Fesli Kadir Mısıroğlu ”Bir Müslüman ‘Atatürk’ü seviyorum’ derse ya ahmaktır ya sahtekâr..”

Atatürk ve Cumhuriyet karşıtı söylemleriyle büyük tepki toplayan Kadir Mısıroğlu bu kez yeni bir skandala imza attı. Mısıroğlu, “Bir Müslüman Atatürk’ü seviyorum’ derse ya ahmaktır ya sahtekâr” dedi.

Kendisini eleştirenlerin cahil olduğunu söyleyen Mısıroğlu, “Bana kükreyenlerden bir tanesi Nutuk’u okumamıştır” dedi ve Atatürk’ün Nutuk kitabını Osmanlıca olarak okuduğunu söyledi.

YouTube üzerinden bir ses kaydı paylaşan Mısıroğlu “”Diyanet İşleri reisinin beni hasta yatağımda ziyaretinden ötürü aslanlar gibi kükreyenlerin hiçbirinde Mustafa Kemal’in yaptığı işleri değerlendirecek kabiliyet vardır ne de ona samimi bir muhabbet sahibidir. Mustafa Kemal bu memlekette yükselmenin birinci basamağıdır. Ama bu şans ellerinden gidiyor. Onlar da biliyor, bu devam etmez. Hiçbir icraatı Müslümanlığın lehine değildir. Eğer bir Müslüman ‘Atatürk’ü seviyorum derse’ ya ahmaktır ya sahtekârdır” dedi.

Kendisini eleştirenleri ‘nadanlar’ (bilgisiz, cahil) diye niteleyen Mısıroğlu, şöyle devam etti: ””Bana kükreyenlerden bir tanesi inanıyorum ki Nutuk’u okumamıştır. Ben bunun Osmanlıcasını ilk mektebi bitirdiğim sene okudum. Benimle konuşacak kalitede bir adamınız yok. Ancak söversiniz. Pes, Müslüman olmuyorsunuz, insan olun. Gavurun bile ahlaklısı olur ya. Demokrasiye inanıyorsan, insana saygıya inanıyorsan, ben size cevap vermekten aciz miyim sanıyorsunuz. Evet ben Kemal Paşa’yı sevmiyorum. Bu benim hakkımdır, istersem babamı da sevmem. Bundan dolayı beni kimsenin kınamaya hakkı yoktur. Beni eleştirenler bir kamyon çakıl taşı. Beni metheden, doğruyu söyleyenler de altın. Bundan sonra kim söverse sövsün bu cevap yeter. Avukatıma söyleyeceğim suç işlerlerse dava açsın. Allah düşmanlarına düşman olduğum sabit oldu.”

Jurnalci.com