GüncelGündem

Giresun’da 6 erkek rakibine karşı seçimi kazanan Burcu Emecan ilçenin ilk kadın muhtarı oldu

Paylaş:

GİRESUN (AA) – Giresun’da 6 erkek rakibini geride bırakarak seçimi kazanan Burcu Emecan, Espiye ilçesinin ilk kadın muhtarı ünvanını aldı.

İlçe statüsünü 1957’de kazanan Espiye’de 67 yıldır yapılan seçimlerde kadın muhtar seçilemedi. Bu bilgiyi edinen 35 yaşındaki evli ve bir çocuk annesi Burcu Emecan, yaklaşık bir yıl önce Merkez Mahallesi için muhtar adayı olmaya karar verdi.

Emecan, seçim çalışmaları sırasında kendisine gösterilen pozitif yaklaşımla motive oldu. 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde mahallesinde kullanılan 3 bin 700 oyun 1600’ünü alarak en yakın rakibini 400 oy farkla geçen Emecan, ilçenin ilk kadın muhtarı oldu.

Muhtarlık yarışında 6 erkek rakibini geride bırakarak mührü alan Burcu Emecan, AA muhabirine, ilçede kadın olarak bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Arkadaşlarıyla sohbet esnasında şakayla karışık “Ben de muhtar olacağım” sözünü dile getirdiğini anlatan Emecan, “Sonra ‘Neden olmasın ki?’ diye düşündüm. Bu fikir aklıma yatmaya başladı.” dedi.

Emecan, ilçede daha önce hiç kadın muhtar seçilmemesinin kendisinde bir çekince yaratmadığını ifade ederek, “Ben burada büyüdüm, çocukluğum bu sokaklarda geçti. Bu işe girişmekle ilgili hiç korkum olmadı, mahalledeki yöneticilik profilinin değişmesini istedim.” diye konuştu.

“Kadın olmanın avantajını ev ziyaretlerinde çok yaşadım”

Seçim çalışmaları esnasında en kolay yaptığı işin ziyaretler olduğunu belirten Emecan, şöyle devam etti:

“Esnaf gezmek, ev ziyaretlerinde bulunmak benim en kolay yaptığım işti. Motivasyonumu düşürecek hiçbir şey yaşamadım. Herkes çok güzel karşıladı, bu da beni daha çok motive etti. Kendimi tanıtmak, sonra da seçmenlerimi tanımak için ziyaretlerde bulundum. Kadın olmanın avantajını ev ziyaretlerinde çok yaşadım. Ev hanımları tarafından güler yüzle karşılandım.”

Direksiyon eğitmeni Emecan, geçen yıl ofisini yenilediği esnada “İnşallah burası benim muhtarlık ofisim de olur” diyerek işe başladığını anlatarak, “Bunu da Allah nasip etti, gerçekleşti. Ofisimi, muhtarlık ofisi yaptım. Burada vatandaşlara hizmetlerimizi sürdüreceğiz.” dedi.

Emecan, özellikle çocukların kendisine ilgi gösterdiğini dile getirerek, “Okulda muhtarlık konusu açılmış, ilkokul öğrencileri muhtarlığı ziyaret edecekti ancak halkın değil, muhtarın halkın ayağına gitmesi gerektiğini onlara ilettim, gelecek haftalarda okul ziyareti gerçekleştireceğim.” ifadelerini kullandı.

Mahalle sakinlerinden Erdem Kara ise çevre il ve ilçelerde kadın muhtarlar gördüklerinde “Bizde neden yok?” sorusunun gündeme geldiğini belirtti.

Bu dönem bir ilki gerçekleştiren Burcu Emecan’a başarılar dileyen Kara, “İnşallah hayırlısı olur, muhtarlığı da en güzel şekilde yapacağından eminiz. Biz bu durumdan mutlu olduk, kadının her yerde var olması lazım.” yorumunu yaptı.

Muhabir: Gültekin Yetgin

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu