sen hayatında bir kenef kurabildim mi? Neyi konuşuyorsun’ dedim.

“Atatürk’e saldıranların hiçbirinin derdi İslam değil”

Babam dindar bir insandı. Ben de dindar bir insanım. Türkiye’de bir siyasi propaganda almış başını gitmiş ki bence bu 50’lerden sonra başlamış. O da şu; Atatürk’le Müslümanlar, muhafazakarlar barışamaz… Bunun hiçbir aslı astarı yok, dayanağı olan hiçbir nokta yok. Türkiye’de son yıllarda bunu da görüyoruz zaten hele son günlerde hoca kılıklı sahtekarlar, şarlatanlar, ajanlar, siyasal İslam çizgisinde olan bazı siyasiler çıkıyorlar Atatürk’ün aleyhinde konuşmalar yapıyorlar. Aslında bunların hiçbirinin derdi ne İslam, ne din, ne inançları. Bunların tamamının derdi, aslında hizmet ettikleri bir nokta var,  bunun tarihi gerçeklikleri de var. Atatürk, Kurtuluş mücadelesini verdiğinde, Çanakkale’de İngilizleri denizin dibine gömdüğünde dünyaya sömürge imparatorluğunu yıkmayı gösteriyor.  Bundan sonra bunlar dünyanın dört bir yanında bu tip ajan faaliyetlerini kullanmaya başlıyorlar. Şu anda aynı zihniyetin devamları, Türkiye’de başladılar kazan kaldırmaya Atatürk’e karşı.

“Laiklik dini yok eden bir şey değil aksine dini koruyan bir şey”

Atatürk ile dinin, İslam’ın, muhafazakarlığın, inançlı olmanın uyuşmadığı gibi bir propagandanın olduğu ortamda ben şunu göstermeye çalışıyorum;  Biz hem milliyetçi, hem Atatürkçü, hem muhafazakar, hem ulusalcı, hem laik, hem dindar olabiliriz, çünkü bunlar birbiriyle örtüşüyor. Laiklik Türkiye’de çok yanlış algılanıyor. Laiklik dini yok eden bir şey değil, aksine dini koruyan bir şey. Laiklik olmasaydı, Atatürk bunu kurumsal hale getirmeseydi, şu anda ben bir dine inanacaktım da hangi dine inanacaktım, kimin İslam’ını bilecektim? Bu konuda bir hürriyetim bile olmayacaktı. Nitekim geçmişte böyle yaşandı. Yani insanlar bir dine inandılar ama bu din Allah’ın emrettiği din mi yoksa birilerinin emrettiği din mi, kula kulluk yapan din mi burayı karıştırdılar. Dolayısıyla biz her konuda bunu Atatürk’e borçluyuz. Bugün yaşadığımız inancı da, bugün toplumdaki Hristiyan da bunu Atatürk’e borçlu, Yahudi de, Ateist de…

“Toplumun birliğinden rahatsız olanlar Atatürk’ten rahatsız”

Hepimiz bu toplumda ortak paydayı sağlayabiliyor, yaşayabiliyorsak bunu Atatürk’e borçluyuz. Kim bunu bozmak istiyor? Toplumun birliğinden, beraberliğinden, uyuşmasından rahatsız olan, toplumu sömürgeleştirmeye çalışan, uyuşturmaya çalışan, kendi şahsi iktidarlarını sürdürmek, bu şahsi iktidarlarını başkaca yabancı unsurlara hizmetkar edebilmek için uğraşan zihniyetler bundan rahatsızlar.  Ama işin gerçeği en başında da söylediğim gibi babamın da açtığı yol; Biz hem inançlıyız, hem Atatürkçüyüz, çünkü Atatürk olmasa biz inançlı da olamayacaktık, biz Türk de olamayacaktık, bir bayrak sahibi de olamayacaktık. Bu bile aslında bizim Atatürk’e olan minnet borcumuzu ömür boyu çalışsak da ödeyemeyeceğimizin bir ispatı olarak önümüzde duruyor.

“Laiklik dine küfretme hürriyeti de değildir”

Atatürk muhafazakarları korumak için, dindarı korumak için, gayrimüslimi korumak için bütün inançları korumak için laikliği ortaya koydu. Laiklik dinin elden gitmesi değildir bunu muhafazakar kardeşime söylüyorum. Muhafazakar olmayan kardeşime de şunu söylüyorum; laiklik dine küfretme hürriyeti de değildir, arada bir çizgi var! Laiklik ‘bu işe dini karıştırmayın’ diyor.

“Bizim Suriyeliden tek farkımız Atatürk”

2050 dünyasında iki sınıf toplumlar olacak; modern köleler ve modern efendiler. Afrika, dünyanın en büyük maden yataklarına sahip, elmaslar, altın vs. ama insanlar aç geziyorlar.  Afrika’nın böyle olmasının sebebi sömürülüyor olması. Bizim öyle olmamamızın sebebi Atatürk’ün bizim sömürgeleşmemizi engellemiş olması. Bölgede bunu engellemeyi başarmış tek ülke Türkiye. Şimdi bakıyorum Suriyeliler geziyor rahatsız oluyoruz, Afganlar geziyor rahatsız oluyoruz. Suriyeliden bizim ne farkımız var? Onların Atatürkleri yok, tek farkımız Atatürk. Atatürk olunca biz olduk Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk olmayınca onlar oldular sömürge ülke. Dolayısıyla bizim Atatürk’ün yaptığı dönüşümü devam ettirmemiz, hatta büyütmemiz lazım. Bunu büyütmezsek, devam ettirmezsek her geçen gün geri gidiyoruz. Geriye gittiğimiz noktada, geleceğin dünyasında modern köleler olacağız. Kendi

geleceğimizi belirleyemeyeceğiz, iş bulamayacağız, aş bulamayacağız, gıda bulamayacağız. Buğday ithal etmek nedir, ayıptır! Suya ulaşamayacağız. Dünya oraya gidiyor. Bunlar şaka değil, korkutmak için demiyorum ama buraya Türkiye’yi hazırlama niyetli olan şu anda siyasette bir tek ben varım, başka hiç kimse yok.

“Ortak noktamız Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bağımsızlığı olsun”

Türkiye’de öyle bir siyaset var ki, birisi gelirse sadece milliyetçiliği getirecek, diğeri

gelirse sadece ulusalcılığı getirecek, diğeri gelirse sadece muhafazakarlığı getirecek, diğeri gelirse sadece laikliği getirecek ve diğer bütün ideolojiler kavramlar sanki tehdit altında olacak. Böyle bir siyaset güdülüyor. Ben diyorum ki; hem milliyetçi, hem ulusalcı, hem laik, hem demokrat, hem cumhuriyetçi, hem Atatürkçü, hem dindar yok yok mu bu ülkede. İşte benim temsil etmeye çalıştığım görüş bu. Biz ideolojilerde ayrılalım, bu bizim zenginliğimiz problem yok ama yönetimde tek bir kıstasımız olsun, o da Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bağımsızlığı ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin geleceği…”

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu