GüncelGündem

Görme engellinin ev yapmak için sattığı ineği alıp hediye etti

Paylaş:

VAN (AA) – İlçeye 5 kilometre uzaklıktaki Erginler Mahallesi’nde yaşayan 5 çocuk babası Ağaç, çocuklarının daha iyi ortamda yaşamasını sağlamak amacıyla kötü durumdaki evini yıkarak yenisini yapmaya karar verdi.

Bunun için en büyük geçim kaynağı olan ineğini satarak elde ettiği parayla evin temelini tamamlayan Ağaç, SosyalYardımlaşma ve Dayanışma Vakfından aldığı engelli maaşından başka geliri olmadığı için kalan kısmı yapamayınca Çaldıran Belediye Başkanı Şefik Ensari’den yardım istedi.

Ailenin talebine kayıtsız kalmayan Ensari, köyde inşa edilen 150 metrekarelik evi bitirip, beyaz eşya, mobilya ve halı gibi eksiklerini de giderdi.

Kış ortasında ailenin sıcak yuvaya kavuşmasını sağlayan, çocuklara çalışma masası, kırtasiye malzemesi ve yeni kıyafetler temin eden Ensari, sattıkları ineği de geri alarak aileye sürpriz yaptı.

Tamamlanan evlerine yerleşen aileyi ziyaret eden, inek ile beraberinde götürdüğü hediyeleri teslim eden Ensari, AA muhabirine, hayatının en mutlu günlerinden birini yaşadığını söyledi.

Görme engelli Ercan Ağaç’ın ziyaret sırasında anlattıkları karşısında duygulandığını belirten Ensari, şöyle konuştu:

“Vatandaşımız tek bir ineği sahipti ve onu satarak evin temelini yapmıştı. İneği satın alanı bulduk ve kar marjını da ekleyerek ineği geri aldık ve ailemize teslim ettik. Çok nüfuslu bir ailesi var ve görme engelli olduğu için çalışamıyor. Aile geçimini yardımlar ve bu inek üzerinden sağlıyor. Evini de tamamladık ve eşyalarındaki eksiklerini de giderdik. Bundan sonra da vatandaşımızın her zaman yanında olacağız. Bugün de ailenin mutluluğuna ortak olduk. Bizim görevimiz belediyecilik hizmetlerinin yanında insanların hayatına dokunmak ve onları mutlu etmektir.”

İlçede ihtiyaç sahibi ailelere gerekli yardımları yaptıklarını, öğrencilere her konuda destek verdiklerini anlatan Ensari, “Engelli vatandaşımızın mutluluğuna ortak olduk. 150 metrekare olan evi belediye olarak tamamladık ve aileye hediye ettik. Ailenin güvenle oturacağı bir evi oldu. Çocuklarına süt sağacakları, yoğurt yapabilecekleri ineklerine de kavuştular.” dedi.

“İneğin getirildiğini duyunca şoke oldum”

Yıkılacak durumda olan evini yenilemek istediğini anlatan Ağaç ise desteğinden dolayı Ensari’ye teşekkür etti.

Maddi durumlarının iyi olmadığını dile getiren Ağaç, “Elimizde sadece ineğimiz vardı. Çocuklarımız için almıştık ama ev daha önemliydi, o nedenle sattık. Evi bitiremeyince belediye başkınımıza gittim. Anlattıklarımı duyunca çok üzüldü. ‘Keşke ineği satmadan önce bana haber verseydin’ dedi. Allah razı olsun yardımcı oldu ve evimizi tamamladı. Bir gün eve ziyarete geldiğinde sattığım ineğimi de alıp getirdi. Bunu duyunca şoke oldum. Çocuklarım çok mutlu oldu. Bize bu mutluluğu yaşatan başkanımıza çok teşekkür ederiz.” diye konuştu.

Nur Muhammet Ağaç, “Babamın talebi üzerine belediye başkanımız evimizi yaptı, ineğimizi getirdi. Teşekkür ederiz. Allah ondan razı olsun.” dedi.

Muhabir: Necmettin Karaca

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu